Beauty Haulin’ & My First Impressions

It’s been a while since I did a good old beauty haul!  I „needed“ some stuff because I ran out of a few products. Then one thing led to another and I found myself lost on the Cult Beauty website. Oops! I love Cult Beauty. They stock so many interesting brands and always make me wanna explore the beauty world. And finally, I got a few bits from Sephora, who doesn’t love the place? Curious what I got?

Už to bude nějaký ten pátek, co jsem naposledy nakupovala kosmetiku. Ale došlo mi pár produktů, tak jsem nutně „potřebovala“ nové. No, a jedno vedlo k druhému, a já se ocitla na stránkách Cult Beauty. Oops! Cult Beauty je jedním z mých nejoblíběnějších obchodů, kde nakupuji kosmetiku. Najdete zde tolik zajímavých značek a vždycky mě inspirují k objevování nových produktů. A nakonec jsem si pořídila pár věcí ze Sephory, kdo by ji nemiloval, že? Jste zvědaví, co jsem si koupila?

I’ve seen Anna from the Anna Edit adore this Scandal Queen Quattro mascara from Fairydrops and I was tempted instantly. And no wonder, look at that tube, so cute! But seriously, this mascara rocks! It gives volume, length and it’s like a good lashes day in a tube. It contains little fibers, it doesn’t flake, smudge. Just stays looking good all day. Also, I find it behaves like a waterproof formula but it isn’t the waterproof version of this mascara. So you’ll need a good eye makeup remover for taking it off, because my micellar water had a very hard time to take it off completely. All in all, I love this mascara, it does what I imagine my mascara should do!

Tuto řasenku Scandal Queen Quattro od Fairydrops jsem zahlédla několikrát obdivovat Annu z Anna Edit. A hned mě nalákala k vyzkoušení. A není se čemu divit, jen se podívejte, jaké roztomilé balení ta řasenka má. Ale teď vážně, tahle řasenka je úžasná! Řasám dodá objem, délku a v podstatě jsou to skvělé řasy v tubě. Obsahuje drobné fibry, neopadává a nerozmazává se. Prostě vypadá skvěle po celý den. Co mi také přijde, že i když to není voděodolná verze, tak že tak trochu voděodolná je. Mojí micerálce docela trvalo, než ji dostala dolů, takže dobrý odličovač očního makeupu není od věci. Když to shrnu, tato řasenka splnila má očekávání a zařadila se mezi mé nejoblíbenější!

I’ve been using some kind of primer every day now because my skin is on the dry side at the moment and needs all the hydration and glow. The Limited edition Jet Set Glow, Prep and Prime Kit from Becca caught my eye. It contains the First Light Priming Filter, the Backlight Priming Filter and Under Eye Brightening Corrector. I’ve tried them all and instantly fell in love. The lavender-hued First Light Priming Filter is my fave. It brightens, hydrates and refreshes the skin. The other one the Backlight Priming Filter is great too, it gives your skin that glow from within. I’ve been curious about the Under Eye Brightening Corrector for a while. And I am glad I’ve tried it. I like to use this corrector before my Soft Matte Complete concealer by Nars. These two are a dream team!

Má pleť je v poslední době spíše sušší, takže potřebuje dodat hydrataci a jas, a proto každý den používám nějaký z mých primerů. Do oka mi padla limitovaná edice setu Jet Set, Prep and Prime od značky Becca. Obsahuje dva primery, First Light Priming Filter a Backlight Priming Filter. V setu je také mini balení Under Eye Brightening korektoru. Všechny produkty jsem si po vyzkoušení hned zamilovala. Levandulový First Light Priming Filter mě baví nejvíce. Rozjasňuje, hydratuje a pleť je po něm hned taková svěží.  Ten druhý Backlight Priming Filter primer je také skvělý, dodá pleti takový ten přirozený rozjasněný vzhled. Na rozjasňujcí korektor jsem si dělala zálusk už nějakou chvíli. A nezklamal. Nejraději ho používám před mým korektorem Soft Matte Complete od Nars. Skvěle se doplňují!

We’ve all seen Lisa Eldrige talk wonderful things about face massage and how good it for your skin actually is. So I finally got myself a Jade Facial Roller by Yu Ling Rollers. I went for the small one because the medium was and still is out of stock at the moment. It’s meant to be soothing, helps with boosting your circulation and it makes a great addition to an evening skincare routine. And my thoughts? Well, it’s unusual for me, but I think that will change with time when I get more used to it. To be honest I am not at that point where I manage to use it every day but I want to for sure. I find it very soothing and relaxing.

Snad každý zaslechl Lisu Eldrige básnit o obličejové masáži, a jak moc dobré pro vaši pleť to vlastně je. Tak jsem si konečně pořídila Jade Facial Roller od Yu Ling Rollers. Vzala jsem si tu nejmenší verzi, jelikož ta střední je neustále vyprodaná. Roller pleť zklidňuje, napomáhá zlepšit krevní oběh a bezpochyby je skvělým doplňkem při večerním odličování. A co si o něm myslím? Hmm, stále je to pro mě novinka, ale to se určitě změní, jak ho budu používat víc a víc. Upřímně, ještě nejsem ve fázi, že bych ho používala svědomitě každý den, ale mám to plánu. Přijde mi opravdu uklidňující a promasírovat si obličej, je vlastně skvělý relax. 

