Winter Uniform – Basics You Need In Your Wardrobe

When it comes to fashion I won’t lie and just admit I enjoy spring/summer more. But hey winter is here and we have to roll with it. I have developed a go-to outfit consisting of great basics lately, it’s sort of my kind of ,,uniform”. Let’s have a look!

Móda mě popravdě baví více na jaře a v létě. Ale co už naděláme, zima je zde a musíme to nějak dát. V poslední době jsem si našla takový můj oblíbený outfit složený z několika kvalitních základních kousků, který je v podstatě takovou mou zimní „uniformou“.  Tak se na něj pojďme podívat!

First of all, a good quality wool coat is a winter style staple and a wardrobe must-have basic. And no doubt it’s a good investment piece! Mine is from & Other Stories and I love it. The over-sized fit is something different and I rather enjoy it. It’s 70 % wool so it keeps you warm. Win-win! The camel color is perfect and goes with everything. I know camel coat is a cliche but a great one.

Dobrý a kvalitní, vlněný kabát patří rozhodně mezi základní kousky v šatníku a neměl by zde chybět. Bezpochyby se do kvalitního kabátu vyplatí investovat! Ten můj je z & Other Stories a zbožňuju ho. Oversized střih je něco jiného a musím říci, že mě opravdu baví. Jelikož je vlněný ze 70 %, tak vás určitě zahřeje. A to se vždycky hodí, ne? Béžová camel barva ladí v podstatě se vším. Vím, že béžový/camel kabát už je takové klišé, ale jedno, které je opravdu super. 

My favorite type of an accessory is always going to be a great bag. Again it’s a good investment piece and it just pays off to have at least one great quality bag. It’s a good idea to go for a black one for the starters. Black shouldn’t mean boring. You can always choose a bag with some interesting details. One of my first bags was this one by Gucci. Of course, I went for black, but the bamboo handles make it much more interesting. It doesn’t look big, but let me tell you I can fit a lot in it. That’s something a busy mum of a little boy always appreciates. In general Gucci bags are of a good quality, I had no issues with it over the 3 years I have this gem in my collection. Of course, you can find more budget-friendly bags at COS or & Other Stories, just have a look!

Kabelka bude vždy mým nejoblíbenějším doplňkem. Opět se do ní vyplatí investovat a mít alespoň jednu kvalitní, která vám vydrží napořád. Na začátek bude asi nejlepší vybrat si nějakou v černé barvě. Černá hned nemusí znamenat nudu. Vždycky se dá najít nějaká kabelka se zajímavými detaily. Jednou z mých prvních kabelek byla tato Gucci. Samozřejmě jsem si ji pořídila v černé barvě, ale díky bambusovým uchům vypadá hned zajímavěji. Nezdá se, že by se do ní toho vešlo zas až tolik, ale věřte mi, že opak je pravdou, což ocení každá zaneprázdněná maminka malého dítěte. Všeobecně mi kabelky Gucci přijdou velice kvalitní. S tímto miláčkem jsem neměla nikdy žádné problémy, a to tu kabelku mám už kolem 3 let. Samozřejmě se dají najít i rozpočtu příznivější kousky. Pro ty bych nakoukla do COS nebo & Other Stories!

A great quality knit can be a gamechanger for your winter style. I’ve learned over the years that a wool sweater of an excellent quality will stay in my wardrobe longer and I enjoy it more. Even if I buy something from Zara, H&M I go for quality materials. So it’s good to pay attention what the knit is made of. I declared my love for & Other Stories knitwear in one of my recent posts. I’ve talked there about this white cable knit piece so now you can see it in action. No words needed, it’s love.

