Byredo’s new creation Velvet Haze

Finally! Since I found out Byredo is coming with a new fragrance I couldn’t wait to get my hands on it. Especially knowing the ingredients, which are right up my street. Well, what’s the new scent like? Then keep on reading!

Konečně! Od té chvíle, co jsem se dozvěděla, že Byredo bude mít nový parfém, jsem se ho nemohla dočkat. Obzvláště, když jsem si přečetla jeho složení, které je přesně podle mého parfémového gusta. Tak tedy, jaká ta nová vůně je? Tak čtěte dál!

In terms of packaging you get the same bottle as with the other Byredo scents. The only thing I noticed was the engraved letter B on the diffuser. My other perfume Pulp doesn’t have this detail and my already finished Rose Of No Man’s Land didn’t have it too. I am not sure if it’s a new thing from now on or only for Velvet Haze.

Co se balení týká, dostanete stejný flakon jako každý jiný Byredo parfém. Jediné, čeho jsem si všimla, bylo vyryté písmeno B na rozprašovači. Můj další parfém Pulp tento detail nemá a flakon vůně Rose Of No Man’s Land, která mi již došla, toto také neměla. Nejsem si tedy zcela jistá, jestli je to novinka pro všechny flakony, a nebo se to týká pouze Velvet Haze. 

 

I got the smaller 50 ml bottle. Just for the case I wouldn’t like it. But I was pretty sure I’d love it when I saw the notes. You know I adore everything coconut, so having Coconut water together with Ambrette as top notes is already clear winner. Heart consists of Patchouli leaves, yes please! The base of Velvet Haze has Cacao Absolu and wild musk. Gorgeous!

Velvet Haze jsem si pořídila ve velikosti 50 ml pro případ, kdyby mi nesedl. Ale byla jsem si celkem jistá, že to pro mě bude hitovka. Jak jistě víte, zbožňuju vše kokosové, takže mít v parfému jednu ze složek kokosovou vodu spolu s ambrou, tak to už je pro mě jasný favorit. Srdce vůně tvoří listy pačuli, ano prosím! Základ Velvet Haze je složen z kakaa a divokého pižma. Nádhera!

I would describe it as oriental, woody, warm, coconut and spicy scent. It starts very strong when you apply it. Also I didn’t smell the coconut at first, but as it dries down and develops, you can definitely smell it. I love how it develops to this velvety mix of notes with the gorgeous combination of coconut and amber. It is my dream scent.

Vůni bych popsala jako orientální, dřevitou, hřejivou, kokosovou a kořeněnou. Po aplikaci je velmi intenzivní. Ze začátku jsem vůbec necítila kokos, ale když se vůně chvíli rozleží, rozvoní se. Velice se mi líbí, jak se parfém rozvine do nádherné sametové směsi spolu s úžasnou kombinací kokosu a ambry. Řekla bych, že to je moje vysněná vůně. 

If you like spicy, oriental scents like Aerin’s Tangier Vanille, Eau Duelle by Diptyque or Nirvana Bourbon by Elizabeth and James, then Velvet Haze is a perfect match.

Pokud se vám líbí kořeněné, orientální vůně jako třeba Tangier Vanille od Aerin, Eau Duelle od Diptyque nebo Nirvana Bourbon od Elizabeth and James, tak Velvet Haze bude něco pro vás. 

 

 

Although it’s a warm, spicy, scent I wouldn’t categorize it as a fall/winter scent. Yeah it smells delicious and will be perfect for colder days, but as I am wearing it now when is still warm and summery outside, I love it. It’s the same as Nirvana Bourbon, I can wear it all year round!

Ačkoli je Velvet Haze hřejivá, kořeněná vůně, nezařadila bych ji zcela jasně mezi podzimní/zimní parfémy. Ano voní úžasně a bude skvělá na chladnější dny, ale jak ji tak nosím i nyní, kdy je venku teplé letní počasí, přijde mi úžasná. Je to jak s Nirvana Bourbon, můžu ji nosit po celý rok!

When it comes to longevity you get the same quality as you would expect by a Byredo perfume. It lasts all day on my skin, sometimes I can smell it on my hand even in the morning next day.

Co se výdrže týká, dostanete stejnou kvalitu, kterou u parfému Byredo očekáváte. Vydrží celý den a někdy ji ještě cítím na ruce druhý den ráno. 

 

Last fall/winter was all about Tangier Vanille by Aerin and I think this year’s fall/winter months will be all about Velvet Haze. I love this new Byredo creation. It’s like this was designed for me and my tastes. That’s how I feel. It’s just gorgeous and I can’t get enough.

MM

Minulý podzim a zimu u mě vedla vůně Tangier Vanille od Aerin, a letos to bude rozhodně Velvet Haze. Zbožňuju tento nový počin od Byreda. Je to jak, kdyby byl Velvet Haze vytvořen přímo pro mě. Je to úžasná vůně a já se jí nemohu nabažit.

MM