Last rays of Italian sunshine

Welcome to last chapter of our Italian holiday diaries! We’ve travelled to Bologna, where we fell in love with the city, coffee, pasta and gelato. We also enjoyed pool life in the middle of nowhere near a little city called Dozza. Then we had fun on the beach in Marina di Ravenna and our next stop to catch the very last rays of Italian sunshine was the beautiful Lago di Garda. Enjoy!

Vítejte u poslední kapitoly našeho italského dovolenkového deníku! Cestovali jsme do Bologne, kde jsme si zamilovali nejenom město samotné, ale i místní kávu, těstoviny a zmrzlinu. Také jsme si užívali pohodičku u bazénu uprostřed malebné krajiny regionu Emiglia Romagna blízko malého městečka nazývaného Dozza. Užili jsme si zábavu na pláži v Marina di Ravenna a naší další zastávkou, kde jsme si vychutnali poslední italské sluníčko, bylo nadhérné Gardské jezero. Tak si to užijte!

First of all I have to say I didn’t expect Lake Garda to be that large and beautiful. I love that calm feeling, just look at that view!

Nejprve bych chtěla zmínit, že jsem nečekala, jak bude Gardské jezero rozlehlé a úžasné. Pohled na něj je tak uklidňující, jen se podívejte!

 

My straw bag was of course present, we’ve been inseparable since I got in Marina di Ravenna.

Slaměná kabelka samozřejmě nemohla chybět. Od té doby, co jsem si ji pořídila v Marině,  jsme byly nerozlučná dvojka.

I’ve loved the little streets of Tignale, so cute and nice to have a walk there. It was the perfect holiday chill. We walked, did coffee and pastries breaks and then explored more. Just perfect!

Uličky ve vesničce Tignale jsem si zamilovala, opravdu nádhera se zde procházet. Naprostý dovolenkový relax. Procházeli jsme se, dávali pauzičky na kávu a dobrůtky, a pak jsme dál objevovali Tignale. Paráda!

 

 

The coffee and pastries were out of this world! We’ve discovered a pasticceria, which offered these sweet treats and we had to come back again. And after that we had pizza, it was so good I didn’t even had a second to take a pic, that’s how quickly we ate it.

Zdejší káva a dortíčky byly něco neskutečného! Během naší procházky jsme objevili kavárnu, která nabízela tyhle úžasné sladké dobroty, museli jsme se tam pak ještě jednou vrátit. Došlo i na pizzu, ta byla tak vynikající, že jsem ji ani nestihla vyfotit. Tak rychle jsme ji snědli. 

 

 

We also enjoyed some pool time. Especially our little one. Water is his element no doubt.

U bazénu jsme si dopřáli další porci relaxu. Obzvláště náš synáček. Rozhodně je vodní živel. 

 

 

 

 

 

 

I love pasta, but being gluten intolerant isn’t always fun. So it was great that getting gluten free pasta or pizza wasn’t a problem. Home made pasta was also delicious and surprisingly no problem with my intolerance.

Těstoviny miluju, ale vzhledem k mojí lepkové intoleranci, to není vždy zábava. Takže bylo super, že bezlepkové těstoviny či pizza šlo všude tak snadno sehnat. Domácí těstoviny byly vynikající a překvapivě mi nevadily.

 

 

 

 

Pool time with a view. Relax.

Ten výhled od bazénu na jezero byl úžasný. Takový relax.

 

And last gelato before heading home. It was delicious as expected. Italian gelato is just the best!

poslední zmrzlina před odjezdem. Byla výborná, jak jinak také. Italská zmrzlina je prostě nej!

 

 

View from my beloved pasticceria, oh take me back.

Výhled z mé milované kavárny, hned bych se tam vrátila.

 

Well, Italy you stole my heart. We enjoyed our holiday to the fullest. Can’t wait to go back sometime and enjoy everything it has to offer. And here is my travel outfit, my polka dot jumpsuit was a perfect choice and of course straw bag was present.

Ciao!

MM

Milá Itálie, opravdu sis mě získala. Naši dovolenou jsme si zde opravdu užili naplno. Nemůžu se dočkat, až se sem někdy vrátíme. A tady ještě máte můj cestovní outfit, puntíkovaný overal byl skvělou volbou a slaměná kabelka samozřejmě nemohla chybět.

Čao!

MM