Charlotte Tilbury Eyes To Mesmerise in Bette review

I am loving creamy textures this summer, especially in blush and eyeshadow form. I’ve wanted cream eyeshadow in bronze/golden color for a long time. I’ve heard about the cream eyeshadows Eyes To Mesmerise by Charlotte Tilbury a while ago. But since I had a lipstick by this brand and totally didn’t get on with it, I’ve been very hesitant to buy anything else. Until I’ve decided that the color Bette was too beautiful not to give it a chance.

Toto léto mě baví krémové produkty, obzvláště tvářenky a oční stíny. Dlouho jsem hledala krémový oční stín ve zlaté/bronzové barvě. O stínech Eyes To Mesmerise od Charlotte Tilbury jsem slyšela už dávno. Jelikož jsem od této značky už měla rtěnku, která mi ale vůbec nesedla, do dalšího nákupu jsem moc nespěchala. Nakonec jsem si řekla, že odstín Bette je až moc nádherný na to, abych mu tu šanci prostě nedala.

The cream eyeshadow Eyes To Mesmerise  is really something special. It’s water infused and the texture feels like a moussey cream. I’ve expected it to be a ,,hard” cream, but I was pleasant surprised how soft it actually is. While it is supposed to have a cooling effect, I’ve noticed it’s not very profound. It definitely is not as cooling as the Panda’s dream brightening eye stick by TONYMOLY. That’s how a true cooling effect feels like. The Charlotte Tilbury eyeshadow contains vitamin E for hydration and antioxidant protection from free radicals. The texture is enjoyable to work with. I’ve tried to apply it with a brush, but I prefer my fingertips. I feel like I have more control about blending and the opacity that way. It’s very quick and easy to blend. Also only a little bit of the product goes a long way. I prefer a sheer wash of color on my lids for normal day-to-day wear, but you can definitely smoke it out. I’ve applied it with a brush on the pics below for you to see how opaque the color can be.

Tento krémový oční stín je opravdu něco extra. Obsahuje významný podíl vody a texturou mi přijde jako takový pěnový krém. Čekala jsem spíš tužší konzistenci, ale byla jsem příjemně překvapená jemností stínu. Produkt by měl údajně mít chladivý efekt, což mi tedy moc nepřišlo. Rozhodně to není chladivý efekt jak u oční tyčinky Panda’s dream od TONYMOLY. Ta opravdu funguje a chladí.  Stín od Charlotte Tilbury obsahuje vitamín E pro hydrataci a antioxidantovou ochranu před volnými radikály. Je radost se s ním líčit. Zkoušela jsem použít štěteček, ale nejlepší mi přijde aplikace prsty. Mám tak větší kontrolu. Roztírá se velmi rychle a jednoduše. Je krásně pigmentovaný, takže stačí jen troška. V rámci běžného denního líčení preferuju lehounkou vrstvu stínu, ale rozhodně s ním lze vytvořit i krásné kouřové líčení. Na fotkách níže jsem stíny schválně nanesla štetcem, abyste mohli vidět, jak může stín na oku vypadat při aplikaci silnější vrstvy.

These eyeshadows come in six shades and I have decided to go for the shade Bette. It’s a rich, warm coppery gold and it’s just perfect for me. It’s my go to eyeshadow especially in this hot, humid weather these days. And it lasts. I’ve worn it during a 32 degrees heatwave and I would say it creased a little bit in the socket line. But considering I haven’t used any eye primer it did pretty great. I even applied a little bit when we’ve been swimming during the weekend to see how it performs. I’ve been in the sun and water for a couple hours and the eyeshadow looked fab till I got home.

Tyto krémové oční stíny seženete v šesti odstínech a já se rozhodla pro Bette. Je to nádherný, sytý, hřejivý zlatavě měděný odstín a přijde mi úžasný. Ráda ho používám zejména v horkém, dusném počasí, které teď panovalo. A řeknu vám, že opravdu vydrží. Testovala jsem ho ve 32 stupňovém vedru. A i když se trošku ztratil z horního víčka, přijde mi, že bez primeru držel výborně. Abych ho trošku víc prozkoušela, jemně jsem se s ním nalíčila na víkendovou koupačku. Několik hodin jsem byla neustále na slunci nebo ve vodě a stín vypadal skvěle až do příchodu domů. 

Overall it’s a standout product for me and I am happy I haven’t been disappointed this time. If you are looking for an easy to apply, long lasting cream eyeshadow in gorgeous shade try Bette or another color from the 5 other shades. It’s golden goodness in a pot and I love to use it on my eyes.

MM

Když to shrnu, je to pro mě výjimečný produkt a jsem šťastná, že jsem tentokrát nebyla zklamaná. Pokud hledáte dlouho trvající krémový oční stín v úžasné barvě s jednoduchou aplikací, tak zkuste Bette nebo jiný z dalších pěti odstínů. Je to kelímek plný zlatavé radosti, co mě fakt baví.

MM