The Coconut Affair

Coconuts are my thing! I just can’t help myself. I find the scent so calming and I adore it all year round. There are quite a few great coconut products in my collection so I thought why not share the story of my obsession with you!

Nemůžu si pomoci, ale jak je něco kokosové, tak tomu nemůžu odolat. Vůně kokosů mi přijde velmi uklidňující a zbožňuju ji po celý rok. V mé sbírce mám několik skvělých kokosových produktů, tak jsem si řekla, proč se s vámi o mou kokosovou vášeň nepodělit více?

Let’s start with primers! The Hangover Replenishing Face Primer by Too Faced is my recent coconut discovery. It’s a perfect treat for my skin which has been very dry lately. It smells lightly coconut-like. It’s silicone free and contains coconut water, probiotics, and skin revivers to hydrate, brighten & soothe the skin. The second one is the Quick Fix Hydracharged Complexion Prep Priming Spray by Urban Decay and it’s also great. I have loved it mostly in summer, but I still love it on days when my skin needs that extra hydration. It’s also quick to use, you just spray it on your face and that’s it. And the coconut scent is divine!

Začněme u primerů! Hangover Replenishing Face Primer od Too Faced je mým nedávným kokosovým úlovkem. Má pleť je v poslední době spíše suchá, takže je to přesně to, co teď nejvíce potřebuje. Primer voní velmi lehoučce kokosově a je bez silikonů. Dále obsahuje kokosovou vodu, probiotika a výživné oleje pro hydrataci, projasnění & zklidnění pleti. Druhým primerem je Quick Fix Hydracharged Complexion Prep ve spreji od Urban Decay a je také skvělý. Zbožňovala jsem ho zejména v létě, ale i teď ho používám, když potřebuju dodat pleti trošku více hydratace. Co mě na něm baví nejvíce je, jak rychlé je ho použít. Jen ho nastříkáte na obličej a je to. A ta kokosová vůně je úžasná!

Both of my coconut makeup faves, it’s the highlighter Living Luminizer and the Buriti bronzer, are produced by the brand RMS Beauty. They contain nourishing coconut oil and are just perfect! I did a whole post dedicated to them so have a read if you are curious about them.

Má oblíbená kokosová líčidla, rozjasňovač Living Luminizer a Buriti bronzer, jsou obě od značky RMS Beauty. Obsahují výživný kokosový olej a jsou výborná! Věnovala jsem jim celý článek, tak si o nich můžete počíst více právě tam.

 

Well, I think I said it like billion times how much I adore the scent of the Perle de Coco hand cream from & Other Stories. So if you haven’t heard about it, it’s a gourmand coconut-like scent and I am obsessed.

To, že zbožňuju vůni řady Perle de Coco od & Other Stories, jsem zmínila už asi bilionkrát. Takže jestli jste o ní ještě neslyšeli, je to taková gurmánsky kokosová vůně, a já se jí prostě nemůžu nabažit.

The face mask offering from the Korean beauty brand Skinfood is quite up my street. I have loved the Black sugar honey mask and this Coconut mask is no exception! My skin loves it at the moment. The coconut scent is beautiful. I like to apply this mask in the evening, then I leave it to do its magic overnight. If your skin needs that extra hydration then this product is definitely perfect for the task!

Nabídka pleťových masek od korejské značky Skinfood je přesně něco pro mě. Milovala jsem Black sugar honey masku, a tato kokosová není výjimkou. Má pleť tuto masku v současné době zbožňuje. Její kokosová vůně je nádherná. Nejraději si masku aplikuji večer a nechám ji kouzlit přes noc. Jestli teď také trpíte suchou pletí, tak pro hydrataci je tato maska perfektní!

Another coconut gem is this Coconut milky mist by Korean brand Too cool for school. The mist is very fine so it’s perfect for application throughout the day when your skin needs the extra hydration. And it smells heavenly!

Dalším kokosovým pokladem je kokosový mist od korejské značky Too cool for school. Mist je velice jemný, takže nenaruší vaše líčení, a proto se skvěle hodí přes den pro extra hydrataci pleti. A voní božsky!

When it comes to perfumes this warm and oriental coconut fragrance Elle L’aime by Lolita Lempicka smells just divine. If you are into coconuts and love oriental scents, it is perfect. Another coconut perfume I love is Velvet Haze by Byredo. It’s also warm and oriental scent but less coconutty than the Lolita Lempicka. I love Velvet Haze, especially now in winter time.

Co se parfémů týká, tak tento hřejivý a orientálně kokosový, Elle L’aime od Lolita Lempicka, voní úžasně. Jestli vás baví kokosové a orientální vůně, tak je tento parfém trefou do černého. Dalším kokosovým miláčkem je Velvet Haze od Byredo. Vůně je také hřejivá a orientální, ale méně kokosová než ta od Lolita Lempicka. Velvet Haze miluju, zejména teď, kdy je venku chladněji.

A coconut bath is for me a perfect way to switch off and just relax. And of course, a coconut scented bath product can’t be missing in my collection. I love this Almond coconut milk honey bath by Laura Mercier. I have discovered the Yellow Submarine bath bomb by Lush quite recently but I already had to stock up. The coconut scent is gorgeous.

Tím nejlepším relaxem je pro mě rozhodně kokosová koupel. Takže je jasné, že v mé sbírce nemůže chybět kokosový produkt do koupele. Tato mandlovo-kokosovo-medová koupel od Laura Mercier je skvělá. Docela nedávno jsem v Lush objevila tuto koupelovou bombu Yellow Submarine, a už jsem si musela udělat doma zásoby. Voní krásně kokosově.

Well, my coconut talk is at the end. You might have noticed I love my coconuts. What about you?
MM

Tak, a moje povídání o všem kokosovém je u konce. Asi jste si všimli, že na mou kokosovou sbírku nedám dopustit. A jak to máte vy?
MM