Dobrým pleteným kouskem se dá váš zimní styl pěkně vyladit. Konečně mi v posledních letech také došlo, že kvalitní vlněný svetr mi v šatníku zůstane déle. I když si pro nějaký jdu třeba do Zary nebo H&M, tak vždy vezmu ten z kvalitních materiálů. Takže si všímejte, z čeho je ten daný kousek vyrobený. Pleteninám z & Other Stories jsem vyznala lásku v jednom z mých nedávných článků. Mluvila jsem zde o tomto bílém svetříku, tak ho zde můžete vidět i „v akci“. Není třeba nic dodávat, tomu říkám prostě láska. 

Of course, I have to talk about shoes when it comes to other accessories. My favorite style are ankle boots, flat or heeled I adore them all. It pays off to invest in a quality, leather pair. These are from COS and in general, COS do know their shoes. I love the unique color and how comfy they are. When I know I will do a lot of walking these are my go-to ankle boots. I have a few shoes from COS and highly recommend looking into this brand. Another accessory which I think is a style basic is a black leather belt. I adore this thin Double G buckle belt from Gucci. It looks great with jeans, trousers, skirts, dresses. It’s the perfect accessory and adds that something extra to every outfit.

Když tady mluvím o doplňcích, nemůžu opomenout boty. Preferuji ty kotníčkové, ať už s podpatkem nebo bez, můžu je všechny. Jak jinak, vyplatí se investovat do kvalitního, koženého páru bot. Tyto jsou z COS a obecně mě boty od této značky baví. Tyto mají jedinečnou barvu a jsou velmi pohodlné. Když vím, že budu hodně chodit, tak si vezmu rozhodně tyto. Z COS mám několik párů bot a určitě doporučuji se u nich mrknout, jestli vás nějaké nezaujmou. Dalším takovým základem mezi doplňky bude bezpochyby černý kožený pásek. Já si zamilovala tento úzký s přezkou s dvojitým G od Gucci. Džíny, kalhoty, sukně i šaty s ním vypadají skvěle. Je perfektním doplňkem a každému outfitu dodá to něco extra navíc. 

 

I can’t imagine winter without a hat. I love wearing berets in fall, but I need something warmer in the colder winter months. I adore this wool black hat from H&M, it’s a basic accessory in my winter wardrobe and I’ve been literally wearing it for years. If I don’t lose it I don’t see why should I stop. When it comes to hats I would go again for black or some basic color with an interesting detail like this flower on the side. I enjoy how chic it looks!

Zimu si bez čepice nedokážu ani představit. Na podzim mám ráda barety, ale v chladnějších zimních měsících to chce něco teplejšího. Mým miláčkem je tato vlněná čepice z H&M. Je jedním mých základních zimních kousků v mém šatníku a doslova ji nosím už několik let. Pokud ji neztratím, nevidím důvod ji přestat nosit. Při výběru čepice bych určitě šla do nějaké v základní barvě jako je černá, a jak jinak než, že by měla mít nějaký zajímavý detail jako tato s květinou na straně. Baví mě,  jak šik vypadá!

A well-fitted pair of jeans will do a great job for you. I’ve been looking for light denim jeans for a while and I’ve found them in H&M in the end. They’re my favorite jeans at the moment. And I think denim is such a basic wardrobe piece. It pays off to take your time, try a lot of them on and you’ll definitely find the right ones for you!

Dobře padnoucí džíny se určitě vyplatí mít v každém šatníku. Světle modré jsem hledala nějakou dobu a nakonec jsem je objevila v H&M. A nyní patří mezi mé nejoblíbenější. Denim je takovým už základem v šatníku, proto se vyplatí dát si na čas, zkusit si jich co nejvíce, než narazíte na ty „vaše“!

And that’s my winter uniform! A lot of quality basics, which together look effortless. I always tell it pays off to buy less quality pieces than more of the less good ones. What are your winter basic staples?
Enjoy your Sunday!
MM

No, a to je má zimní uniforma! Převaha kvalitních kousků, které dohromady vypadají perfektně. Neustále tvrdím, že se vyplatí kupovat méně kvalitních kousků, než více těch méně kvalitních. A jaké základní zimní kousky nesmí chybět ve vašem šatníku?
Tak hezkou neděli!
MM