Fall style edit

I have to say I really enjoy fall fashion. All the layering, cozy knits and for some reason, I think there are more options than with clothes in summer. I have a few staple pieces in my closet which I enjoy at the moment. I would call it my go-to outfit. It’s a good blazer, jeans, knit, bag, scarf, and boots or loafers. With this outfit, I am good to go! Loafers and ankle boots are one of my faves for fall. Flat, heeled, I love them all. I adore my & Other Stories loafers! These ankle boots are from COS and are perfect, especially in this color!

Musím řici, že mě podzimní móda opravdu baví. Všechno to vrstvení, příjemné pleteniny a prostě mi z nějakého důvodu přijde, že se dá více vymyslet než u letního oblečení. V šatníku mám v poslední době pár kousků, které ráda nosím. A v podstatě jsou takovou mojí ,,uniformou”. Rozhodně sem patří dobré sako, džíny, svetřík, kabelka, šátek a kotníčkové boty nebo loafery. S tímhle outfitem můžu hned někam vyrazit! Na podzim ráda nosím kotníčkové boty nebo loafery, ať už s podpatkem nebo bez, líbí se mi všechny. Moje loafery z & Other Stories nosím snad nejraději! Ovšem tyto kotníčkové boty z COS jsou také super, hlavně v takové barvě!

 

 

I have to say I adore blazers. I think they can add that something extra to an otherwise ordinary outfit. After a while of searching I have found mine in Mango. It’s navy, because navy is the new black. It fits perfect! I loved wearing it during colder summer days and I love wearing it with knits now.

Saka patří mezi mé oblíbené kousky. Rozhodně dodají outfitu takové to něco extra. Mé sáčko jsem po dlouhém hledání objevila v Mangu. Je tmavě modré a všichni víme, že tmavě modrá je nová černá. Padne skvěle! Ráda jsem ho nosila v létě, když bylo chladněji a nyní si ho užívám v kombinaci se svetry.

A statement bag is also an important addition to your outfit. The bag pulls it all together. You know I am obsessed with this one from & Other Stories at the moment. But I try hard not to neglect my other bags.

Kabelka je rozhodně klíčovým kouskem, kterým outfit doladíte. Jak asi již víte, nemůžu přestat nosit tuto z & Other Stories. Ale opravdu se snažím nezanedbávat i mé ostatní kabelky. 

 

 

I love wearing dresses and skirts but with colder days I am more into trousers. I love velvet and dark denim at the moment. That’s why I got these black velvet trousers from Zara. They look different but at the same time they’re so comfy (win-win)!

Šaty a sukně nosím ráda, ale když je chladněji, tak u mě kalhoty prostě vedou. V poslední době jsem si oblíbila tmavý denim a samet. Proto jsem si také pořídila tyto černé sametové kalhoty ze Zary. Vypadají jinak, ale zároveň jsou tak pohodlné!

 

I am obsessed with this particular type of dark denim. It’s from Zara again because simply put they do trousers/jeans that fit me even though I am not the tallest person at all. And that’s been a problem with other brands. So I stick to Zara. I know the cut I have to go for and it just works.

Tenhle tmavý denim se mi vždycky líbil a teď ho nosím nejraději. Opět jsou ze Zary, protože zde jednoduše mají kalhoty v délce, které mi jsou, i když nejsem zrovna nejvyšší. Což byl problém u jiných značek. Takže když vím, který střih mi sedne nejvíc, tak už není co řešit. 

 

 

 

Another staple in my wardrobe is a nice, cozy knit. I have talked about my faves here recently, so go and have a read.

Dalším klíčovým kouskem v šatníku jsou rozhodně příjemné svetříky. Nedávno jsem jim věnovala celý článek, tak si můžete počíst

 

 

I am more and more into necklaces these days. All of these are from & Other Stories and absolutely adorable.

Čím dál tím víc mě baví různé řetízky s přívěsky. Tyto mám teď nejraději a jsou jak jinak z mých oblíbených Stories.

What would it be for fall season without scarves? I love wearing them, again like with the bags, they add that something to an outfit. And scarves definitely have bonus points for keeping you warm.

Co by to bylo za podzim bez šátků? Zbožňuju je, stejně jako kabelky umí outfit krásně doladit. A samozřejmě mají bonus body za to, že vám není zima. 

These are my fall staple style faves. What about you, what’s your go-to fall look?

MM

Tak a nyní víte vše o mých klíčových kouscích v mém podzimním šatníku. A jak jste na tom vy, co je vaší podzimní uniformou?

MM