The Curated closet – My experience

This book by Anuschka Rees is brilliant! When I’ve heard about it for the first time, I was curious. The idea of the book sounded interesting, but I had no idea how helpful it really is. Long story short, I’ve placed an order on Book depository a few weeks back, read the whole thing and got my dream wardrobe (almost).

Kniha od Anuschka Rees je opravdu skvělá! Když jsem o ní poprvé dozvěděla, byla jsem zvědavá. Hlavní myšlenka knížky zněla zajímavě, ale neměla jsem ani ponětí o tom, jak moc přínosná pro mě bude. Když to zkrátím, knihu jsem objednala na Book depository, přečetla ji a nyní mám vysněný šatník (teda skoro).

Basically the book will help and guide you through the process of discovering your personal style and getting your dream wardrobe. I’m really happy and excited, so I would like to share my experience with you.

V podstatě vám tato kniha pomůže vybudovat si vysněný šatníku a pomůže vám najít váš osobní styl. Jsem z toho opravdu nadšená a ráda bych se s vámi podělila o mou zkušenost.

Honestly I didn’t need to discover my personal style, I’ve already had it, but I was aware it needed to be more refined. I had too many clothes in my wardrobe. And what’s ironic, I felt like I have nothing to wear all the time. Don’t get me wrong I liked my pieces but not everything was up to my personal style and the wardrobe just wasn’t cohesive. Not to mention what a pain in the a.. it was to get dressed.

Upřímně jsem úplně tak nepotřebovala najít můj styl, už jsem ho měla. Ale byla jsem si vědoma, že by potřeboval trošku upravit. V šatníku jsem měla až moc oblečení. A ironií je, že jsem většinou měla pocit, že nemám co na sebe. Nemyslete si, že by se mi všechno to oblečení nelíbilo, v tom problém nebyl, jen prostě ne všechno bylo úplně dle mého stylu a můj šatník nebyl jednotný. A to ani nezmiňuju, jaká otrava byla najít ten správný outfit.

The book provides you with methods to complete your way to dream wardrobe including tasks, questionnaires and guidelines. You’re going to learn how to put together your style profile using moodboards, how to build a wardrobe that fits your real life, select a versatile color palette, or work with outfit formulas. You’re also going to learn how to be conscious shopper and to act as your personal stylist (and much more, believe me). Who wouldn’t want all of this?!

Na cestě k získání vysněného šatníku vám kniha poskytne techniky spolu s úkoly, dotazníky a vodítky jak na to. Naučíte se jak pomocí moodboardů sestavit váš stylový profil. Také dokážete vytvořit šatník, který odpovídá vašemu reálnému životu. Budete si umět definovat univerzální barevnou paletu vašeho stylu a také se naučíte sestavit si outfit podle jednoduchého „vzorečku“. Také si osvojíte návyky jak nakupovat uvědoměle a jak být sám sobě stylistou (a mnohem více, věřte mi). No a kdo by toto všechno nechtěl umět?!

 

Because I already knew my style profile I had to define what items don’t make the right fit. The closet detox was actually the most beneficial part of the book for me. I got everything out of my closet, tried each piece on and questioned whether it fits into the new wardrobe using a very helpful questionnaire. The pieces that made the cut had been put back in. What’s more important I got rid of two bags of clothes that were deemed as unfit for my refined style! I kept three quite small boxes with the rest, one with keepsakes, second with items on trial separation and third with off seasonal stuff. I own much less clothes now and I feel way happier about my closet. Not to mention I am able to choose my outfit in 2 minutes or less! Everything goes together so well and I feel this wardrobe represents my style on point.

Co se mého stylu týkalo, v tom jsem měla jasno. Potřebovala jsem ale jasně určit, které kousky nejsou úplně tou vhodnou volbou pro můj styl. Detox šatníku byl částí knihy, která byla pro mě zcela jasně nejpřínosnější. Všechno oblečení jsem vyndala ze skříně a vše jsem si zkusila. Pak jsem postupovala dle velmi účelného dotazníku, zda ten nebo onen kousek opravdu patří do mé sbírky či ne. Kousky, které prošly, se mohly vrátit zpět. Překvapivě jsem se zbavila dvou pytlů oblečení, které úplně tak neladilo s mým stylem. Zbyly mi ještě 3 docela malé krabice se zbytkem oblečení. V jedné mám sentimentální kousky. V druhé věci, u kterých jsem si nebyla jistá, takže teď jsou na zkoušku pryč a ve třetí je sezónní oblečení. Mám toho teď daleko méně a cítím se mnohem šťastnější. Nemluvě o tom, že jsem schopná se obléknout za dvě minuty nebo i rychleji! Všechno k sobě ladí a přijde mi, že můj šatník nyní opravdu reprezentuje můj styl. 

 

 

I’ve mentioned I almost got my dream wardrobe. That’s because I still have a list of a few items which I want to add. I am on a hunt for the best ones, wish me luck! My vision is clear now and my standards are pretty high thanks to the whole exercise. It’s weirdly uplifting to have a clean wardrobe like this. When I think about a few years back I had three closets full of clothes and didn’t wear most of them. So all things put together, I can highly recommend this book. If you need help to discover your style or just need a little refinement like me, the book The Curated closet will definitely help you. You’ll be surprised how great it is!
MM

Na začátku jsem zmínila, že mám skoro vysněný šatník. To proto, že mám na seznamu pár kousků, které chci přidat. Hledám ty nej a nechci nic uspěchat, tak mi držte palce! Mám teď jasno, co přesně chci a jsem náročná na to, co si do šatníku přidám. Je to tak zvláštně povznášející mít takový šatník. Když si vzpomenu na pár let zpátky, kdy jsem měla 3 skříně plné oblečení, které jsem skoro neunosila. Když to tedy shrnu, knihu doporučuji, pokud hledáte váš styl nebo ho jen potřebujete trošku odladit jako já. Kniha Curated closet vám určitě pomůže. Budete překvapeni, jak skvělá je!
MM