Lipstick edit: Mauve lover

I have a weakness for a good lipstick. For me it’s like candy, I just want to try them all. Who wouldn’t?
I like to experiment with shades and textures, but mauve lipsticks are just the best. It took me a while to collect these 6 perfect gems. Well, let’s talk lipstick!

Pro dobrou rtěnku mám fakt slabost. Jsou jak sladkosti, chci je ochutnat všechny. A kdo by také nechtěl?
Ráda experimentuji s různými odstíny a texturami, ale rtěnky v odstínu mauve mi sedí nejlépe. Trvalo mi docela dlouho, než jsem objevila těchto šest pokladů. Pojďme si o nich tedy popovídat!

First product I want to share with you is the Bite Beauty Matte Créme lip Crayon in the shade Cava. It’s a cool toned lilac beige and for me it’s a holy grail lipstick. Because! Their products are natural, organic, gluten free and made from food-grade ingredients. When you think about how much lipstick you consume during your life, it really makes you think about what are they made of. Bite products are free from parabens, sulfates and phthalates. But back to the crayon. It’s matte yet moisturizing formula, because of the orange peel wax. It’s creamy, long lasting and really comfortable on lips. Unfortunately, you can’t get Bite Beauty products in Europe. You can buy them at the American Sephora.

První produkt, o který se s vámi chci podělit, je Bite Beauty Matte Créme lip Crayon v odstínu Cava. Je to chladnější odstín fialovo béžové a pro mě je to naprostá bomba. Protože! Bite produkty jsou přírodní, organic, neobsahují lepek a jsou vyrobené z potravinářských ingrediencí. Když se zamyslíte, jaké množství rtěnek za celý život zkonzumujete, tak vás to donutí zamyslet se nad tím, z čeho jsou vyrobené. Produkty Bite neobsahují parabeny, sulfáty a ftaláty. Ale zpět k tužce. Její složení je matné, ale zároveň hydratující díky vosku z pomerančové kůry. Tahle tužka je krémová, dlouho trvající a opravdu příjemná na rtech. V Evropě bohužel Bite neseženete. Můžete je koupit v americké Sephoře.

Clarins Instant Light Natural Lip Perfectors are to die for! These balmy lip glosses contain acacia micro – pearls and vegetable waxes. They nourish, protect, plump and soften your lips. I have 3 right now. Yep, they’re that good. My favorite has to be number 7 Toffee pink shimmer, it’s a gorgeous neutral mauve. Sometimes I wear them on their own or applied over matte lipstick. The best thing about them is the delicate vanilla scent.

Clarins Instant Light Natural Lip Perfectors jsou boží! Tyto balzámové lesky na rty obsahují akátové mikroperly a rostlinné vosky. Rty hydratují, chrání a zjemňují je. Momentálně mám tři. Jo, jsou tak dobré! Mým oblíbeným odstínem je rozhodně 7 Toffee pink shimmer, je to úžasný světlý mauve odstín. Někdy je nosím jen tak nebo je použiju přes matnou rtěnku. Jemná vanilková vůně je na nich úplně to nejlepší.

Third of the bunch is Velvet lip glide by Nars in the shade Bound. A beautiful rosy mauve color. These lip glides have semi-matte finish. They are also long lasting and nourishing. I would compare them to a very pigmented liquid lipstick with lip balm quality. My lips never feel dry after wearing them. I did some research and found out they’re infused with water lily flowers and white tea extract. And that’s something I really like, because I’m the ultimate white tea enthusiast. I like that the white tea extract boosts your lips with ultimate hydration and antioxidant protection.

Třetím oblíbencem je Velvet lip glide od Nars v odsínu Bound. Je to nádherný růžový mauve odstín. Tyto lip glidy jsou polomatné, hydratační a dlouho trvající. Přirovnala bych je k hodně pigmentovaným tekutým rtěnkám s kvalitou balzámu na rty. Po použití nemám rty nikdy vysušené. Trošku jsem pátrala a zjistila jsem, že obsahují výtažek z leknínu a bílého čaje. A to je něco pro mě, jelikož bílý čaj zbožňuju. Líbí se mi, že výtažek z bíleho čaje rty krásně hydratuje a chrání je díky antioxidantům. 

