June favorites

June is over and it’s time to have a look at everything I’ve enjoyed. Summer has come and with it the glorious season of ice cream, swimming and just being outside in the sun. Besides that I’ve loved watching the new season of Orange is the new black, Flaked and not to mention the finale of Pretty little liars!! And what have I enjoyed beauty & fashion wise?

Červen je za námi a je na čase se podívat, co mě bavilo tento měsíc. Léto je zde a spolu s ním báječné období zmrzliny, koupaček a prostě užívání si teplého slunečného počasí. Mimo to se mi líbila nová řada seriálu Orange is the new black, Flaked a nesmím vynechat finále Pretty little liars!! A co mě bavilo v kosmetice & módě?

I’ve liked Pulp by Byredo at times when I haven’t been wearing Wood Sage & Sea Salt by Jo Malone. It’s a fruity fragrance but on my skin more on the fig side. Top notes are bergamot, blackcurrant and cardamom. Heart consists of the aforementioned fig and red apple. The base notes are cedar wood, praline, peach flower. It reminds me of Philosykos by Diptyque with it fig vibe, but obviously a very fruity Philosykos. As I don’t like fruity scents that much, this one is certainly an exception. Something different.

Pokud jsem na sobě zrovna neměla Wood Sage & Sea Salt od Jo Malone, tak to byl Pulp od Byredo. Patří mezi ovocné vůně a na mé kůži jde více do fíkova. Hlava parfému je složena z bergamotu, černého rybízu a kardamomu. Srdce tvoří již zmíněný fík a červené jablko. Základem parfému je pak cedrové dřevo, květ broskvoně a pralinky. Připomíná mi Philosykos od Diptyque tím fíkovým nádechem, ale samozřejmě hodně ovocný Philosykos. Tenhle parfém je pro mě opravdu výjimka, jelikož normálně zas až tolik ovocné vůně nemusím. Prostě něco jiného.

Skincare wise I have enjoyed the most the 24k Gold Pure Luxury cleansing butter by Peter Thomas Roth. I have mentioned this product already in my Spring skincare routine, so if you  would like to know more, just have a look at the post. I love this cleanser, it smells incredible and every time I use it I have that treat-yo-self moment.

V péči o pleť jsem měla jasného favorita, a to čistící máslo 24k Gold Pure Luxury od Peter Thomas Roth. Tento produkt jsem již zmiňovala v mé jarní péči o pleť, mrkněte se na něj, jestli chcete vědět víc o tomto super odličovači. Toto čistící máslo zbožňuju, voní nádherně a pokaždé, když ho používám, užívám si toho pocitu, jak hýčká mou pleť.

This Mango jumpsuit is still my favorite. I love how versatile it is. I can wear it on a date night or when I am out and about with my little son. Just perfect.

Tento overal z Manga je stále oblíbencem v mém šatníku. Nejvíc se mi na něm líbí jeho univerzálnost. Můžu si ho vzít na rande, ale klidně i ven s mým synkem. Prostě perfektní kousek.

Makeup wise I have loved four products this month. June has been very sunny (and hot) month so my favorite base of choice has been the Your Skin But Better CC cream with its SPF 50 by It Cosmetics. I am slowly running out, but thankfully I can get it from Selfridges now. I’ve worn the Dinoplatz blush by Too Cool for School almost everyday, I just adore the staying power during the heat and of course the color is a beautiful pink. If you’ve read my latest Sephora haul post, you would have known I got the By Terry Hydra powder. It’s the best loose powder I have ever used!

V oblasti makeupu jsem měla čtyři nejoblíbenější produkty. Červen byl rozhodně velmi slunečným (a také horkým) měsícem, a proto jsem většinou sáhla po CC krému Your Skin But Better SPF 50 od It Cosmetics. Pomalu mi začíná docházet, ale naštěstí jej lze objednat ze Selfridges. Téměř každý den jsem nosila tvářenku Dinoplatz od Too cool for school. Zejména pro její výdrž ve velkých vedrech, ale také pro ten úžasný růžový odstín. Pokud jste četli můj poslední článek o nákupu v Sephoře, tak jistě víte, že jsem si pořídila Hydra pudr od By Terry. Je to ten nejlepší sypký pudr, který jsem kdy zkusila!

Cream products are my go to staples these days. So I finally got the Living Luminizer by RMS Beauty. It’s a cream, ultra-sheer, illuminating product with an iridescent finish. It gives you such a nice sheen and I love how subtle it is! This highlighter contains rosemary extract and coconut oil so my love for this product shouldn’t really surprise you.

Při líčení v poslední době nejraději používám krémové produkty. Takže jsem si konečně pořídila Living Luminizer od RMS Beauty. Je to krémový, ultra-lehoučký rozjasňovač s perleťovým finišem. Dokáže vykouzlit nádherný jas a miluju, jak je přirozený! Tento rozjasňovač obsahuje výtažek z rozmarýnu a kokosový olej, takže  to, že jsem si ho tak oblíbila, vlastně ani nikoho nemůže překvapit.

I really like Nuxe products and one of my favorites is the Shimmering Dry oil Huile Prodigieuse Or. It can be used on your face, body and hair. I certainly prefer using it on my body. It’s non greasy, quick to apply and the golden particles are very subtle and look nice. And I have to mention how beautifully this oil smells. I like the non shimmering version too, but for summer I prefer the golden one.

What have you enjoyed in June? Let me know!

Enjoy your Sunday!

MM

Mám ráda výrobky od Nuxe a jedním z mých oblíbenců je Zázračný suchý olej se třpytkami Huile Prodigieuse Or. Lze jej aplikovat na obličej, tělo a vlasy. Já ho nejraději používám na tělo. Není mastný, rychle se nanáší a zlaté třpytky vypadají hezky přirozeně. Také musím zmínit, jak krásně tento olej voní. Verzi bez třpytek mám také ráda, ale na léto je ten zlatavý jasnou volbou.

A co bavilo v červnu vás? Dejte mi vědět!

Tak hezkou neděli!

MM