Fall Candle Line – Up

I am a candleholic, that’s for sure. Candles are my thing, I just love the atmosphere it gives to our home. And of course the scents. I love spicy, woody, warm scents at this time of the year. Are you curious, which made it to my fall candle line-up? Then keep on reading!

Není pochyb o tom, že jsem svíčkoholik. Svíčky mě baví, a prostě se mi líbí ta atmosféra, kterou dodávají našemu domovu. No a samozřejmě také, jak voní. V tuto roční dobu mám nejraději kořeněné, dřevité a hřejivé vůně. Jestli jste zvědaví, které svíčky se dostaly do mého podzimního výběru, tak čtěte dál!

The Vanille candle by Diptyque is a long time favorite of mine. It’s very similar to Diptyque’s Eau Duelle perfume, which smells gorgeous. Vanille is a bit spicy, woody scent with floral notes of vanilla orchid, then sandalwood and elemi, which makes it a bit smoky and finished with spicy bourbon vanilla. I burn it mainly in colder fall or winter months. I love how the warm, smoky, woody vanilla scent lingers through our home when it’s cold outside.

Vanille od Diptyque jsem si zamilovala už dávno. Je hodně podobná parfému Eau Duelle, který voní přímo božsky. Vanille je lehce kořeněná, dřevitá vůně s květinovými tóny vanilkové orchideje spolu s tóny santalového dřeva a pryskyřicí elemi, díky nimž má svíčka kouřový nádech, zakončena je pak kořeněnou bourbonskou vanilkou. Nejraději ji pálím v chladnějších podzimních nebo zimních měsících. Zbožňuju tu hřejivou, kouřovou, dřevitou vůni vanilky, když je venku chladněji a Vanille se line naším domovem.

 

The Commodity Book candle* is just perfect for fall time. This soy based candle is described by Commodity as a scent capturing that quiet moment when you’re curled up with a good book and that’s exactly what I would love to do while burning Book. It’s the best to be cozied up at home and burning a perfect candle. Book is a warm, woody scent with notes of cucumber, guaiac wood and sustainably sourced sandalwood Pacific and I love it. Definitely the perfect choice for fall with its simple design & black wax.

Svíčka Book od Commodity* je na podzim skvělou volbou. Tuto sójovou svíčku Commodity popisují jako vůni zachycující přesně ten moment, kdy jste zachumlaný s dobrou knihou, a to bych přesně nejraději udělala při pálení Book. Není nic lepšího, než být pěkně doma a pálit skvělou svíčku. Zbožňuju tu hřejivou, dřevitou vůni s tóny okurky, guajakového dřeva a santalového dřeva získaného v Pacifiku z udržitelných zdrojů. Se svým jednoduchým designem & černým voskem je Book rozhodně skvělou volbou.

 

Amber by Diptyque is a powdery warm, spicy & woody scent and no doubt one of my faves. Main notes of this resinous scent are vetiver, patchouli, aniseed, spices, incense, cistus and tonka bean. Who wouldn’t like to burn such a gorgeous scent?

Svíčka Amber od Diptyque je se svojí pudrově hřejivou, kořeněnou & dřevitou vůní bez pochyby jednou z mých oblíbených. Mezi hlavními nótami této pryskyřičné vůně najdete vetiver, pačuli, anýz, koření, kadidlo, růži skalistou a fazoli tonka. No a kdo by nechtěl pálit takovou úžasnou vůni?

 

I adore everything with the Opopanax ingredient in it. Perfumes, candles, I just can’t get enough! This is a captivating, woody scent diffused with warm notes of Opopanax with accents of amber, incense, patchouli and with a soft touch of vanilla. If I would have to choose a candle exactly like me, this would be it. It always makes my day when I burn it. Well done, Diptyque!

Miluju vše, co má v sobě tu úžasnou pryskyřičnou ingredienci Opopanax. Parfémy, svíčky, nemůžu se této vůně nabažit! Tato podmanivá, dřevitá vůně obsahuje hřejivé tóny pryskyřice s akcenty ambry, kadidla, pačuli a vanilkovým nádechem. Kdybych si měla vybrat svíčku, která by mě přesně vystihla, byla by to tato. Když si jí zapálím, hned mi zlepší den. Bravo, Diptyque!

