October Faves

I would say October was a good month for me. It was all about Pumpkin spice latte, cozy candle times at home and a lot of tv series. If you haven’t seen the Sinner, give it a go, it’s so good! And what else have I enjoyed this past month?

Řekla bych, že říjen byl pro mě celkem dobrým měsícem. Bylo to hodně o dýňovém latte, příjemných chvilkách doma u zapálené svíčky a sledování dobrých seriálů. Pokud jste ještě neviděli The Sinner, dejte mu šanci, je fakt dobrý! A co všechno mě ještě bavilo tento předešlý měsíc?

If you follow me for a while you know I am a total candle lover. I love to burn them all year round but it really is something special in the fall. I’ve had a lot of faves, so if you are into candles, maybe check out my post all about fall candles! When it gets colder I adore vanilla-esque candles. The soy based Tonka* candle by Commodity is just perfect, it fills your space with warmth, light and beautiful unique mysterious, exotic scent. It has floral woody features with gourmand notes of smoky whiskey, leather, tobacco and dry cocoa, caramel & coffee. I am a big fan of Commodity candles, I love how strong they are and fill your space pretty quickly. I hate it when I burn a candle and I can barely smell the scent. Another vanilla-esque candle I like is Vanille by Diptyque, also a bit floral, woody and spicy with sandalwood, elemi and Bourbon Vanilla. If you are into warm, vanilla scents, these are definitely a must-have item at your home!

Jestli mě sledujete alespoň chvíli, je vám jasné, že svíčky zbožňuju. Pálím je po celý rok, ale na podzim to má něco víc do sebe. Líbí se mi jich opravdu hodně, tak jestli vás svíčky také baví, mrkněte se na můj nedávný článek o svíčkách, které mám na podzim nejraději. Když je venku chladněji, mám nejraději ty vanilkové. Sójová svíčka Tonka* od Commodity je skvělá, vyplní prostor teplem, světlem a překrásnou, jedinečnou, tajemnou a exotickou vůní. Jsou v ní cítit květinové, dřevité tóny spolu s gurmánskými tóny whiskey, kůže, tabáku a kakaa, karamelu & kávy. Svíčky Commodity jsem si hodně oblíbila, líbí se mi, jak jsou silné a vůně je doma rychle cítit. Nesnáším, když pálím svíčku, a vůně je sotva postřehnutelná. Další mou vanilkovou oblíbenkyní je Vanille od Diptyque, ta je také trochu květinová, dřevitá a kořeněná s tóny santalového dřeva, pryskyřice elemi a burbonské vanilky. Pokud máte rádi hřejivé, vanilkové vůně, tak tyto by vám doma neměly chybět!

 

I have to say I’ve fallen in love with this lip gloss from the VB x Estée Lauder collection. The shade Desert Heat is a warm, brown-ish nude and goes perfectly together with all my mauve lipsticks!

Musím říci, že lesk z kolekce Victorie Beckham s Estée Lauder jsem si zamilovala. Odstín Desert Heat je úžasný nude odstín. Skvěle si rozumí se všemi mými mavue rtěnkami!

Another favorite of mine is this Korean skincare beauty sleep in a jar! If you are curious about this Watermelon Glow Sleeping mask my thoughts about it are here. I am all about glowing skin and this mask delivers!

Tato maska, díky které se doslova vyspíte dorůžova, je z kategorie korejské péče o pleť, a opravdu mě baví! Jestli vás tato spací melounová maska zajímá více, tak si můj názor můžete přečíst zde. Rozjasněná pleť, to je něco pro mě, a tato maska je prostě úžasná!

After running out of the Wind Blown 05 by Redken during summer I got back to the product in the middle of September and I am glad I did! I love this dry finishing spray so much, I don’t even know how many bottles of this product I got already through, but believe me, it’s a lot. First of all the scent is gorgeous, second of all it’s like good hair day in a bottle. It’s a volumizing and texturizing hairspray which gives your hair weightless volume, airy texture, and the windswept effect. Nothing compares to it!

Poté, co mi během léta došel Wind Blown 05 od Redken, jsem se k němu v polovině září vrátila a jsem ráda, že jsem to udělala! Zbožňuju tento suchý sprej na finální úpravu účesu tak moc, že ani nevím, kolikátý sprej už vlastně mám. Ale věřte mi, že už jsem jich měla celkem dost. Nejprve bych chtěla poznamenat, že voní nádherně, zadruhé po něm máte úžasné vlasy, je to jak skvělé vlasy ve spreji. Tento sprej vlasům poskytne lehounký objem a vzdušnou texturu. Jak kdyby vám účes rozfoukal vítr. Nic se mu nevyrovná!

I talked about this Kjaer Weis eyeshadow in my New beauty discoveries and since then I have used it almost every day. The brownish-gold color of the shade Magnetic is so effortless to use for an everyday look, just perfect.

O tomto očním stínu od Kjaer Weis jsem mluvila v článku o mých nových kosmetických objevech a od té doby jsem ho používala skoro pořád. Tento hnědo-zlatý odstín Magnetic je radost používat a je perfektní na každodenní líčení.

One thing I wanted as a present during my no spend October was the new book from Megan Hess. I adore Megan and her illustrations, so beautiful. It’s called Paris and it’s all about the city and her favourite spots there. And of course, it’s full of hers incredibly beautiful illustrations.

Jednu věc, kterou jsem si přála k svátku během mého nenakupovacího října, byla nová kniha od Megan Hess. Megan a její ilustrace zbožňuju, je to nádhera. Kniha se jmenuje Paříž a je o tomto městě a Meganiných oblíbených místech. Knížka je plná neuvěřitelně nádherných ilustrací, jen se podívejte.

 

Well, and that’s all that I loved in October (and still love). November is here and I can’t help myself starting to feel a little bit Christmasy. Or is it too soon?

MM

*Post contains PR samples.

Tak, a toto je vše, co mě v říjnu bavilo (a stále baví). Listopad je tady a nemůžu si pomoci, ale už na mě pomalu jde taková ta vánoční nálada. Nebo je to ještě moc brzy?

MM

*Článek obsahuje PR produkty.