Fall mood

When I think about fall with its colorful leaves, crisp weather, and cozy evenings at home, it also represents the time I got married. And a while later our son was born in fall.  So many happy memories. Even though I am definitely a summer lover I enjoy the fall season. And what other things make the autumn mood complete for me?

Pestrobarevné listí, chladnější počasí, příjemné večery doma. To všechno pro mě symbolizuje podzim. Také je to čas, kdy jsem se vdala. V tomto ročním období se také narodil náš synek. S podzimem mě tedy pojí spousta šťastných vzpomínek. I když jsem rozhodně spíš milovnice léta, podzim si užívám. A co všechno pro mě vytváří tu pravou podzimní atmosféru?

Definitely lipsticks! I go for more darker shades when it comes to them. I enjoy the Rouge D’Armani lipstick in number 500, for a mauve lover like me, it’s the perfect fall shade. Kat Von D’s Everlasting liquid lipstick in Lolita, Hourglass Lip Stylo in the shade Achiever and matte balm in Sultry by Revlon are also great choices!

Rozhodně rtěnky! A to v tmavších odstínech. Baví mě odstín 500 rtěnky Rouge D’Armani! Zbožňuju mauve odstíny a tento je úžasný. Pak mám rozhodně ráda Lolitu od Kat Von D, rtěnku Lip Stylo v odstínu Achiever od Hourglass a matnou Sultry od Revlonu!

 

I am a real candleholic! I burn them all the time no matter the season. But it feels more appropriate in fall. I love to burn a great candle and how the scent lingers through the entire home. Candles from Byredo, Diptyque, & Other Stories and Jo Malone are the best you can get and I adore them all.

Svíčky zbožňuju! Pálím je po celý rok bez ohledu na to, jestli je zima nebo léto. Ale k podzimu mi to tak nějak víc sedne. Mám ráda ten pocit, když si zapálím voňavou svíčku a jak se pak její vůně line po celém bytě. Nejraději mám svíčky od Byredo, Diptyque, & Other Stories a Jo Malone. Jsou skvělé!

 

I just can’t imagine fall season without the Spice pumpkin latte! I love it that much I decided to attempt to make the hot autumny beverage myself at home. Just imagine being at home in a cozy knit or under a warm blanket, burning a candle and sipping on spice pumpkin latte. What a dream scenario!

Podzim bez Spice pumpkin latté si už snad ani nedokážu představit! Tu chuť mám ráda natolik, že se letos pokusím ho připravit sama doma. Jen si to představte, jste doma v příjemném, hřejivém svetříku nebo pod teplou dekou, máte zapálenou svíčku a popíjíte spice pumpkin latté. Nádhera!

 

If you read one of my last posts you know I am sweater weather ready. I love cozy knits, it just makes the colder days bearable!

Jestli jste četli jeden z mých nedávných článků, tak už asi víte, že co se svetrů týká, tak jsem na podzim opravdu připravena. Hřejivé svetry prostě dokážou zpříjemnit ten nečas venku!

I love spicy, oriental, warm scents all year round but I enjoy them the most in fall and winter time. My number one scent at the moment is Velvet Haze by Byredo, it smells gorgeous! I like to switch it up with another oriental, spicy dream of a scent which is Tangier Vanille by Aerin. I still have a little bit left and I will definitely keep the beautiful bottle after finishing it. Another all-time favorite is the Nirvana Bourbon by Elizabeth and James. It’s a gorgeous spicy, vanilla scent, I adore it! When I think about fall/winter scents I have to mention Eau Duelle by Diptyque. It reminds of the time my son was a little baby, it’s warm, smoky vanilla scent, a little bit similar to Nirvana Bourbon and I definitely miss it in my collection.

Kořeněné, orientální, hřejivé vůně můžu nosit klidně po celý rok, ale nejvíce si jich užívám právě na podzim a v zimě. Mým nejoblíbenějším parfémem je nyní Velvet Haze od Byredo, voní božsky! Ráda ho střídám s další úžasnou orientální vůní, a tou je Tangier Vanille od Aerin. Zbývá mi už jen troška a až parfém dopotřebuji, určitě ten nádherný flakon nevyhodím. Nirvana Bourbon od Elizabeth and James je už stálicí v mé parfémové sbírce. Je to nádherná kořeněná, vanilková vůně, zbožňuju jí! Když se tak zamýšlím nad podzimními/zimními vůněmi, musím zmínit Eau Duelle od Diptyque. Tato kouřová, hřejivá, vanilková vůně mi připomíná období, kdy byl synek ještě maličké miminko a já tento parfém nosila nejvíce. Je trochu podobný Nirvaně Bourbon a určitě mi chybí ve sbírce.

 

My fall mood kit consists definitely of candles, mauve lipsticks, cozy knits, spicy perfumes and pumpkin spice latte, that’s for sure! And what about you? What makes your fall complete?

Enjoy your Sunday!

MM

Do mé podzimní výbavy pro tu pravou atmosféru rozhodně patří svíčky, hřejivé svetry, kořeněné vůně a pumpkin spice latté! A jak jste na tom vy? Co vás nejlépe naladí na tu podzimní atmosféru?

Tak hezkou neděli!

MM