Winter Essentials Edit

Winter has most definitely arrived! I am not a winter type for sure. I don’t like the cold weather at all and the only good thing about the cold months is obviously Christmas. So what do I do to make it more bearable? I have my secret weapons. Ok, they’re not that secret when you check my IG, but they make the colder weather much easier!

Zima rozhodně již dorazila! A já nepatřím mezi zimní typy. Chladné počasí nemusím a jediné pozitivum v těchto promrzlých měsících jsou pro mě jak jinak než Vánoce. A jak si tu zimu umím zpříjemnit? Mám své tajné zbraně. Ok, jestli mě sledujete na IG, tak zas až tak tajné nejsou, ale rozhodně je s nimi ta zima přeci jen snesitelnější!

Let’s start with scents! It has to be a warm, cozy, scent to make me feel good. And this perfume called Gold by the brand Commodity* is exactly that. I’ve been reaching for it a lot lately. It contains notes of vanilla, creamy musk, sandalwood, amber, benzoin, vetiver, bergamot and many more. These are my go-to notes when it comes to scents. It’s a gourmand scent and definitely makes these colder days much better!

Začněme s vůněmi! Hřejivá vůně mi hned dokáže spravit náladu. Takovou vůní je pro mě bezpochyby Gold od značky Commodity*. Poslední dobou ji používám velmi často. Obsahuje tóny vanilky, krémového pižma, santalového dřeva, ambry, benzoinu, vetiveru, bergamotu a mnoha dalších. A přesně takové ingredience mám ve svých vůních nejraději. Vůně je to taková hezky gurmánská a chladnější dny jsou s ní hned příjemnější!

Cozy knitwear is a necessity for me in the winter time! This golden sweater is my latest fave. It’s from H&M and I love the color. If you want to brighten up your days get a coat in a bright shade! I’ve been eyeing up this Alicia boucle coat from Topshop for a while before I actually got it. They had it in various colors like pink, cream, brown, navy blue and this lilac. Which is one of my favorite colors ever. At first, I thought I wouldn’t wear a colourful coat that often because I have a plenty of other beautiful pieces in pretty standard black and camel. But I have to tell you I am wearing it all the time and not only because it’s pretty darn warm coat!

Zimu bez příjemných svetrů si už ani neumím představit! Tento zlatavý kousek je mým současným oblíbencem. Je z H&M, a ta barva mě doslova dostala. Jestli si chcete rozjasnit své dny, tak si pořiďte barevný kabát! Nějakou dobu jsem si dělala zálusk na kabát Alicia z Topshopu. Měli ho v různých barvách jako je růžová, krémová, hnědá, tmavě modrá a tato fialková. Ta patří mezi jednu z mých oblíbených barev vůbec. Nejdříve mě napadlo, jestli barevný kabát vůbec unosím, když mám v šatníku pěkné kousky v klasické černé a camel/béžové barvě. Ale musím říci, že ho nosím prakticky neustále, a ne jen z toho důvodu, že je to sakra hřejivý kabát!

Let’s move on to the beauty stuff. This EE cream by Estée Lauder has been a hero for me. My skin got very dry so I’ve been all about that hydrated and glowing skin. And for this task it’s just perfect!

Přesuňme se ke kosmetice. Pleťovým hrdinou je pro mě v poslední době EE krém od Estée Lauder. Má pleť je nyní spíše sušší, takže je pro mě hlavním cílem hydratovat a rozjasňovat. A to tento EE krém umí skvěle!

I am still in love with cream products and I find it they work for me all year round. Usually, I use light layers of a few products which one of them is this Living Luminizer by RMS Beauty. I adore the subtle sheen this highlighter gives to my skin. It looks natural and glowy.

Krémové produkty mě nepřestaly bavit a myslím, že ani brzy nepřestanou. Většinou používám lehounké vrstvy několika produktů a jedním z nich je rozjasňovač Living Luminizer od RMS Beauty. Zbožňuju ten přirozený lesk, který dodá mé pleti. Vypadá přirozeně a rozjasněně.

 

This Multi-Stick by the brand ILIA Beauty is one of my recent discoveries. I am quite excited we can get now hold of this brand in a beauty concept store Biosophy here in Prague. I got the stick in the shade At Last, which is a muted, dusty rose color. I love to wear it on the lips and even more on the cheeks. Apparently, you can use it even on your eyes, so I have to explore that. The stick contains organic ingredients of shea butter, Vitamin E, avocado oil. Love the consistency and how nicely it blends into the skin. I also like the natural and fresh look it gives to my face.

Jedním z mých nedávných objevů je multifunkční tyčinka od značky ILIA Beauty. Jsem nadšená, že je konečně možné tuto značku sehnat v beauty concept store Biosophy v Praze. Tyčinku jsem si pořídila v odstínu At Last, což je takový hezký tlumeně růžový odstín. Ráda ji nosím na rtech a ještě raději na tvářích. Prý ji lze použít i na oči, tak to mi ještě zbývá vyzkoušet. Tyčinka obsahuje organické ingredience – bambucké máslo, vitamín E, avokádový olej. Líbí se mi na ní její konzistence, a jak nádherně ji lze roztírat. A samozřejmě je super, jak přirozeně a svěže na pleti vypadá.

 

Even though I use like a million lip balms my lips seem very dry so I have to keep them constantly hydrated. As you can imagine liquid lipsticks are a big no-no product category for me at the moment. When I want to wear a bit of color this Hyaluronic Sheer Rouge lipstick by By Terry works fab. It feels like a balm on the lips, but it’s pigmented like a sheer lipstick. I have it in the shade Dare to Bare and a huge surprise – it isn’t a mauve! It’s more of a natural rose shade and I like the combination with the ILIA Multi-Stick most of the time.

Ačkoli na rty používám hydratační balzámy velmi často, i tak mi přijdou velmi suché, a proto je chci neustále hydratovat. Jak vám asi již došlo, tekutým rtěnkám se teď vyhýbám velkým obloukem. Rtěnka, která mi momentálně vyhovuje asi nejvíce, je tato Hyaluronic Sheer Rouge od By Terry. Na rtech je příjemná jako balzám, ale zároveň je pigmentovaná jako rtěnka. Mám ji v odstínu Dare to Bare a možná pro vás bude překvapením, že se nejedná o mauve barvičku! Odstín je to takový přirozeně růžový a většinou tuto rtěnku nosím právě v kombinaci s multifunkční tyčinkou od ILIA. 

All of these joys make the gloomy, colder days much bearable! And what about you, are you a winter person or summer is your jam? What winter essentials bring you joy?
MM
*Post contains PR samples.

Všechny tyto radosti mi zpříjemňují ty šedivé a chladné dny! A jak to máte vy, patříte spíše mezi zimní typy nebo je vaším obdobím léto? A jaké zimní nezbytnosti vám dělají radost?
MM
*Článek obsahuje PR produkty.