Holiday Beauty haul

Well, I did some shopping for beauty during our holiday too! I just couldn’t stay away from Sephora and the drugstores. Let’s see what I brought back with me to Prague!

No, nyní je již jasné, že jsem během naší dovolené nemohla nejít do Sephory a drogerek. Nějaký ten shopping prostě proběhl… Tak se pojďte podívat, co jsem si s sebou dovezla zpět do Prahy!

 

When you look at the lip products I got, It’s clear now I am getting back to matte lips. And I like it! I got the Everlasting liquid lipstick in the shade Lolita by Kat Von D (I heard, it’s coming to Prague soon, yes!). I already have the shade Lovesick and I am very satisfied with the overall quality, so I wanted another one. These are just fab. If you are after a liquid lipstick, get one of the shades from the Everlasting range.

Z mých nákupů je jasné, že se vracím k matným rtěnkám. A moc si to užívám! Koupila jsem si tektutou rtěnku Everlasting v odstínu Lolita od Kat Von D (zaslechla jsem, že již brzy bude v Praze, yes!). Doma už mám odstín Lovesick a moc mě baví jejich kvalita, tak jsem nad další dlouho neváhala. Tyhle tekuté rtěnky jsou prostě top. Pokud si chcete nějakou pořídit, doporučuju nějaký odstín z Everlasting řady.

I got this new Superstay Matte ink by Maybelline in the shade Lover. I have already tried the ink and I am a bit conflicted. The shade is gorgeous. Application is easy, not messy, no problem there. The overall finished look is also fine. But according to Maybelline it should stay on for 16 hours. Well I don’t know about that. It lasted about ’till lunch, after that there were only contours of it and it didn’t look cute. So I had to rub it off and I mean really rub, because it’s long lasting but apparently not for 16 hours. Another thing I tried is reapply and it worked well. My tip would be to blot it with a tissue after every application. It sets it and then it works great.

Také jsem neodolala novému ,,matnému inkoustu” Superstay od Maybelline v odstínu Lover. Inkoust jsem už zkusila a jsem z něj trošku rozpačitá. Odstín je nádherný. Aplikuje se lehce, čistě, takže zde žádný problém není. Na rtech také vypadá hezky. Mám ale problém s výdrží. Podle Maybelline by měl vydržet až 16 hodin. O tom tedy pochybuji. Když jsem ho zkusila poprvé, tak vydržel do oběda, pak už zbyly jen kontury inkoustu, a to moc hezky tedy nevypadalo. Takže jsem zbytečky musela silou setřít a myslím opravdu silou, takže je dlouhotrvající, ale evidentně ne na 16 hodin. Také jsem ho zkusila znovu nanést, a to proběhlo v pohodě. Když po každé aplikaci rty obtisknu do kapesníčku/ubrousku, ono to rtěnku zafixuje, a pak jsem spokojená. 

I am so glad I got my hands on this iconic Roberts Rose water. It’s been distilled since 1867 in a Florence Farmacy. It’s created with pure essence of Centiflora rose petals.  This toner smells lightly of roses. It soothes, refreshes the skin and also prevents redness. I love using rose water on my skin and this one is just perfect.

Jsem opravdu ráda, že se mi podařila sehnat kultovní Roberts růžovou vodu. Je destilována ve Florencii už od roku 1867.  Vyrábějí ji z esence růžových okvětních lístků. Toto tonikum voní lehce po růžích, zklidňuje, osvěžuje pleť a také působí proti zčervenání. Ráda používám růžové vody a tato je super. 

While I’ve been browsing the Sephora in Bologna I got two face masks there. One is a mini pot of the Gravitymud by Glamglow. I love their face masks and I’ve been curious about this one for a long time. And when I saw a mini version I just went for it. It’s a firming mask and a peel of. Which I find oddly satisfying so I am very curious to try it. Another face mask I got is the Bamboo shot mask by Erborian. It’s a hydrating one and I am all about hydration after coming back from our holiday, so I will try this one very soon.

Když jsem byla v bolognské Sephoře, tak jsem si zde koupila dvě masky. První je mini verze Gravitymud od Glamglow. Jejich masky mě baví a tady na tuhle jsem byla dlouho zvědavá. Když jsem uviděla, že ji mají i v mini balení, tak jsem neváhala. Je to zpevňující, slupovací maska. Tento typ masek mám ráda, tak mě zajímá, jaká bude. Dále jsem si pořídila Bamboo shot masku od Erborian. Jedná se o hydratační masku, a ta se mi teď po návratu z dovolené fakt hodí, takže ji vyzkouším co nejdříve.

I love the Detox face mask by L’Oreal and I knew they brought new one out. On our way I’ve found it in a German drugstore. It’s the Pure-Clay Argile face mask, which is the clear and comfort one. I’ve already tried it once and I have to say I like it better than the detox one. My skin looked very calm after using it. Great!

Detox maska od L’Oreal je již dlouho mou oblíbenou, a tak jsem chtěla zkusit i jejich novinku. Objevila jsem ji po cestě v jedné německé drogerii. Jedná se o jílovou masku, a tato má být čistící a zklidňující. Už jsem ji jednou zkusila a musím říci, že ji mám radši než tu detox. Po použití jsem měla pleť krásně zklidněnou, za mě je tedy rozhodně super. 

And the last two items I got in Italian Sephora is the beautyblender and a CC cream by Erborian. I’ve been loving to use the Dior make up sponge, which has the same shape as the beautyblender, but I find it much firmer. So it’s been for me a little bit weird how soft the beautyblender is, but it works. If I had to choose between these two I would still prefer the Dior one. I also got the High definition radiance CC cream by Erborian. It comes out white and adapts to your skin tone. I love this kind of CC creams, I find it most natural looking. I love the one by Estée Lauder too, which works on the same principle. Overall it’s a great CC cream and I love the look it gives.

Well and that’s all I got! Do you like shopping for beauty in other countries? I am always curious what’s going on abroad so I will always have a look.

MM

A poslední dvě věci, co jsem si pořídila v italské Sephoře, jsou beautyblender a CC krém Erborian. Houbička na makeup od Dior mi opravdu vyhovovuje, má ten samý tvar jako beautyblender, akorát je pevnější. Takže pro mě na začátku bylo trošku zvláštní, že je beautyblender tak měkký, ale funguje v pohodě. Kdybych si ale měla mezi nimi vybrat, tak bych asi stejně dala přednost Dioru. No a také jsem si dopřála nový CC krém, tento je rozjasňující High definition od Erborian. Krém je bílý a adaptuje se vašemu tónu pleti. Podobně funguje CC krém od Estée Lauder. Mám ráda tento typ CCček, přijdou mi, že vypadají nejvíce přirozeně. Celkově mě ten od Erborian vyhovuje a líbí se mi, jak po něm má pleť vypadá.

Tak a to je vše! Také vás baví v cizině nakupovat kosmetiky? Mě vždycky zajímalo, co kde mají, takže vždycky zajdu do nějaké té parfumerky nebo drogerie. 

MM