BOHEMIA

I have a confession, I am a candleholic. I love candles. I burn them depending on my mood and for me it is not only cold weather type of thing. It’s a permanent staple at our home. I have different types of candles in almost every corner and I like the ability to personalize my place with fragrance. It’s like perfume but for your home.

Musím se přiznat, jsem svíčkoholik. Miluju svíčky. Pálím je podle nálady a po celý rok, rozhodně to pro mě není záležitost jen pro chladnější počasí. Svíčky jsou stálicí našeho domova. Snad v každém koutu bytu mám svíčku a strašně se mi líbí možnost personalizovat si místo, kde žiju. Svíčky jsou jak parfémy akorát pro váš domov.

This one is called Bohemia by the Swedish brand Byredo and it’s inspired by the bohemian way of life. It’s my favourite candle ever. If I had to choose to burn only one candle for the rest of my life it would definitely be this one. The scent is very unique. It’s soft, sweet, oriental, smoky and that type you can burn the whole year round no matter the season. The one thing I like the most about Bohemia is that it contains opopanax, the best fragrance ingredient created.  Top notes are opopanax and rum, heart contains geranium, labdanum, rosemary and base consists of moss, sandalwood and vanilla. What a gorgeous blend!

Tato se jmenuje Bohemia od švédské značky Byredo a je inspirována bohemským způsobem života. Je mojí nejoblíbenější svíčkou vůbec. Kdybych si měla vybrat jednu jedinou svíčku, kterou budu pálit do konce života, byla by to právě Bohemia. Tahle vůně je opravdu jediněčná. Je jemná, sladká, orientální, kouřová a ten typ vůně, který můžete pálit po celý rok. Co mám na Bohemii nejraději je, že obsahuje opopanax, nejlepší vůni vůbec. Vrchní nóty Bohemie tvoří opopanax a rum, srdce je složené z muškátu, labdanumu, rozmarýnu a základem je mech, santalové dřevo a vanilka. Božská kombinace!

When I found out Byredo does Bohemia in travel size (70 g), it was a no brainer and I had to get it. These Byredo candles burn approximately 60 hours for the 240 g candle and the travel size ones burn for 14 hours. Another thing that makes them special is that signature black wax. If your are a opopanax lover like me you’ll like the Diptyque candle called Opopanax. It smells divine. But honestly, Bohemia is my true candle soulmate.
MM

Když jsem zjistila, že Byredo dělá Bohemii také v 70 g cestovní verzi, ani chvíli jsem neváhala. Svíčky Byredo průměrně hoří až 60 hodin ve 240 g verzi a až 14 hodin ve verzi 70g. Díky čemu jsou také jedinečné, je černý vosk. Pokud máte také rádi opopanax stejně jako já, bude se vám určitě líbit svíčka Opopanax od Diptyque. Voní nádherně. Ale upřímně, Bohemia je mou pravou spřízněnou duší ve světě svíček.
MM