My Lipstick Collection

Lipsticks are clearly my beauty weakness. Especially the mauve shades. When I see one I can’t help myself and get it. I was curious how many do I have and when I got them together to count they were so beautiful to look at I had to document it. Don’t expect anything wild, my lipstick collection consists mostly of mauve lip products with some exceptions. Let’s talk lipsticks!

Rtěnky jsou evidentně mojí slabinou. Zejména ty v mauve odstínech. Jak nějaký spatřím, nemůžu si pomoci, a musí být můj. Nedávno mě napadlo se podívat, kolik těch rtěnek vlastně mám, a když jsem je dala na jednu hromádku, byl to takový krásný pohled, že jsem to musela hned zdokumentovat. Nečekejte ale nějakou divočinu, má sbírka obsahuje až na pár výjimek vesměs samé mauve odstíny. Pojďme si tedy popovídat o rtěnkách!

I have divided my collection into several categories. The first one I would like to talk about are balms/caring lip products. Dior Addict Lip Glow Color Reviver Balm is my all time favourite lip product especially the latest shade Berry. This sheer balm is very hydrating and enhances your natural lip colour. Instant Light Natural Lip Perfector by Clarins is one of my favourite lip formulas ever. It gives color & shine to your lips while treating them at the same time. Love the vanilla scent! Out of the three I have 07 Toffee pink shimmer is my go to. It’s nice light mauve pink.

Mou sbírku jsem rozdělila na několik kategorií. Ta první, kterou bych vám chtěla více přiblížit, jsou balzámy a pečující produkty na rty. Dior Addict Lip Glow Color Reviver Balm je jedním z mých nejoblíbenějších produktů na rty vůbec. Odstín Berry mi do noty padl nejvíce. Lip Glow je takový lehoučký, hodně hydratační balzám, jenž zvýrazní přirozenou barvu rtů. Konzistencí u mě jasně vede Instant Natural Lip Perfector od Clarins. Rtům poskytne barvu a lesk, zatímco je vyživuje. A ta jejich vanilková vůně, prostě nádhera! Mám celkem tři a nejvíce používám odstín 07 Toffee pink shimmer, což je takový světle růžový mauve.

 

Another category of my lip products collection are glosses. I don’t wear them that much to be honest. The one from Victoria Beckham and Estée Lauder collection is my fave. It’s in the shade Desert Heat which is a great nude that looks perfect with my mauve lipsticks. The Outrageous Effect Volume Lip Gloss by Sephora is worth mentioning, it’s like a lip plumper and I quite like it. It’s a bit sticky, that’s why I prefer to wipe it off and wear it more as a stain than a gloss. I have the shade 05 Pump up it red which is more of a pink shade than red (I don’t get the name at all!).

Další kategorií v mé sbírce jsou lesky. Abych byla upřímná, zas tak často je nenosím. Nejraději mám ten z kolekce Victorie Beckham s Estée Lauder v odstínu Desert Heat. Ten si skvěle rozumí se všemi mými mauve rtěnkami. Za zmínku také stojí lesk na rty Outrageous pro zvětšení objemu rtů ze Sephory, ten mi přijde skvělý. Je trošku lepivější, proto ho nejraději otřu do ubrousku a nosím spíše jako stain než lesk. Prostě na ty lesky moc nejsem, no. Tento je v odstínu 05 Pump up it red, což je taková spíše růžová než červená barva (ten název jsem dodnes nepochopila!).

 

And the lipsticks! As you can see I have many variations of my beloved mauve shade. If I had to choose one lipstick to wear for the rest of my life, it had to be the Moisture Renew by Rimmel in the shade Vintage pink. A gorgeous mauve color! Out of all I have, I would recommend the Liptensity by MAC (I have the shade Driftwood). The Drench lip splash lipstick by Tarte in the shade Cabana boy is the most velvet-ish lipstick I own, so pleasant on the lips and the color! & Other Stories do great lipsticks, if you haven’t tried them, give them a go. So pigmented, hydrating, long-wearing and great color selection. Bite Beauty do great lipsticks as well as Armani Beauty. The Stay All Day MATTE’ificent Lipstick by Stila in the gorgeous mauve shade Coquille is another great matte that isn’t too drying.

