May favorites

May is definitely my favorite month of the year. Mainly because I have birthday in May and also summer is just around the corner. Well, let’s see what I’ve fancied in May!

Květen je rozhodně mým nejoblíbenějším měsícem z celého roku. Hlavně proto, že mám v květnu narozeniny a léto už klepe na dveře. Pojďme se tedy podívat, co mě v květnu bavilo!

When it comes to bases the Glam beige healthy glow cushion foundation by L’Oreal has been my absolute go to foundation of the month. If you wanna know more, check my post about this collection. I loved wearing it with Le Blanc De Chanel illuminating base. This dream combo gives you velvet glowing skin. Love.

Pokud jde o make-up, tak Glam beige healthy glow cushion od L’Oreal byl rozhodně tím, po kterém jsem sáhla v květnu nejčastěji. Jestli vás zajímá více o kolekci Glam beige, tak se mrkněte na jeden z posledních článků. Nejraději jsem tento makeup používala v kombinaci s rozjasňující podkladovou bází Le Blanc De Chanel. Tyto produkty se skvěle doplňují a zbožňuju, jak je po nich má pleť sametová a hezky rozjasněná.

I’ve tried the Juicy shaker by Lancome for the first time this month and instantly fell in love with this product. I know I am late to the party especially when Lancome just launched the matte version. But to be honest I am kind of over the whole matte lip look. I still rock the Kat von D Everlasting liquid lipstick in Lovesick from time to time, but I’ve just enjoyed glossy lips more. The Juicy shaker is a lip oil with two phases. First phase is a blend of five nourishing oils, the second stage provides pigment for your lips. The fun part is you have to shake it like a cocktail shaker to mix them together. The cushion applicator is very comfortable and easy to apply, I don’t even need a mirror when I am on the go and need to touch up. I have it in the shade Top Gum. I still love my mauves but I wanted something fun. And this nice pink shade is just the exact amount of fun I like!

Tento měsíc jsem poprvé zkusila Juicy shaker od Lancome a hned jsem si ho oblíbila. Vím, že to už není novinka. Obzvláště, když Lancome nedávno přišel s matnou verzí, ale upřímně mě už matné rty začínají nudit. Občas si ještě užiju tekutou rtěnku Everlasting v odstínu Lovesick od Kat von D, ale lesklé rty mě tento měsíc bavily prostě víc. Juicy shaker je dvousložkový olej na rty. První složkou je směs 5 vzácných výživných olejů, druhá obsahuje barevný pigment. Nejzábavnější na tomto produktu je, že aby se obě složky smíchaly, je třeba Juicy shaker před použitím pořádně protřepat jako koktejl. Aplikátor je velmi příjemný a použití jednoduché. Když jsem venku, tak nanesení zvládnu i bez zrcátka. Juicy shaker jsem si pořídila v odstínu Top Gum. Pořád miluju moje mauve rtěnky, ale chtěla jsem nějaký zábavný odstín. A tato hezky růžová je přesně ta pravá!

Since I’ve got the Wood Sage & Sea Salt cologne by Jo Malone I’ve been wearing it nonstop. This scent is definitely on the woody side on my skin and I adore it. If you didn’t check my latest post already about my Jo Malone experience here in Prague certainly do so.

Vůni Wood Sage & Sea Salt nosím prakticky nonstop, od té doby, co jí mám. Na mé kůži je tato vůně spíše dřevitá a já jí zbožňuju. Pokud jste tak už neudělali, rozhodně se podívejte na můj zážitek v pražském obchůdku Jo Malone.

You know I love everything coconut. I’ve been a big fan of Lee Stafford for a long time now and I already love using the Coconut Spritz from the CoCo LoCo range. When I’ve found out there is a coconut dry shampoo I had to try it. Well, I did and I have to say I really like it. It’s not the absolutely best dry shampoo I’ve ever tried, but it’s certainly amongst the better ones. It smells like coconuts, isn’t too white powdery and what I like the most about it is the feeling of fresh hair after using it. I would say it’s a must have product for all the coconut product lovers like me!

Enjoy your Sunday!

MM

Miluju všechno kokosové. Značku Lee Stafford mám ráda už hodně dlouho a z kokosové řady CoCo LoCo jsem si už oblíbila olejový sprej. Když jsem zjistila, že existuje také kokosový suchý šampon, musela jsem ho zkusit. To jsem udělala a musím říci, že mě baví. Nemůžu říct, že to je nejlepší suchý šampon, který jsem kdy zkusila. Ale rozhodně patří k těm lepším. Voní krásně kokosově, nemá příliš bílého pudru, a co mám na něm nejraději, je ten osvěžující pocit ve vlasech po každém použití. Řekla bych, že by ho měli zkusit všichni, kdo zbožňují všechno kokosové jako já!

Tak hezkou neděli!

MM