Skincare Shelfie – What’s On My Skincare Shelf

Welcome to my skincare shelfie! I almost ran out of my skincare products the other day and thought to share with you what’s on my skincare shelf after I added products from my beauty stash. Yeah, I do have a beauty stash. It’s actually very handy to have some spare products at home when you run out of something. I always find it very interesting to explore what skincare products other people like. Let’s talk about what’s on my skincare shelf at the moment!

Pojďte se podívat, co vše skrývá má polička s pečujícími pleťovými produkty! Nedávno mi došlo snad všechno, co dojít mohlo, a jak jsem skoro vše nahrazovala produkty z mých zásob kosmetiky, napadlo mě, že se s vámi podělím o to, jakou pleťovou péči můžete nalézt v mé koupelně. A ano, mám zásoby kosmetiky, což je velmi užitečná věc, když vám něco dojde, protože hned máte doma náhradu. Vždy mě zajímá, co za kosmetiky používají ostatní. Tak se pojďme podívat, co se momentálně nachází na mé koupelnové poličce!

Of course there has to be a bottle of good old micellar water. This one by L’Oreal is actually very good. I alternate between Bioderma, Avene and this one. Great drugstore find if you ask me!

Samozřejmě zde nemůže chybět lahvička staré dobré micelární vody. Tato od L’Oreal je vážně velmi dobrá. Micerálky nejraději používám od Biodermy, Avene a pak tuto. Podle mě je to skvělý úlovek z drogerie!

I enjoy face cleansers as well as face masks. I find it almost therapeutic to take my time (usually when my son is in bathtub) and cleanse my skin. I have four cleansers at the moment, because I like to have options depending on my mood and on what my skin actually needs. This Blue Moon Tranquility cleansing balm by Sunday Riley is great. It’s blue, smells so nice, it’s sugar-based so it has a little bit gritty texture. It’s really a treat for your skin! This balm contains cocoa butter, blend of azulene-rich oils of blue tansy and German chamomile, vanilla and sweet orange oils. My skin loves it.

Vedle pleťových masek si také užívám odličovací produkty. Odličování mi přijde téměř jako terapeutický zážitek. Většinou k tomu využívám čas, kdy je synek ve vaně, a já si dopřeju chvilku pro sebe. Momentálně používám čtyři odličováky, a to podle toho, na který mám zrovna náladu a co má pleť potřebuje. Tento odličovací balzám Blue Moon Tranquility od Sunday Riley je výborný. Je modrý, nádherně voní, a jelikož je na bázi cukru, jeho textura je tak trošku zrnitá. Je opravdovou pochoutkou pro vaši pleť. Obsahuje kakaové máslo, směs olejů bohatých na azulen s vratičem modrým a německým heřmánkem, vanilku a sladký pomerančový olej. Má pleť ho zbožňuje.

 

The Cleansing foam by Omorovicza is another great cleanser on my shelf. It’s a light blue gel-balm texture and I adore the herbal scent. It doesn’t strip my skin, cleanses it and leaves it soft, luminous. I usually don’t go for foam cleansers but this one is a great exception!

Čistící pěna od Omorovicza je dalším úžasným odličovacím produktem na mé poličce. Jedná se o světle modrý gelovitý balzám, který má velmi příjemnou bylinkovou vůni. Pleť nevysušuje, hezky ji čistí, a ta je po jeho použití hezky jemná, rozjasněná. Běžně pěnová odličovadla nepoužívám, ale tento je skvělou výjimkou!

The Oskia Renaissance cleansing gel is actually about to run out, but you never know how much is still left with this kind of packaging. It’s one of my favourite cleansers and I am certain I will get another one. It smells beautiful. It’s a peachy pink gel and I like how my skin feels after using it. It is hydrated and luminous. The only bad thing is you can’t use the cleansing gel on your eye area, but I already got used to this limitation.

Odličovací gel Renaissance od Oskia mi asi brzy dojde, i když s tímhle neprůhledným balením vlastně přesně nevím. Je jedním z mých oblíbených a určitě si ho ještě někdy znovu pořídím. Moc hezky voní. Je meruňkově růžový a líbí se mi ten pocit na mé pleti, když ho použiji. Pleť je přijemně hydratovaná a rozjasněná. Jediné, co bych mu vytkla je, že s ním nejde odličovat oči, ale na to jsem si už zvykla.

I love this Advanced night micro cleansing balm by Estée Lauder! It’s a white balm that melts into an oil. And the lavender scent is an instant relax moment when I use it. So good!

Zbožňuju tento Advanced night micro čistící balzám od Estée Lauder! Je bílý a po chvilce se rozpustí na olej. Jeho levandulová vůně je okamžitým relaxem, když ho použiju. Opravdu je výborný!

 

I got totally into sleeping masks. I usually use them 4-5 times a week. On the other days I just use a hydrating cream or sample of something I want to try. This Korean Panda’s Dream White Sleeping mask by TONYMOLY is perfect! I love everything about it. When I want to hydrate and calm my skin I use this product. So good, smells awesome and my skin feels plump and calm in the morning. And don’t worry, it sinks into the skin pretty quickly, so your sheets won’t be stained in the morning.