The Rimmel Moisture Renew Lipstick in Vintage pink (180) is my absolute favorite. It’s a soft mauve pink color and I have not found anything like it! I have two backups in case they would discontinue the shade, but I am still thinking about stocking up some more. The Renew lipsticks have been reformulated and are loaded with vitamin E, A and C to nourish your lips. The finish is satin, creamy and opaque. SPF20 is a welcomed bonus. If you haven’t tried these Rimmel gems, don’t wait any longer.

Rtěnka Rimmel Moisture Renew v odstínu Vintage pink (180) je moje nejoblíběnější. Žádný takový podobný mauve odstín jsem nikde jinde nesehnala. Mám dvě náhradní balení pro případ, že by tento odstín Rimmel přestal vyrábět, i tak stále přemýšlím, že se ještě „zásobím“. Rtěnky Moisture Renew mají novou recepturu a pro hydrataci rtů jsou nabité vitamíny E, A a C. Rtěnka ja na rtech saténová, krémová a matná. Ochranný faktor SPF20 je vítaným bonusem. Pokud jste ještě tyto poklady od Rimmelu nezkusily, tak neváhejte.

I’ve raved about the MAC Liptensity lipstick in Driftwood in my March favourites. But let’s take a closer look. According to MAC these lipsticks contain enhanced amounts of pigment for extreme color intensity. The gel formula is long-wearing yet comfortable on lips. I have to say I really enjoy them. Especially the soft lilac beige shade Driftwood. My perfect nude mauve lipstick.

O rtěnce MAC Liptensity v odstínu Driftwood jsem se rozplývala v mých oblíbencích za březen. Ale pojďme se na ní mrknout blíže. Podle MAC tyto rtěnky obsahují zvýšené množství pigmentu pro intenzivní barvy. Gelové složení je dlouho trvající, a přesto příjemné na rtech. Musím říci, že je mám opravdu ráda, zejména jemný béžový mauve odstín Driftwood. Je to moje perfektní nude mauve rtěnka.

And at last but not least there is the Rainforest of the Sea Drench Lip splash lipstick by Tarte. I got it with a Tarte set so I have the cute mini size. Let’s all take a moment to adore the packaging! These are full – coverage satin matte lipsticks. The Rainforest of the Sea range lipsticks are infused with an antioxidant complex, natural oils and butters to treat, firm, hydrate and protect your lips. They glide on to your lips like butter. Again it’s one of those natural products that are really good at the same time! They are free from parabens and phatalates of course. I love to wear the mauve shade Cabana Boy. Hopefully I can get my hands on the full size version in the near future. The good news is Tarte ship to Europe now!
Enjoy your Sunday!
MM

A jeden z posledních mauve skvostů je rtěnka Rainforest of the Sea Drench Lip splash od Tarte. Byla součástí setu Tarte, takže vlastním tuto roztomilou mini verzi. Dejte si chvilku pauzu a vychutnejte si ten krásný obal! Tyto matné rtěnky jsou velice pigmentované. Řada rtěnek Rainforest of the Sea obsahuje komplex antioxidantů, přírodních olejů a másel, aby pečovaly, zpevňovaly, hydratovaly a chránily rty. Kloužou po rtech jak máslo. Opět se jedná o produkty, které jsou přírodní a zároveň velmi kvalitní. Samozřejmě neobsahují parabeny a ftaláty. Nejraději mám mauve odstín Cabana Boy. Doufám, že se mi v budoucnu do rukou dostane klasická verze této rtěnky. Dobrou zprávou je, že Tarte zasílají už i do Evropy! 
Tak hezkou neděli!
MM