 

Bohemia candle is my favourite scent from the Byredo’s selection. It’s an oriental scent lover dream candle! It contains mixed notes of opopanax (my fave note ever) with rum, rosemary, labdanum and vanilla with notes of sandalwood and oak moss. Love it! I can’t imagine fall without this candle at our home. If you like oriental, spicy, woody scents, this candle is for you!

Z toho, co Byredo nabízí, je svíčka s názvem Bohemia mou nejoblíbenější. Pro někoho, kdo zbožňuje orientální vůně, je tato svíčka jak ze snu! Vůně v sobě ukrývá směs hřejivých tónů pryskyřice (má nejoblíbenější ingredience vůbec), rumu, rozmarýnu, labdanumu a vanilky s dřevitými tóny s mechem. Nádhera! Doma si podzim bez této svíčky už ani nedokážu představit. Pokud máte rádi orientální, kořeněné, dřevité vůně, tak tato svíčka bude něco pro vás!

You can’t go wrong when buying a Jo Malone candle! One of my faves for colder months is Pomegranate Noir for sure. I love it that much that I also got a bath oil in this scent. It’s less woody than the other candles in my line-up but still, it has something so appealing to me. Jo Malone describes it as the sensuality of a daring red dress, a dark and enigmatic scent. And that’s what it excatly is. It has notes of pomegranate, plum, raspberry, pink pepper, Casablanca lily with spicy woods. I would say it’s a perfect scent for fall!

Nemůžete prohloupit, když si koupíte jakoukoli svíčku od Jo Malone! Jednou z mých oblíbených pro chladnější období je určite Pomegranate Noir. Její vůni mám natolik ráda, že mám doma i koupelový olej. Pomegranate Noir je sice méně dřevitá než ostatní svíčky z mého podzimního výběru, ale i tak má pro mě v sobě něco extra. Jo Malone ji popisují jako tajemnou vůni vystihující smyslné a odvážné červené šaty. A to je přesně to, co tato svíčka je. Má v sobě nóty granátového jablka, švestky, maliny, růžového pepře, lilie s kořeněnými, dřevitými tóny. Řekla bych, že je na podzim perfektní!

 

 

I am a big fan of & Other Stories, especially their candle selection is divine. This one called Burspråket is as expected awesome. It’s described as Bright lemon and warm oud accord emulate the sun streaming into the Stockholm Atelier. And the characterization is so accurate! It has notes of nutmeg, oud, lemon, and carnation. This scent is so unique, it’s a warm, oud kind of a scent but there is also a very nice lightness to it. The candle reminds me of a nice, sunny fall day!

Jsem velkou nadšenkyní & Other Stories, obzvláště úžasná, je jejich nabídka svíček. Tato se nazývá Burspråket a je, jak by se dalo čekat, skvělá. Popisují ji jako citronovou vůni s hřejivými tóny oudu napodobující sluneční svit, který proniká do stockholmského ateliéru. A tento popisek je naprosto trefný. Najdete v ní nóty muškátového oříšku, kadidla, citrónu a karafiátu. Tato vůně je naprosto jedinečná, hřejivá, a s kouřovým nádechem, ale má v sobě i tolik lehkosti. Tato svíčka mi připomíná takový ten hezký, slunečný podzimní den!

I really enjoyed talking about my favorite candles for fall, honestly I could talk about them for hours and hours. One candle that I don’t have at the moment but deserves a mention is Feu de Bois by Diptyqe, perfect fall scent ever!

And what about you and your candle fall selection?

Enjoy your Sunday!

MM

*Post contains PR samples.

Povídání o mých oblíbených podzimních svíčkách mě opravdu bavilo a upřímně, mohla bych o nich mluvit dál hodiny a hodiny. Jednu svíčku, kterou doma momentálně nemám, ale myslím, že si zaslouží zmínit, je Feu de Bois od Diptyque. Je to skvělá podzimní vůně vůbec!

A co vy, které svíčky máte na podzim nejraději?

Tak hezkou neděli!

MM

*Článek obsahuje PR produkty.