Beauty In a Hurry – The Multitasking Products Edit

The allure of beauty products just never gets old. I enjoy taking my time whilst doing my makeup, sipping my coffee and just playing with the products. But in reality, it’s not always possible. I’ve put together a few of my holy grail products that just deliver and I can count on them whilst getting ready as quickly as possible. You don’t want to try new products under pressure. I usually reserve a quiet time for that and enjoy it properly. Well, let’s talk about my minimal beauty routine for getting ready!

Kosmetické produkty pro mě snad nikdy neztratí to jejich kouzlo. Líčení si užívám, nejraději u toho popíjím kávu a zkouším různé produkty. Ale na to bohužel není vždy dostatek času. Když potřebuju být vypravená co nejrychleji, mám pár takových kosmetických tutovek, na které se můžu spolehnout. Co totiž rozhodně nechcete, je zkoušet nové produkty, když chvátáte. Na to je třeba dopřát si chvilku klidu a užít si to. Tak si pojďme popovídat o jednoduchém líčení, když toho času není nazbyt!

Choose a base product that is easy to apply and makes you look great, you don’t want to be blending foundation forever when you’re out of time. The CC, BB, EE creams or light cushions are the best for this task. Especially the CC’s double as skincare and it saves you time. The Enlighten EE cream by Estée Lauder is great. It has light coverage, gives you nice natural & glowing skin. Mine is in the shade Light. I find it very hydrating so I wear it instead of my day cream.

Na pleť zvolte takový produkt, který se snadno nanáší a víte, že po něm vypadáte skvěle. Když máte naspěch, roztírání makeupu je asi to poslední, čím se chcete zabývat. Na takový úkol jsou podle mě nejlepší CC, BB, EE krémy nebo lehké cushiony. Obzvláště CC krémy jsou skvělé a kolikrát nahradí i hydratační krém, takže ještě ušetříte čas. EE krém od Estée Lauder je výborný. Má lehké krytí a pleť je po něm hezky rozjasněná a přirozená. Můj EE je v odstínu Light.  Přijde mi hodně hydratační, takže ho používám i místo mého denního krému. 

Next step is a concealer. When you use a light coverage base you might want to tackle some skin imperfections. So again choose your holy grail concealer! The Double Wear concealer by Estée Lauder is my go-to product. I like it under the eyes but it’s also great for concealing any weak points on my face if I need to.

Dalším krokem je korektor. Pokud použijete produkt s lehkým krytím, nejspíš budete potřebovat korektor k zakrytí drobných nedostatků. Takže opět radím, sáhněte po tom, na který nedáte dopustit! Mým pokladem mezi korektory je Double Wear od Estée Lauder. Líbí se mi pro rozjasnění očního okolí, ale zároveň je skvělý k zakrytí případných nedostatků jinde na obličeji. 

 

This Glow- Expert duo stick by By Terry is seriously a time saver! It’s great for bronzing, highlighting and doubles up as blush. I can’t stop raving about this product. This one is in the shade Amber light. I also have it in a more blush version, which looks gorgeous, but the Amber light just gets it done all.

Duo tyčinka Glow-Expert od By Terry toho umí opravdu hodně! Je skvělá na bronzování, rozjasnění a jako tvářenka. Tento produkt nemůžu přestat chválit. Mám ho v odstínu Amber Light, a také ještě v takové spíše tvářenkové verzi, ta je také nádherná. Ale Amber Light to zvládne prostě všechno.

Although I love playing with my Modern Renaissance palette all the time I go for the amazing do-it-all eyeshadow shades when I need to be ready quickly. Again who has time for putting on different eyeshadows anyways? So it’s handy to have such eyeshadow in your collection. The golden brown shades work for my brown eyes just perfect. The shade Magnetic by Kjaer Weis is most definitely one of my staple eyeshadows. It looks like I’ve put much more effort than I actually did. And when I have a bit more time I pop the Bonfire shade from NYX in the crease and I am done!

Ačkoli si velmi ráda hraju s paletkou Modern Renaissance, když mám naspěch, sahám nejčastěji po jednoduchém stínu. A to takovém, který vypadá, jak kdybyste jich použili daleko víc. Kdo má stejnak čas líčit se pokaždé několika různými odstíny? Takže je dobré mít takový poklad po ruce. Pro mě jsou takovým produktem hnědo-zlaté stíny. A takový je přesně odstín Magnetic od Kjaer Weis. Na oku vypadá, že jsem si dala více práce, než je vlastně pravda. No a když mám více času, přidám k němu do očního záhybu Bonfire od NYX, a je to!