Spací masky mě dostaly. Většinou je používám 4-5 krát týdně. Po zbytek týdne pak používám hydratační krém, a nebo nějaký vzoreček, který chci vyzkoušet. Spací maska Panda’s dream od TONYMOLY je skvělá! Nemám nic, co bych jí vytkla. Když chci pleti dopřát extra hydrataci a zklidnit ji, použiji tuto masku. Je výborná, příjemně voní a má pleť je ráno hydratovaná a zklidněná. A nemusíte se obávat o své povlečení, do pleti se vsakuje extra rychle.

When I feel my skin lacks in the glow department I go for the Watermelon Sleeping mask by Glow Recipe, which is another Korean skin care gem. I did a review of this beauty sleep in a jar recently so feel free to have a read if you’re curious about it.

Když mi přijde, že by má pleť potřebovala trochu rozjasnit, sáhnu po dalším zázraku z řad korejské kosmetiky, a to po melounové spací masce od Glow Recipe. O této masce jsem psala nedávno celý článek, takže se na něj můžete podívat, jestli vás tato maska zaujala.

When I feel my skin doesn’t need any extra attention I use this Hydra Genius Aloe water gel-cream. I have used it in spring and summer and I like to use it overnight now. It’s a great, lightweight moisturizer. It contains Aloe water and hyaluronic acid and my skin enjoys it.

Pokud je má pleť bez nějakého extra problému, používám na noc gelový krém Hydra Genius. Používala jsem ho na jaře a v létě, a nyní si ho nejraději užívám jako noční péči. Je to skvělý lehký hydratační krém. Mou pleť baví díky tomu, že obsahuje aloe a hyaluronovou kyselinu.

 

This cult Embryolisse Lait-Créme Concentré is just fabulous. If you don’t know this cult French product it’s an awsome moisturizer. Love how it looks under makeup, you can cleanse your skin with it or use it as a hydrating face mask. I’ve already lost count of how many tubes I’ve already used up, so good!

Kultovní krém Lait-Créme Concentré od Embryolisse je úžasný. Jestli ho neznáte, jedná se o vyhlášený francouzský krém. Je skvělý jako primer, líčení s ním vypadá perfektně, můžete se s ním také odlíčit, nebo ho použít jako hydratační masku. Už ani nevím, kolik tub tohoto skvělého krému jsem již vypotřebovala!

DayWear moisturizer by Estée Lauder belongs to my faves as well. I love the soft texture, its scent and how it makes my skin feel.

Hydratační krém DayWear od Estée Lauder také patří k mým oblíbencům. Líbí se mi jeho jemná konzistence, vůně a jak se po něm má pleť cítí. 

The CC cream by Erborian can’t be missed amongst my skincare. Sometimes I mix it with the Embryolisse moisturizer to get more of a lightweight texture. I love the glow and color it gives my skin. Another great Korean product. I store my other non-sleeping masks on another shelf in our bathroom but this NightWear Plus Three minutes detox mask by Estée Lauder has to be on my ,,main” shelf. It’s so good and quick!

CC krém od Erborian na mé poličce nemůže chybět. Někdy ho smíchávám s krémem od Embryolisse pro lehčí konzistenci. Pleť hezky rozjasní a dodá jí barvu. Opět další skvělý produkt z řad korejské kosmetiky. Ačkoli mé ostatní pleťové masky mají své místo na jiné poličce v koupelně, tato NightWear Plus tříminutová detox maska od Estée Lauder nesmí chybět na té ,,hlavní” s pečujícími produkty. Je opravdu dobrá a rychlá!

And last but not at least I will talk toners. I use three at the moment and all of them are quite soothing & hydrating. The WEI Hydra-Quench Daily skin tonic is awesome for hydration. The Fine flowers toner by L’Oreal is great for cleansing and soothing and the Italian Roberts Rose water is perfect for calming, cleansing, refreshing the skin. Love them all!

A jako jedny z posledních produktů, které tady zmíním, budou pleťová tonika. Momentálně používám tři a většina z nich je na zklidnění & hydrataci pleti. Tonikum Hydra-Quench od WEI je výborné na hydrataci. Pleťová voda Fine Flowers od L’Oreal je skvělá na dočištění a zklidnění pleti a italská růžová voda Roberts je perfektní pro zklidnění, dočištění a osvěžení. Zbožňuju je všechny!

 

 

I have also moved my skincare samples, mainly cleansers and serums samples to this shelf so I try them more. Because when I don’t see them I stick to whatever I have on my shelf.

Když jsem doplňovala mou poličku, přesunula jsem na ni vzorečky, zejména odličovadel a sér, abych je zkoušela víc. Jinak bych se k tomu nedostala a dál používala vše na mé poličce.

 

Congrats if you got here! It was a long read but I couldn’t stand missing a thing. I think skincare products are important for your skin and no makeup looks that good when you don’t treat your skin well. So take that time to treat your skin!

Enjoy your Sunday!

MM

Gratuluju, že jste článek dočetli až sem! Asi to bylo dlouhé počtení, ale nemohla jsem nic vynechat. Myslím si, že pečující pleťové produkty jsou pro pleť důležité, a žádné líčení nebude vypadat tak dobře, jako když nebudete pečovat o svou pleť . Takže své pleti dopřejte vše, co si žádá!

Tak hezkou neděli!

MM