Holiday make-up bag

While I was packing my makeup bag for our holiday, I tried to take as little as I could, even though I would love to take all my beauty gems with me. Well, let’s see which products made the cut!

Když jsem si balila kosmetickou taštičku na dovolenou, tak jsem se snažila vzít opravdu jen to nejnutnější, i když bych si ty moje poklady nejraději s sebou vzala všechny. Tak se pojďme podívat, které produkty se nakonec do taštičky dostaly!

For base I’ve packed my beloved Your skin but better CC cream by It Cosmetics. Besides that it’s perfect and gives you gorgeous skin, this one is in travel size and with its SPF 50 it’s perfect base for a holiday. I also took the coconut primer by Urban Decay, I love how it smells and hydrates the skin. Concealer wise I brought with me mini version of the Double wear concealer by Estée Lauder, I really enjoy using it. I really couldn’t leave the Hyaluronic Hydra powder by By Terry at home, at least I have it in this cute travel size. I took with me two mascaras, one waterproof  by L’Oreal for beach and pool days and the Monsieur big by Lancome in travel size, because I really enjoy this one.

Rozhodně jsem si zabalila mé oblíbené CCčko Your skin but better od It Cosmetics. Mimo to, že je úžasné a máte s ním opravdu nádhernou pleť, je tato cestovní verze spolu s tím faktem, že má  SPF 50, super produktem na dovolenou. Také se mnou cestuje kokosový primer od Urban Decay, zbožňuju tu vůni a jak hydratuje pleť. Co se korektoru týká, zabalila jsem si mini verzi korektoru Double wear od Estée Lauder, moc mi vyhovuje. Vážně bych nemohla odjet bez Hyaluronic Hydra pudru od By Terry, naštěstí ho alespoň mám v tomto malém roztomilém cestovním balení. S sebou jsem si vzala dvě řasenky, jednu voděodolnou na pláž/k bazénu od L’Oreal a druhou Monsieur big v cestovní mini verzi od Lancome, která mě teď hodně baví.

I also couldn’t leave without a few brushes, a Bobbi Brown eye lash curler and a makeup sponge, this one is by Dior.

Také jsem samozřejmě nemohla odjet bez pár štětců, kleštiček na řasy od Bobbi Brown a houbičky na makeup, tato je od Dior.

 

I love the Glow-expert duo stick by By Terry, it’s beautiful multitasking product, I can use it as bronzer, highlighter and blush, perfect!

Tyčinku 3v1 Glow-expert od By Terry mám opravdu hodně ráda, je to skvělý multifunkční produkt, můžu ji použít jako bronzer, rozjasňovač a i jako tvářenku. 

If I fancy something non creamy this palette by Hourglass is just fab. There is a powder, highlighter, blushes, bronzer, just everything I would ever need. I take it with my everytime I travel somewhere.

Když budu mít náladu na něco nekrémového, tak tato paletka od Hourglass je přesně to pravé. Je v ní pudr, rozjaňovač, tvářenky, bronzer, prostě vše, co bych mohla potřebovat. Pokud někam cestuji, doma ji nikdy nenechávám. 

I am taking only two eyeshadows (let’s see how that goes!) the gorgeous creamy one in the shade Bette by Charlotte Tilbury and the Eye paint in Nudist by L’Oreal, which is also creamy, but on the matte side.

S sebou si vezu jen dvoje oční stíny (tak jsem na to zvědavá!), krémový stín v odstínu Bette od Charlotte Tilbury a Eye paint od L’Oreal v odstínu Nudist, který je také krémový, ale spíše matný.

 

I packed two brow products, again one clear gel by Rimmel for pool/beach times and the Benefit Gimme brow for the city.

Zabalila jsem si dva produkty na obočí, opět jeden bezbarvý od Rimmel k vodě a pak Gimme brow od Benefit do města.

Lip products were the biggest struggle when it comes to downsizing my makeup bag. The Dior lip glow in Berry is perfect, it hydrates, gives nice color to your lips and I had to take it with me. The little lipstick by Tarte in one of my favorite shades Cabbana boy had to travel with me too. The Clarins Instant light lip perfector is awesome so I took the travel sized one. And finally for a bit of brighter color I brought with me the liquid lipsticks from the Rouge edition by Bourjois, the colors Pink Pong  and Fuchsiamallow are my favorites.

S produkty na rty jsem měla největší problém, co se zabalení co nejmenšího množství týká. Lip glow od Dior v odstínu Berry je super, hydratuje, má skvělou berry barvičku, a ten jsem si prostě vzít musela. Mini rtěnka od Tarte v odstínu Cabbana boy byla celkem taky jasnou volbou. Instant light lip perfector od Clarins je úžasný, takže jsem si zabalila ten v mini verzi. A nakonec jsem nemohla odjet bez výraznějších barev, tekuté rtěnky z řady Rouge edition od Burjois jsou perfektní a odstíny Pink Pong a Fuchsiamallow patří mezi mé oblíbené.

That’s all from my makeup holiday bag. What are your makeup essentials you can’t leave without? I am sure I won’t use everything while I am away, but it’s good to have options, you know.  If you are on holiday like me, enjoy!

MM

Tak a toto je všechno z mé dovolenkové kosmetické taštičky. A bez kterých nezbytností neodjíždíte vy? Jsem si jistá, že všechno asi stejně nepoužiju, ale víte, je dobré mít tu možnost. Pokud jste zrovna také na dovolené jako já, tak si ji užijte!

MM