Great mascara puts it all together, so choose the one you know is awesome for you. Of course it should be something that gives you that desired look for your lashes instantly. It’s the worst feeling when you try to make a mascara work when you’re in hurry. This Paradise Extatic by L’Oreal is my recent drugstore discovery and it became one of my favourites very quickly. If I haven’t had this one at home I would definitely go for the Lash Sensational by Maybelline, it’s so good!

Celé líčení dotáhne do pomyslného konce dobrá řasenka. Takže opět radím sáhnout po takové, která vám vyhovuje nejvíce. Nejlépe takové, která vám udělá skvělé řasy téměř ihned. Když chvátáte, je nejhorší snažit se nanášet x vrstev, aby ty řasy vůbec nějak vypadaly. Tato řasenka Extatic Paradise od L’Oreal je jedním z mých posledních drogerkových objevů. A velmi rychle se zařadila mezi mé top oblíbené řasenky. Pokud bych tuto doma neměla, určitě bych použila Lash Sensational od Maybelline, je tak dobrá!

 

I always do powder before brows! Some wet products like brow gels tend to make the powder stick to your already done brows. So it saves me a little bit of time when I apply the products it in this order and I don’t have to clean up any mistakes. Again choose your staple powder! The one you know delivers consistently and just finishes the look. For me, it’s definitely the Hyaluronic Hydra powder by By Terry.

Vždy nanáším pudr před tím, než si upravuji obočí. A to z jednoho jednoduchého důvodu, pudr by se mi na již upravené obočí mohl nalepit, obzvláště po použití gelu na obočí. Takže tím opět ušetřím čas, když použiji produkty v tomto pořadí, a nemusím se zdržovat dalšími úpravami. Zvolte si takový pudr, který vám vyhovuje nejvíce a víte, že prostě funguje. Takovým pudrem je pro mě rozhodně Hydra pudr s kyselinou hyaluronovou od By Terry. 

I usually like using the gel pencil Brow Now by Estée Lauder and a clear brow gel, but when I am in a hurry I just use something that does it all. That would definitely be a tinted brow gel. I love the Gimme Brow by Benefit. It defines, sets and gives your brows some color. It’s great for taming the brows literally in seconds.

Na obočí většinou používám gelovou tužku Brow Now od Estée Lauder a průhledný gel na obočí. Když chvátám, použiju takový produkt, který zvládne všechno ihned. Takovým produktem je určitě gel na obočí Gimme Brow od Benefit, je úžasný. Obočí definuje, upraví a dodá jim barvu. Je to úžasná věc na úpravu obočí, doslova za pár sekund. 

When you’re in a hurry choose a lip product that multitasks and looks great on you. I love the Dior Lip Glow in the shade Berry! Especially now when it got colder and my lips get very dry. It hydrates, gives a nice berry color and shine to your lips. I just know it looks great on me and don’t have to worry about choosing just the right lipstick. That’s the last thing you need on your mind when rushing somewhere.

Když máte naspěch, použijte takový produkt na rty, který toho umí více. Já zbožňuju Lip Glow od Dior v odstínu Berry! Obzvláště teď v poslední době, kdy je chladněji a mám neustále suché rty. Hydratuje, rty mají hezky fuchsiovou barvu a jsou lesklé. Vím, že mi sluší, takže nemusím dlouho dumat, kterou rtěnku si ten den zrovna vybrat. To je to poslední, na co chcete myslet, když někam chvátáte. 

And don’t forget to spritz some of your staple perfume to finish your beauty routine! I choose my perfume according to my mood every day so it changes all the time. But one of my faves for this time of the year has to be Velvet Haze by Byredo. It smells divine!

A nakonec nezapomeňte na váš oblíbený parfém! Vůni si každý den vybírám podle nálady, takže je neustále střídám. Velvet Haze od Byredo je jednou z mých oblíbených vůní v poslední době. Voní úžasně!

 

Well, my main advice would be to use products that you know are great, suit you the best and just deliver! Then you’ll look like you spent much more time on your beauty routine than you actually did!

MM

Tak tedy, mým hlavním tipem je, abyste používali takové produkty, které jsou skvělé, vyhovují vám a prostě fungují! Pak totiž budete vypadat, jak kdybyste si s líčením dali daleko více práce, než tomu tak doopravdy bylo!

MM