Watermelon Glow – Beauty Sleep In A Jar

First of all, I would like to say sleeping masks are my thing. They’re so convenient to use and I prefer them over night creams. I feel like they do much more for my skin. Second of all, I’ve been into Korean beauty lately, so this new beauty discovery of mine is a total winner. This Watermelon Glow Sleeping Mask is by the Korean brand Glow Recipe. Since I’ve seen it online I’ve been lusting for this mask.  And I finally could get my hands on it thanks to Cult Beauty. Let’s talk about this beautiful pink mask!

Nejprve bych zde chtěla zmínit, že spací pleťové masky mě opravdu hodně baví. Mám je radši než noční krémy a přijde mi, že toho pro pleť udělají daleko víc, na noc mi tedy připadají skvělé. Za druhé je tento můj nový objev přesná trefa do černého tím, že se jedná o produkt z řad korejské kosmetiky, která mě chytla zhruba před půl rokem a doteď nepustila. Tato melounová rozjasňující spací maska je od korejské značky Glow Recipe. Chtěla jsem ji zkusit od té doby, co jsem ji zahlédla online. A díky Cult Beauty se ke mně konečně dostala. Tak si o této nádherné růžové masce pojďme popovídat!

This Korean pink beauty is a gel-like sleeping mask which you can also use as a wash off mask. It’s traditionally used in Korea to soothe irritated skin to give you that soft, glowing skin. And who wouldn’t want that?

Tato korejská růžová kráska je spací gelovitá maska, kterou ale můžete použít i jako klasickou smývací. Tradičně se v Koreji používá ke zklidnění podrážděné pleti, aby pak pleť byla jemná a rozjasněná. A kdo by toto nechtěl?

The main star is, of course, soothing, amino-acid rich Watermelon extract along with hydrating hyaluronic acid and exfoliating AHA’s. It smells incredibly beautiful! If you are anxious to use sleeping masks because they would ruin your sheets, you don’t have to be afraid at all with this one. It has a pillow-proof formula, sinks quickly into the skin so you can get that beauty sleep with no worries.

Hlavní hvězdou mezi složkami je, jak jinak, zklidňující a na aminokyseliny bohatý extrakt z melounu spolu s hydratující kyselinou hyaluronovou a exfoliačními alfa hydro kyselinami. Voní neuvěřitelně nádherně! Pokud se obáváte, že by vám spací maska v noci mohla zničit povlečení, tak u této masky to rozhodně nehrozí. Má tzv. polštářivzdornou konzistenci a do pleti se vpíjí rychle, takže se můžete bez starostí vyspat dorůžova. 

The gelatinous texture is pink (yes!), lightweight, luxuriously bouncy and also very hard to scoop with the little spatula you get with this mask. I use my brush for face masks instead. I have tried the product both as a wash off mask and a sleeping mask and I like both of them. But I would say I like using it as a sleeping mask more. At the same time it’s awesome you can get a 10-minute mask when you want to do that extra step before an important event.

Gelovitá konzistence je růžová (ano!), lehounká, luxusně želatinová, a také se proto velmi obtížně nabírá přiloženou lžičkou. Proto radši používám můj štětec na masky.  Masku jsem zkusila jako spací i jako smývací a baví mě obojí. Ale jako noční masku ji mám raději. I když  je super mít tu možnost použít ji jako 10-ti minutový extra krok před nějakou důležitou událostí.

 

And my final verdict? I adore it! Being a pink face mask is already a winning point for me, but I obviously like how my skin looks afterward. It’s hydrated, soft and glowing. So I gladly let the mask work her magic on my face overnight!

MM

A můj konečný verdikt? Masku zbožňuju! Maska to u mě vyhrála už tím, že je růžová, ale samozřejmě se mi líbí i to, jak po ní má pleť vypadá. Je hydratovaná, jemná a rozjasněná. Takže tuto masku ráda nechám kouzlit na mé pleti celou noc!

MM