Let’s Accessorize

Coat season is here! I don’t know how about you but I have like four coats and one parka coat for the fall/winter season, so styling-wise it could get boring after a while. You wear practically the same all the time and sometimes the outfit under it isn’t even seen at all. Well, how to give a bit of that extra to all the coats you have? My number one rule would be accessorizing!

Čas kabátů je tady! Nevím jak vy, ale já mám na podzim a zimu kabáty asi čtyři a jednu parku, takže co se stylingu týká, může to být někdy nuda. V podstatě nosíte stále to samé a někdy ani ten outfit pod kabátem nespatří světlo světa. No a jak tedy kabátům dodat šťávu? Mým tipem číslo jedna budou rozhodně doplňky! 

And where to better start than with handbags! It’s not a secret I love handbags. I wouldn’t say I have some kind of rules when it comes to choosing one. I wear bags in black, pink, white, burgundy, lilac or red the most in the fall season. A colored bag gives your outfit that something extra, especially when your coat is in black or camel. And I try to switch it up except for my phase when I wore the & Other Stories bag nonstop, yeah, you know which one!

A kde jinde začít, než u kabelek! Není žádným tajemstvím, že kabelky miluju. Asi bych neřekla, že mám nějaké pravidlo, když si vybírám, kterou zrovna ten den budu nosit. Na podzim nejčastěji sahám po kabelkách v černé, růžové, bílé, vínové, fialkové nebo červené. Barevná kabelka vašemu outfitu hned dodá to něco extra, obzvláště je-li váš kabát černý nebo béžový. Kabelky se snažím střídat, až tedy na jedno období, kdy jsem nosila kabelku z & Other Stories téměř nonstop, asi jistě víte, kterou myslím!

 

 

 

When it gets a bit chilly leather gloves are a great way how to accessorize your outfit and stay warm at the same time. These are more fall gloves than winter ones because of the hole details. I love wearing them.

Skvělým doplňkem jsou určitě kožené rukavice. Nejen, že jimi oživíte outfit, ale ještě se zahřejete. Tyto se díky jejich detailům spíše hodí na podzim. Nosím je velmi ráda. 

 

 

Scarves are definitely a great way how to add something extra to your outfit. You can play with those as much as you like! I have one in black, beige and another one more colorful. I like to go for quality materials like cashmere. It keeps you warm, looks great and lasts for ages.

Šátky jsou skvělým způsobem, jak dodat outfitu to něco extra. Můžete si s nimi pohrát, jak je libo! Mám jeden černý, béžový a jeden barevný. U šátků dávám přednost kvalitním materiálům jako je kašmír. Bude vám teplo, navíc takový šátek vypadá skvěle a vydrží věky.

 

I have always been into berets. Most of my fall/winter hats are berets and I think they suit me the best. This season is all about berets and I couldn’t be happier. They add that French vibe to your look and I am all about that. So don’t be afraid to wear hats, they can look chic if you choose the right one! It doesn’t have to be a beret, just try what suits you the best.

Barety mě vždycky bavily. Většina mých podzimních a zimních čepic jsou barety, právě proto, že mi sednou nejlépe. Potěšilo mě, že jsou tuto sezónu hodně trendy. Dodají outfitu takový ten francouzský šmrnc, a to je něco pro mě. Tak se nebojte trošku experimentovat a noste čepice, stačí si jen vybrat tu pravou! Nemusí to být zrovna baret, zkuste, co vám bude sedět nejlépe.

 

 

Handbags, scarves, berets and leather gloves are my favorite accessories for fall! Hope it gave you some inspiration for coat season!

MM

Kabelky, šátky, barety a kožené rukavice patří rozhodně mezi mé oblíbené podzimní doplňky! Tak se nechte inspirovat!

MM