Sweater weather ready

September is here and the sweater season with it. I am definitely a summer lover, but a good sweater can make the colder season more bearable that’s for sure. A cozy knit is just the best! As I am slowly thinking of the season switch of clothes in my wardrobe I got out my favorite knits and thought I could give you some inspiration. Let’s have a look!

Září je zde a spolu s ním i chladnější počasí. A já mohu konečně vytáhnout své oblíbené svetříky. Rozhodně jsem spíše letní typ, ale je jasné, že s pěkným svetrem je to chladno hned snesitelnější. Prostě hřejivý svetr je nej! Pomalu už přemýšlím, že vyměním letní věci za podzimní/zimní. Zatím jsem vyndala jen svetry, tak mě napadlo, že se třeba můžete inspirovat. Pojďme se podívat na mé nejoblíbenější!

This black ruffled gem by Sézane is just perfect! I love it since I got it last Christmas. I adore how chic it looks. I can wear it with just jeans for casual look or with a dress or skirt to dress it up more. It’s cozy and let me tell you nothing beats a great cashmere knit!

Tento černý poklad s volánky ze Sézane je prostě super! Zbožňuju ho od minulých Vánoc, kdy jsem ho dostala jako dárek. Líbí se mi jak šik vypadá. Navíc ho můžu nosit jen tak s džíny nebo pro víc šik outfit s šaty nebo sukní. Je velmi příjemný a opravdu není nic lepšího než skvělý kašmírový svetr!

 

This lilac favorite of mine is my recent addition to my collection. And I am very happy I got it in & Other Stories, I just love this color. It makes my day better every time I wear it. Well done, Stories!

Mým posledním přírůstkem do sbírky je tento fialkový kousek. A jsem opravdu ráda, že jsem si ho v & Other Stories pořídila, ta barva je úžasná. Můj den je hned lepší, když si ho vezmu na sebe. Stories, to se vám povedlo!

 

I am big fan of stars on everything and this sweatshirt isn’t technically a knit, but it looks more chic than a regular sweatshirt. It’s from Whistles and it’s like my fourth sweatshirt from them. That explains how much I adore the brand. I find all their stuff to be great quality.

Hvězdičky můžu opravdu na všem, a tato mikina vlastně svetr není, ale vypadá mnohem šik než ta klasická. Je z Whistles a je už čtvrtou, co od nich mám. To samo vysvětluje, jak moc jsem si oblíbila jejich kousky. Všechno mi přijde super kvalita a jsem opravdu spokojená. 

 

Words can’t describe how much I love this Ginsberg is GOD sweater from Bella Freud. It’s perfect. And you know how I love slogan tees, it just make sense for me to have a slogan sweater.

Slovy se ani nedá popsat, jak moc mám ráda tento Ginsberg is GOD svetr od Bella Freud. Je perfektní. Vzhledem k mé lásce k tričkům s nápisy, mi takový svetr v šatníku nemohl chybět.

 

Another lovely knit is this grey one from COS. I love the black elbow details. Grey knit is a basic piece in my fall/winter wardrobe. If you are after a new sweater, I highly recommend COS, they do very great quality knitwear.

Dalším pleteným kouskem je tento šedivý z COS. Líbí se mi ty černé detaily na loktech. Šedý svetr je rozhodně jedním ze základních kousků mého podzimního/zimního šatníku. Pokud sháníte nový svetr, COS mohu rozhodně doporučit, jejich pleteniny jsou opravdu kvalitní. 

 

And to finish this post another stars knit piece. It’s from H&M, it’s navy and has stars on it. What more could I want?

A na závěr další hvězdičkový pletený kousek. Tentokrát z H&M, je tmavě modrý a má na sobě hvězdy. Co víc si přát?

With my favorite knits, beloved candles and my new love perfume obsession Velvet Haze by Byredo I think I am officially sweater weather ready! And what about you?

MM

Myslím si, že spolu s mými oblíbenými pletenými kousky, milovanými svíčkami a mou novou parfémovou láskou Velvet Haze od Byreda, jsem na ten podzimní nečas opravdu připravena. A jak vy?

MM