I ran out of my two face creams and I wanted something very hydrating and just good for my skin. I’ve discovered this Korea’s best-loved does-everything cream MadeCera by SkinRx on Cult Beauty. Again that pink packaging got me. The cream is rich yet absorbs into the skin very quickly, it doesn’t leave that oily residue. The scent is light and I like it a lot. It gives moisture, relieves irritation and I really find it so calming. I love to alternate this cream with my Alpha-H moisturiser, I either use it as a day cream or a night one, depending on what my skin needs at the moment.

Jelikož mi došly dva pleťové krémy, chtěla jsem nějaký nový extra hydratační, který mé pleti bude vyhovovat. Na Cult Beauty jsem objevila v Korei oblíbený, víceúčelový, krém MadeCera od značky SkinRx. A zas mě dostalo to růžové balení. Krém je hutný, ale do pleti se vpíjí téměř okamžitě, a nezanechává na ní takový ten mastný film. Líbí se mi i jeho lehoučká vůně. Pleť hydratuje, napomáhá odstranit podráždění a přijde mi vážně zklidňující. Ráda ho střídám s mým dalším krémem od Alpha H, buď jako denní krém nebo noční podle toho, co má pleť zrovna potřebuje.

And onto the Sephora bits now! I’ve always wanted to try the Black Sugar Perfect Cleansing Balm by the Korean brand Skinfood. First of all, everything I have ever tried from this brand was pure perfection. My recent discovery the hydrating Freshmade coconut mask is still one of my favorite masks at the moment. This balm is a solid which melts into an oil after you start massaging it into your skin. I adore the light zesty sweet scent. My skin felt very calm and clean. Definitely another great product from Skinfood.

A nyní se pojďme podívat na věci ze Sephory! Vždycky mě lákal k vyzkoušení odličovací balzám Black Sugar Perfect Cleansing balm od korejské značky Skinfood. Co jsem od této značky vyzkoušela, mi vždy vyhovovalo. Jedním z mých objevů od této značky, čerstvá kokosová maska, je stále jednou z mých nejoblíbenějších v poslední době. Balzám jako takový je tuhý, ale rozpustí se v olej, jakmile s ním pleť začnete masírovat. Zamilovala jsem si lehkou sladko-limetkovou vůni. Pleť byla po odlíčení klidná a čistá. Rozhodně se řadí mezi další skvělý objev od Skinfood.

And my final two products from Sephora are both from the Korean beauty brand Too cool for school. Again one of the brands I am always keen on trying new stuff from. The Oil Serum Coconut Eye Patch masks aren’t that new to me. I’ve tried them before and I really enjoyed it. I love these the most. The eye area is hydrated, soothed and my skin just adores them.

A poslední dva produkty, které jsem si pořídila v Sephoře, jsou od korejské značky Too cool for school. Opět se jedná o značku, u které mě vždy baví zkoušet další a další produkty. Oční maska s kokosovým olejem pro mě ale novinkou není. Už jsem ji dříve měla a přišla mi výborná. Dokonce bych řekla, že tuto mám ze všech těch očních masek nejraději. Oční okolí je hydratované, zklidněné a mé pleti bezpochyby vyhovuje. 

And as the last thing, I got the Dinoplatz Escalator mascara. The brush was the thing that intrigued me the most about this mascara. You can control the brush size by moving it. Isn’t it cool? See the pictures below and have a look how the brush actually looks after you switch it. I have never tried anything like this and I have to say it’s a great idea. I prefer volumizing mascaras, so I don’t tend to buy lengthening ones and with this one, you can have it all. I will repeat myself that it isn’t marketed as a waterproof product yet I find it very durable, non-flakey & smudge-proof.

A jako poslední zde máme řasenku Dinoplatz Escalator. Kartáček řasenky mě velice zaujal. Točivým pohybem si ovládáte velikost kartáčku. No, není to super? Na fotkách níže můžete vidět, jak lze řasenku nastavit. Nikdy jsem nic podobného nezkusila a přijde mi to jako skvělý nápad. Řasenky na objem mám nejraději, takže bych si asi těžko koupila vyloženě jen prodlužující variantu. A takhle můžu zkusit i tuto. Opět se budu opakovat, že řasenka sice není popisovaná jako voděodolná, přesto mi přijde, že má skvělou výdrž, neopadává a nerozmazává se.

Well, and that’s it! I have to say all the stuff definitely brings me joy and no product mentioned above was a miss for me. Hope you’ve enjoyed my beauty haul as much as I am enjoying all the new bits I got.
MM

Tak, a je to! Musím říci, že mi všechno dělá radost, a žádný propadák se tedy nekonal. Doufám, že vás můj kosmetický nákup bavil stejně tak,  jako si já užívám všechny mé nové kosmetiky.
MM