March Favourites

I am glad March is finally over and spring is here. If you’re interested what I fancied during the month March, then keep on reading!

Jsem ráda, že je březen konečně za námi a jaro je tu! Pokud vás zajímá, co mě v březnu bavilo nejvíc, tak pokračujte ve čtení.

It was all about three products in the beauty department this month – Chanel blush, Dior foundation and MAC lipstick. I was very pleasantly surprised when I’ve discovered this blush from the Chanel Coco Codes for spring 2017 collection. The shade is called Élégance and it is the most perfect peachy golden brown shade I’ve ever seen because it is very natural and glowy. I’ve been wearing it nonstop since February and it’s simply the best. Another makeup item I love since September 2016 is the DreamSkin Perfect Skin Cushion foundation by Dior. It is the bomb dot com! This foundation is the first product to combine anti aging skincare with cushion foundation. It is marketed for all skin types and is supposed to be lightweight, make your skin look fresh, luminous and matte. And let me tell you, it does exactly that. It gives you your dream skin even after taking it all off in the evening. SPF 50 is a plus especially in the upcoming sunnier months. And the last thing beauty related I adored this month is a MAC lipstick from the Liptensity range in the shade Driftwood. This lipstick is really hydrating, very pigmented and comfortable on the lips. For me it’s the perfect mauve nude shade.

Tento měsíc se pro mě v oblasti kosmetiky vše točilo kolem 3 produktů – tvářenky Chanel, makeupu Dior a rtěnky MAC. Byla jsem velice příjemně překvapená, když jsem objevila tuto tvářenku z jarní kolekce Coco Codes od Chanelu. Odstín se jmenuje Élégance a je to ten nej broskovo-zlatavě hnědý odstín, který jsem kdy viděla. Je to odstín, který je rozjasňující a vypadá naprosto přirozeně. Tuto tvářenku používám v podstatě nonstop od února a nemůžu si ji vynachválit. Dalším produktem, který zbožňuju už od září 2016, je makeup DreamSkin Cushion od Dioru. Je to prostě bomba! Tenhle makeup je prvním produktem kombinujícím omlazující péči o pleť s cushion makeupem. Je určený pro všechny typy pleti a má být lehoučký. Vaše pleť se má cítit svěže, rozzářeně a zárověň má být zmatněná. A mohu potvrdit, že přesně tak to je. Dá vám vysněnou pleť a to i večer po odlíčení. Ochranný faktor 50 je výhodou obzvláště v nadcházejících slunečných měsících. A poslední kosmetický produkt, který jsem tento měsíc obdivovala, je rtěnka MAC v odstínu Driftwood z řady Liptensity. Tato rtěnka je hydratující, krásně pigmentovaná a příjemná na rtech. Driftwood je pro mě perfektní nude mauve odstín.

I have discovered the Delicate flowers rose and jasmine cleanser and toner from L’Oreal in a German drugstore. The whole Fine flowers range consists of cleansing towelettes, cream, gel and milk. I usually don’t like to cleanse my face with cleansing milk but the cream from this range is definitely on my radar. But back to the toner. It smells very clean and makes my skin soft, calm and radiant. Hopefully this range makes it to Czech drugstores! Another skincare item I loved this month is the MakeUp-BreakUp Cool cleansing oil by the brand Boscia. It is another gem from the U.S. Sephora. This oil is a face cleanser with nanotechnology blend of naturally derived oils such as rose hip, green tea, avocado and olive fruit oils. It detoxifies, smooths and brightens your skin. It definitely has plus points for being formulated without parabens, sulfates and phthalates!

Odličovač a tonikum s růží a jasmínem z řady Delicate flowers od L’Orealu jsem objevila v německé drogerii. Celá tato řada nabízí čistící ubrousky, odličovací krém, gel a mléko. Většinou mi odličovací mléka na mou pleť nevyhovují, ale ten odličovací krém mám rozhodně v merku. Ale zpět k tomuto toniku. Voní hezky čistě a moje pleť je po něm jemná, zklidněná a rozjasněná. Doufejme, že se této řady dočkáme také v českých drogeriích! Dalším kosmetickým produktem, který jsem milovala tento měsíc, je MakeUp-BrakeUp Cool odličovací olej od značky Boscia. Je to další poklad z americké Sephory. Tento odličovací olej obsahuje směs přirozeně získaných olejů z ibišku, zeleného čaje, avokáda a oliv. Detoxifikuje, vyhlazuje a rozjasňuje pleť. A rozhodně má body plus za to, že v něm nenajdete žádné parabeny, sulfáty a ftaláty.

This month was all about being cosy at home and there is nothing better than watching second season of LOVE while burning your favourite candle #netflixandchill. I was looking for a candle smelling like coffee a long time. I’ve finally discovered one on Anthropologie. It is a Espresso candle by the brand Boulangerie jar. I love the smell of a morning coffee and this candle smells exactly like that. While I am talking here about nice smelling things, I have to mention the perfume Nirvana Bourbon by Elizabeth and James. It smells oriental-woody and it’s a blend of vanilla bourbon, oakwood and tuberose. Who wouldn’t like to smell like that! The only bad thing is you can get it only in the US and I am half way through the bottle since December.

Většina měsíce byla o lenošení doma a neexistuje nic lepšího než koukat na druhou řadu seriálu LOVE, zatímco pálíte vaši oblíbenou svíčku #netflixandchill. Dlouho jsem hledala svíčku, která by voněla jako káva. Až jsem ji jednou objevila v Anthropologie. Svíčka se jmenuje Espresso a je od značky Boulangerie jar. Miluju vůni ranní kávy a tahle svíčka voní přesně takto. Když už tady mluvím o voňavých věcech, musím zmínit parfém Nirvana Bourbon od Elizabeth and James. Tato orientálně dřevitá vůně je směsí  bourbon vanilky, dubového dřeva a tuberózy. A kdo by takto nechtěl vonět! Jediná špatná věc je, že parfém už mám z půlky pryč a americká Sephora je tak daleko.

I don’t read books as much as during my Uni times, and when I do, it has to be something I am very interested in. I’ve ordered a couple of books from the Books Depository and the Paris Street Style book was amongst them. I was pleasantly surprised. I’ve expected pictures of chic French outfits and this book delivered much more. The whole book is permeated by interesting interviews and aspects of the effortless French style. The main message of the book is that your style is a true reflection of your personality and you can look effortless even not being French.
Enjoy April!
MM

Knihy nečtu tak často jako za mých univerzitních dob, ale pokud si něco přečtu, musí to být něco, co mě opravdu bude zajímat. Nedávno jsem si na Book Depository objednala pár knížek a Paris Street Style byla mezi nimi. Byla jsem příjemně překvapená. Čekala jsem, že knížka bude o hezkých fotkách Francouzek a jejich outfitů, ale předčila mé očekávání. Kniha je plná zajímavých rozhovorů a aspektů francouzského stylu. Hlavní pointou knihy je, že váš styl je skutečným odrazem vaší osobnosti a že můžete vypadat také tak nenuceně úžasně, aniž byste byli z Francie.
Užijte si duben!
MM