Minimal Glam Make Up Menu

Welcome to my festive makeup menu! As much as I enjoy quick, easy makeup looks, I love to play with all of my beauty gems. So these products are definitely my go-to when it comes to my version of glam. Basically, it’s an amped-up variation of my minimal everyday go-to look!

Vítejte u mého svátečního makeupového meníčka! Ačkoli si většinou užívám rychlé, jednoduché líčení, ráda si čas od času pohraju se všemi mými kosmetickými poklady. A tyto jsou rozhodně těmi, které se skvěle hodí na mou verzi glam líčení. V podstatě je to vylepšená variace mého každodenního minimálního líčení!

I adore the Light-Expert Click brush foundation from By Terry. It’s still very light and I always grab it if I want something more than a CC or EE cream. The finish it gives to my skin is lovely. If I want to add a bit of a glow to my face I use a tiny little drop of the Cover FX drops in the shade Moonlight. A little small drop goes a long way to achieve that glow.

Makeup ve štětci Light-Expert od By Terry zbožňuju. Používám ho vždy, když chci něco více než můj CC nebo EE krém, i tak je ale velmi lehoučký. Jeho finiš na pleti vypadá moc hezky. Když chci pleť trochu více rozjasnit, přidám k němu malinkou kapičku Cover FX v odstínu Moonlight. Na krásně rozjasněnou pleť opravdu stačí malinko. 

 

 

I still adore the Soft matte complete concealer by Nars, so no surprise here. This is the shade Custard, it’s perfect for my skin tone.

Není žádným překvapením, že korektor Soft matte complete od Nars je stále mou jedničkou. Odstín Custard mi sedne skvěle. 

Buriti bronzer by RMS Beauty is my go-to cream bronzer, it’s seriously awesome! To warm up the skin a bit more I love to use a bit of the Glow-Expert in the shade Amber Light from By Terry. Usually, I would stop there but since this is a festive makeup I would definitely use a tiny bit of the Nars blush in Sin. I am always saying it’s a wintery version of the cult classic Orgasm blush.

Po krémovém Buriti bronzeru od RMS Beauty sahám nejčastěji, je vážně super! Pro ještě více bronzu a rovnou i tvářenku použiju trošku duo tyčinky Glow-Expert v odstínu Amber Light od By Terry. Většinou by toto už stačilo, ale jelikož je to líčení trochu více sváteční, nanesu ještě Nars tvářenku v odstínu Sin. Přijde mi jako zimní verze kultovního odstínu Orgasm.

 

 

And to finish the skin off I use a bit of the Tarte highlighter in the shade Exposed and set it all with my By Terry Hyaluronic Hydra powder. It’s the best loose powder ever!

K dokončení pleti použiju trochu rozjasňovače od Tarte v odstínu Exposed a celé líčení zafixuji sypkým Hyaluronic Hydra pudrem od By Terry. Je to vážně nejlepší sypký pudr, co jsem kdy zkusila!

 

Well, the skin part of the make-up is finished at this point, let’s move on to the eyes! I love warm-toned eye shadows a lot lately. I adore the shade Magnetic by Kjaer Weis all over the lid. Usually, I would play a bit with matte shades from the Warm brown obsessions palette by Huda Beauty or Modern Renaissance by Anastasia in the crease. But since this is my ,,glam” version I will add a bit of sparkle with the metallic coppery shade from the Huda palette. And I will play with the shades that are above and below in the palette of the metallic one in the crease. I call it Copper Smoky Eye. Love it! There is a chance I won’t have time at all for playing with these beauties and I have a perfect solution for this situation. It’s the Eyes to Mesmerise by Charlotte Tilbury in the shade Bette. I can do my eyes with it in a minute or two if I have to! And at last but definitely, not least I will use one of my favorite drugstore mascaras such as the Extatic Paradise one by L’Oreal.

V momentě, kdy je pleť hotová, se můžeme přesunout k očím! V poslední době mám nejraději teplejší odstíny očních stínů. Můj oblíbený odstín Magnetic od Kjaer Weis aplikuji po celém víčku a obvykle si pak pohraji s matnými stíny z paletky Warm brown obsessions od Huda Beauty nebo z mé milované paletky Modern Renaissance od Anastasia. Ale jelikož je to více svátečnější líčení, přidám trošku toho lesku metalickým měděným odstínem z Huda paletky. K tomu také použiju matné stíny nad a pod tímto metalickým. Tomuto líčení říkám měděné kouřové líčení. Také se ale může stát, že nebudu mít moc času použít všechny tyto barvičky, a pro tuto situaci mám jedno skvělé řešení. A tím je krémový stín Eyes to Mesmerise v odstínu Bette od Charlotte Tilbury. Hravě s ním zvládnu celé líčení za minutu max dvě! A jedním z posledních kroků je samozřejmě řasenka, a to jedna z mých drogerkových objevů, Extatic Paradise od L’Oreal.

 

 

 

I do my brows with the Brow Now gel pencil by Estée Lauder and set it with the Brow this way clear gel by Rimmel. My favorite combo for brows these days!

Obočí si upravím gelovou tužkou Brow Now od Estée Lauder a zafixuji ho průhledným gelem Brow this way od Rimmelu. V poslední době je to má oblíbená dvojka na obočí!

And as the last step, it is a lipstick of course! And no other than a mauve. The Armani in the shade 500 is perfect for this kind of look.

No, a jako poslední nesmí chybět samozřejmě rtěnka! A jak jinak než v nějakém mauve odstínu. Pro toto líčení se skvěle hodí rtěnka v odstínu 500 od Armani Beauty.

 

 

And these are all the products I like to use for my glam yet minimal makeup look! And what are your favorite products for a festive look?
Enjoy your Sunday!
MM

A toto jsou všechna líčidla, která používám na svátečnější, ale i tak jednoduché líčení! Jaké produkty máte nejraději vy pro takovéto líčení?
Tak hezkou neděli!
MM