What My Home Will Smell Like In December – Candles Edit

December is finally here and the countdown to Christmas already began! Is there a better way how to make the waiting even better than burning candles? I don’t think so, it’s one of my favorite things to do! It adds so much to the Christmas atmosphere and the scents make your home very festive.  And what my home will smell like? Let’s find out!

Prosinec je konečně tady a odpočítávání dní do Vánoc již začalo! No, a existuje nějaký lepší způsob, jak si to čekání zpříjemnit, než pálením svíček? Nemyslím si! Svíčky dotváří tu pravou vánoční atmosféru a váš domov je hned svátečnější. A jak to u nás tedy bude vonět? Pojďme to společně zjistit!

Diptyque launches a gorgeous Christmas candle collection every year. Candles from this years collection have different colored waxes, and I have to tell you I am into it. There is a red, green and a blue one, which represents the color of immortality and it is the one I chose. It’s called Incense Tears with a mythical creature, the enigmatic Phoenix, portraited on the jar. The combination of incense, Myrrh and cinnamon smells divine.

Diptyque vydávají každý rok nádhernou vánoční kolekci svíček. Svíčky z té letošní mají odlišně barevné vosky a musím říci, že to je zase něco jiného. Kolekce je opravdu povedená. Naleznete v ní svíčky s červeným, zeleným a modrým voskem. Modrá, která reprezentuje barvu nesmrtelnosti, mi padla do oka asi nejvíce. Jmenuje se Incense Tears a je na ní zobrazena mytická postava legendárního Fénixe. Kombinace podmanivé vůně kadidla, myrhy a skořice voní úžasně!

 

 

 

The Vanille candle by Diptyque can’t be missing in my winter candle edit. I have talked more about this candle and some other ones from this post in my fall candle line-up, so check it out if you love candles! Anyway, I can’t imagine winter without a vanilla scent and this one is dreamy!

V mém zimním výběru nemůže samozřejmě chybět svíčka Vanille od Diptyque. O této svíčce a pár dalších z tohoto článku jsem již hovořila v mém podzimním výběru. Můžete si o nich počíst, jestli vás svíčky baví stejně jako mě! Každopádně si zimu bez této vanilkové vůně už ani nedokážu představit, voní nádherně! 

 

 

I love Pomegranate Noir candle by Jo Malone for fall and even more for winter. It’s a warm, unique scent with notes of pomegranate, plum, raspberry, pink pepper, Casablanca lily with spicy woods. It’s less woody than I am used to but I love how it transforms every place with its scent. You can’t go wrong getting a Jo Malone candle!

Svíčku Pomegranate Noir od Jo Malone jsem zbožňovala na podzim. A v zimě ji mám snad ještě raději. Je to velmi hřejivá, jedinečná vůně s nótami granátového jablka, švestky, maliny, růžového pepře a lilie s kořeněnými, dřevitými tóny. Svíčka je sice méně dřevitá, než jsem zvyklá, ale i tak mám ráda, jak svou vůní dokáže proměnit každý prostor. Svíčkou od Jo Malone nemůžete nikdy prohloupit!

 

Well, if you know me there is absolutely no chance there wouldn’t be a candle from & Other Stories. I adore their offerings and this Juste Mythique candle is gorgeous. It’s a perfect combination of black papyrus, tobacco leaves, ginger, cedarwood and vanilla bean and I can’t get enough. Very appropriate for this festive season!

Jestli mě znáte, tak vám je asi jasné, že zde nějaká svíčka z & Other Stories nemůže chybět. Jejich nabídku svíček zbožňuju, a tato Juste Mythique voní božsky. Té vůně se prostě nemůžu nabažit. Je perfektní kombinací černého papyru, listů tabáku, zázvoru, cedrového dřeva a vanilky. Skvěle se hodí pro toto sváteční období!

 

 

This Tonka candle by Commodity* which I have placed into my festive rosegold candle holder was one of my October faves and I still love it. With its floral woody features and gourmand notes of smoky whiskey, leather, tobacco, dry cocoa, caramel & coffee it’s just perfect for this time of the year!

Tonka od Commodity*, kterou mám v tomto svátečním růžovozlatém svícnu, byla jednou z mých říjnových oblíbenců, a stále mě nepustila. S jejími květinově-dřevitými tóny a gurmánskými nótami whiskey, kůže, tabáku, kakaa, karamelu a kávy je perfektní volbou pro toto roční období!

 

I have to say our home smells rather festive now and I enjoy it so much! Even though I burn candles all year round for a candle lover like me it’s the best time of the year. And when you add the fresh pine scent from a Christmas tree, it could not get any better. Oh yeah, it could after you add the smell of freshly baked Christmas cookies!
And what about you, what will your home smell like this festive season?
Enjoy your Sunday!
MM
*Post contains PR samples.

Musím říci, že to u nás voní opravdu svátečně, a moc si to užívám! Ačkoli pálím svíčky celoročně, tato část roku je pro mě jako milovnici svíček ta nejlepší. A nic nepředčí to, když k tomu přidáte čerstvou vůní jehličí z vánočního stromku. Ale vlastně ano, vůně čerstvě upečeného vánočního cukroví!
A co vy, jak to u vás bude doma vonět v tomto svátečním čase?
Tak hezkou neděli!
MM
*Článek obsahuje PR produkty.