A jsme u rtěnek! Jak jistě víte, mám ráda všechny krásné variace mauve odstínu. Kdybych si měla vybrat jednu jedinou rtěnku, kterou bych nosila do konce života, byla by to rozhodně Moisture Renew od Rimmel v odstínu Vintage Pink. Nádherná mauve barvička! Ze všech rtěnek, co mám, bych rozhodně ještě doporučila řadu Liptensity od MAC (já vlastním odstín Driftwood). Rtěnka Drench Lip Splash od Tarte v odstínu Cabana boy je jednou z nejjemnějších až sametových konzistencí rtěnek, kterou mám. Je velmi příjemná, a ta barva! & Other Stories vyrábí také skvělé rtěnky, jestli jste je ještě nezkusili, dejte jim šanci. Jsou velmi pigmentované, hydratační, mají výdrž a z barevné nabídky si jistě vyberete. Rtěnky od Bite Beauty jsou také skvělé, stejně jako ty od Armani Beauty. Rtěnka Stay All Day MATTE’ificent od Stila v nádherném mauve odstínu  Coquille je jednou z matných rtěnek, které vám nebudou příliš vysušovat rty. 

 

I am not a big fan of lip liners as you can tell. The Chubby lip pencil in the mauve shade Bouillonné Truffle is another great beauty product by & Other Stories. The Smoothing lip pencil by Shiseido is also great. Much talked about Pillow talk by Charlotte Tilbury didn’t wow me at all, it’s too sturdy for my likings.

Asi je poznat, že na konturky moc nejsem. Dalším skvělým produktem od & Other Stories je Chubby lip pencil v odstínu Bouillonné Truffle. Tu od Shiseido mám také ráda. Která mě zas až tak moc nenadchla, je provařený Pillow talk od Charlotte Tilbury, ta tužka je na mě moc tvrdá.

In the twist-up lip products category is one of my favourite lip products ever, the Lip Stylo by Hourglass.  Seriously, it’s a great product. It’s so soft, pigmented, hydrating. I particularly love the shade Achiever.

V kategorii vysunovacích rtěnek je jeden z mých nejoblíbenějších produktů na rty, a to Lip Stylo od Hourglass. Vážně je to úžasný produkt. Rtěnka je jemná, pigmentovaná a hydratační. Mým odstínem je Achiever.

Oh boy! I might have a thing for liquid lipsticks without even realizing it… Let’s talk my favorites! The Diorific matte fluid in the shade Charm comes from the new Dior Precious Rocks collection. Well done, Peter Philips! I highly recommend getting it! It’s perfect as a liquid lipstick – pleasant, not drying, long-wearing – but you can wear it as a blush too, it looks lovely, but don’t forget to blend it quickly upon application. The Everlasting liquid lipstick by Kat von D is the best liquid lipstick formula I have ever tried! The Velvet lip glide by Nars is great way how to try a liquid lipstick, because this one isn’t matte, how the name suggests it’s really a soft, velvet lip product. I adore the shade Bound, perfect mauve! If you want to try a budget friendly option go for Matte lip paints by L’Oreal!

Panečku! Ani jsem si neuvědomila, že mám slabost pro tekuté rtěnky… A které jsou mé oblíbené? Matný fluid Diorific v odstínu Charm je z nejnovější vánoční kolekce Precious Rocks od Dior. Ta se Peteru Philipsovi opravdu povedla! Neváhejte a běžte si pro tento matný fluid. Je skvělý jako tekutá rtěnka – příjemná, nevysušuje, vydrží – ale lze ji nosit i jako tekutou tvářenku. Takto vypadá nádherně, ale nezapomeňte ji po aplikaci rychle rozetřít. Konzistencí mi jako nejlepší přijde Everlasting liquid lipstick od Kat Von D! Velvet lip glide od Nars je skvělým způsobem, jak vstoupit do světa tekutých rtěnek. Tato totiž není matná, ale jak už název napovídá, je sametově jemná. Zbožňuju odstín Bound, má perfektní mauve barvu! Jestli chcete zkusit cenově příznivější variantu, skočte si do drogerie pro Matte lip paint od L’Oreal!

 

 

 

 

 

And how many lip products do I really own? Well, I got to a number 41. Hope you’ve enjoyed my lipstick collection and got some tips for your lips!

MM

Asi se ptáte, kolik těch rtěnek tedy mám? No, dostala jsem se k číslu 41. Doufám, že vás má sbírka rtěnek bavila a dala vám trochu té rtěnkové inspirace!

MM