What’s In My Bag – Fall Edition

You might wonder what treasures does my Sézane bag hold these days. Well, besides the usual stuff like keys, small wallet and gloves. It’s a hand sanitizer (btw. this Black Vanilla one by Merci Handy smells fab!) and my beret but there has to be beauty stuff too. Let’s talk about these beauty essentials!

Jestli vás zajímá, jaké poklady v poslední době ukrývá má kabelka ze Sézane, tak vám to povím. Vedle těch obvyklých věcí jako jsou klíče, malá peněženka a rukavice, je to čistící gel na ruce (jen tak mimochodem tento Black Vanilla od Merci Handy voní úžasně!) a můj baret. No a kosmetika také nesmí chybět. Tak se pojďme podívat na mé kosmetické nezbytnosti!

Of course there has to be a lip balm! I don’t know about you but my lips certainly don’t agree with this colder weather. I need the ,,good stuff” and the Baume de Rose lip balm by By Terry definitely is just that! I love this lip balm, it nourishes and repairs your lips and the rose scent is beautiful!

Balzám na rty nemůže chybět! Nevím, jak vy, ale mé rty si s chladnějším počasím moc nerozumí. Takže potřebuji mít po ruce opravdu jen ,,to nejlepší” a balzám na rty Baume de Rose od By Terry rozhodně tím nejlepším je! Tento balzám patří mezi mé oblíbené. Rty hydratuje, napomáhá je obnovit a voní nádherně po růžích!

 

I love perfumes and I like to carry one in my bag, possibly some kind of travel size one. I enjoy warm, spicy scents at the moment. This travel spray with the Tonka scent by Commodity* is very handy to have in your handbag and smells so good! It’s a very gourmand scent and a total winner with its notes of almond oil, lotus, Venezuelan roasted tonka absolute, sandalwood, Laos Benzoin Resinoid. I alternate between Velvet Haze by Byredo, another Commodity scent Gold and Nirvana Bourbon by Elizabeth and James. All of these scents are perfect for colder days!

Parfémy zbožňuju a vždy ho mám ráda při ruce, nejlépe v nějaké mini verzi. V poslední době mě nejvíce baví hřejivé, kořeněné vůně. Tento Tonka parfém od Commodity* v cestovní verzi je skvělým voňavým společníkem do každé kabelky! Je to velmi gurmánská vůně a svými nótami jako např. mandlový olej, venezuelská tonka, santalové dřevo, laoský Benzoin, mě opravdu dostala. Střídám ji s Velvet Haze od Byredo, další vůní od Commodity, a to Gold, a s Nirvanou Bourbon od Elizabeth and James. Všechny tyto vůně se skvěle hodí na chladnější dny!

 

Hand cream is another staple in my bag. If you follow me on IG you must have seen this one by & Other Stories like a million times already. It’s from the Perle de Coco range and I am obsessed. & Other Stories describe the scent of the range as ,,Milky coconut cruising seas of warm vanilla and soft caramel”. It smells so good I would eat it! I can’t part ways with this cream. I already had a body scrub from this range and I am eyeing up other products from Perle de Coco. There is a body wash, a body mist and a body oil for example. I love coconuts and combined with vanilla and caramel, it’s absolutely gorgeous.

Krém na ruce už patří do základní výbavy mé kabelky. Jestli mě sledujete na instagramu, tak jste tento od & Other Stories museli vidět už tak milionkrát. Je z kokosové řady Perle de Coco a totálně mě dostal. & Other Stories tuto řadu popisují jako ,,mléčný kokos plavící se po mořích teplé vanilky a jemného karamelu”. Voní tak dobře, že bych ho snad i snědla! Nemůžu se ho nabažit. Z této řady jsem také měla tělový scrub a pokukuji po dalších Perle de Coco produktech. Mají např. sprchový gel, tělový sprej nebo olej. Zbožňuju vše kokosové a v kombinaci s vanilkou a karamelem je to opravdu úžasná záležitost.  

This Radiance Perfect Universal Powder by YSL Beauty is my go-to powder for touching up my face throughout the day. I had it for quite some time now and I still love it. It takes away the shine, but doesn’t make you look cakey. Love how my skin looks after I apply it, definitely one of the best white powders I have tried! Oh and I like to apply it with this travel sized brush by Nars, they work together just fab!

Mým nejoblíbenějším pudrem pro úpravu během dne je určitě bílý pudr Radiance Perfect Universal od YSL Beauty. Už ho mám nějakou dobu, a ještě mě neomrzel. Pleť zmatní, aniž by vypadala moc přepudrovaně. Velmi se mi líbí, jak po jeho použití má pleť vypadá, a určitě patří mezi ty nejlepší bílé pudry, co jsem kdy zkusila! A abych nezapomněla, nejraději ho aplikuji mini štětcem od Nars, skvěle se doplňují!

If you read my latest post all about my lipstick collection you know I will have one or multiple lipsticks in my bag. I like lipsticks that are creamy, soft and pleasant on the lips at the moment. And it has to be mauve, of course. This one by MAC is in the shade Driftwood and comes from the Liptensity range. It’s very creamy, opaque lipstick and so pleasant on the lips. The shade is my perfect mauve nude, love it!

Jestli jste četli můj poslední článek o mé sbírce rtěnek, tak vám je asi jasné, že v mé kabelce jednu, nebo i více, určitě mít budu. Nejvíce teď používám krémové, jemné a na rtech příjemné rtěnky. A nejlépe v mauve odstínu, jak jinak! Tato je od MAC z řady Liptensity v odstínu Driftwood. Je to nádherně krémová a pigmentovaná rtěnka, která je na rtech tak příjemná. Odstín Driftwood je perfektní světlou mauve barvou, přesně pro mě!

And that’s all I usually carry around! Of course, you will find there a little car or a snack for my baby boy sometimes. But as long as my lipstick fits, that’s fine with me.
Enjoy your Sunday!
MM
*Post contains PR samples.

A to je vše, co s sebou obvykle nosívám! Samozřejmě se v mé kabelce někdy najde i nějaké to autíčko nebo dobrůtka mého synka. Ale dokud se mi tam vejde ještě rtěnka, tak mi to vůbec nevadí.
Tak hezkou neděli!
MM
*Článek obsahuje PR produkty.