Coffee Talk

Well, hello! January is in full swing and I thought let’s stop for a moment, grab a coffee and write a chit chat post about all the stuff on my mind. Ready? Let’s talk!

Ahoj všichni! Leden už je skoro za námi a přijde mi, že ten čas utíká až moc rychle. Tak proč se na chvíli nezastavit, dát si kávičku a napsat vám takový spíše povídací článek o tom, co mě teď baví a co mám zrovna na mysli. Připraveni? Tak můžeme začít!

I am not that keen on the first month of the year. It’s so cold, days are dark, gloomy and it’s usually the time I get fed up with winter and can’t wait for spring to be here again. Well, and what do I like to do on such days? Usually, I make the best of my coffee times when my little boy naps after lunch. I like to disappear into my nook and grab a magazine or a book. After I’ve read the book Paris through a fashion eye from Megan Hess I got into another one, this time it’s New York through a fashion eye from Megan Hess. I adore her illustrations! Another book I am swooning over is Dress Scandinavian by Pernille Teisbaek. Brilliant book about Scandi minimalism. I also love to read magazines and one of my favorites is Porter magazine. In one of the latest issues was an article about Japan, it made me want to visit Japan even more. Or I enjoy the ultimate beauty read Allure magazine. I like it mainly because it brings a fresh view on beauty, covers interesting topics and it brings me joy every month.

Upřímně, nejsem moc velkou fanynkou prvního měsíce v roce. Je zima, šedivé dny bez sluníčka té dobré nálady také moc nedodají. Většinou právě už v lednu začínám mít zimy po krk a chci už, aby tu zas bylo jaro. A jak si čekání na jaro zpříjemnit? Většinou se snažím vytěžit mé kávové pauzy na maximum, a to když jde můj synek po obědě na jeho šlofík. Ráda pak zmizím do mého koutku s knížkou nebo nějakým magazínem. Momentálně mě baví kniha New York through a fashion eye od Megan Hess. Na podzim jsem přečetla Paris, která se mi také moc líbila. Její ilustrace jsou nádherné. Další knihou, nad kterou se v poslední době rozplývám, je Dress Scandinavian od Pernille Teisbaek. Úžasná knížka o skandinávském minimalismu. Také si ráda přečtu nějaký ten magazín a jedním z mých oblíbených je určitě Porter magazine. V jednom z předešlých čísel byl skvělý článek o Japonsku, a to mě ještě více navnadilo tuto zemi navštívit. No, a nebo si svou kávovou pauzu zpříjemním nejlepším magazínem o kosmetice, a to sice Allure. Baví mě na něm, že přináší svěží pohled na svět kosmetiky, a píše se zde o zajímavých tématech. Bezpochyby mi každé číslo tohoto měsíčníku dělá pravidelně radost. 

I don’t know how about you, but I love watching TV series. What are your favorites at the moment? I am glad Divorce is back, I’ve loved the first season and second seems to be a good one as well. For all the Sex and the city lovers Sarah Jessica Parker plays one of the main roles in it and it’s so hilarious. With the new year came a new season of my guilty pleasure The Bachelor. Don’t ask me why I love it, I just switch off and enjoy it. With my hubby we have started watching The Suits back in November and I got hooked. I know we are late to the game, but I quite enjoy having all the seasons right away and I don’t have to wait for it to be released. I just remembered the Sinner, if you haven’t seen it, definitely watch it! And so is This is us, it’s such a great TV series, but be prepared to cry a lot! I don’t know how they do it, but it gets me every time. If you like something lighter Modern Family is always a safe bet. I’ve heard this season should be the last, hope not!

Nevím, jak vy, ale ráda sleduji seriály. Jaké vás teď baví? Já mám radost z toho, že se vrátil seriál Divorce. Zbožňovala jsem první řadu, a ta druhá vypadá, že bude také skvělá. Tento seriál je pro všechny, kdo milovali Sex ve městě, jelikož zde jednu z hlavních rolí hraje právě Sarah Jessica Parker. Seriál mi přijde opravdu povedený a baví mě jeho humor. S novým rokem se také začala vysílat další sezóna amerického Bachelora. Neptejte se mne, proč se mi to líbí, prostě u toho vypnu a užiju si to. S manželem jsme někdy v listopadu začali sledovat seriál o právnících The Suits, a opravdu mě chytl. Vím, že to už není zas až taková novinka, ale je fajn mít všechny sezóny hned a nemuset čekat na další. Teď jsem si ještě vzpomněla na The Sinner, jestli jste to ještě neviděli, určitě doporučuji! A to samé platí pro seriál This is us, je to skvělý seriál, ale buďte připraveni, že je to hodně dojemná podívaná! Nevím, jak se jim to povedlo, ale dostanou mě v každém díle. Jestli jste více na „lehčí“ seriály, tak Modern Family je sázka na jistotu. Zaslechla jsem, že aktuální řada má být už poslední, doufám, že tomu tak není!

I don’t do new year’s resolutions every year, but when I do I try my best to stick to them. One of my resolutions for this year was to do January without sugar. I understand that it was a completely crazy idea, at least in my case, because I have a total sweet tooth. And I am sure I won’t repeat it ever again. But so far I am holding up and counting the days until February. I won’t go into details why because I am doing a no sugar diary, which I will post at the end of the month. And you can read all about it then. Another resolution was to do more yoga. I used to do it 2-3 times a week and honestly I miss it. So ideal would be 2 times a week, so far the one time a week is happening but I’m not giving up and trying to do it more. It’s so good. I find it clears my head, I feel better about myself and just, in general, it’s a thing I really enjoy. What about you have you set yourself any resolutions?

Předsevzetí si každý rok nedávám, ale když už to udělám, snažím se jich držet. Jedním z mých předsevzetí tento rok bylo vydržet celý leden bez cukru. Chápu, že je to naprostá šílenost. Obzvláště v mém případě, protože sladké, to je něco pro mě. A už teď mi je jasné, že se do toho už pouštět znovu nechci. Ale tak nějak se držím a odpočítávám dny do února. Nebudu zabíhat do detailů, všechny mé myšlenky a pocity se dozvíte v článku na konci ledna. Také jsem si předsevzala cvičit více jógu. Byla jsem zvyklá chodit 2-3x týdně a upřímně mi to moc chybí. Ideální by bylo alespoň dvakrát, zatím mi to vychází jednou týdně, ale snažím se, abych zase začala cvičit více. Jóga je vážně super věc. Nejenom, že si u toho vyčistím hlavu, ale celkově se cítím lépe a baví mě to. A co vy, dali jste si nějaká předsevzetí?

Seriously, I can’t wait for spring. With that in mind, spring beauty collections are slowly resurfacing and it makes me excited for a change of seasons even more. Have anything caught your eye yet? I quite like the Glow Addict collection by Dior. You know everything with the word glow in it gets me interested. I am a big fan of their Lip Glows and I am almost out of the two I have. So I might look into the new shades, the matte pink one looks like I might want to try. Chanel’s Neapolis: New city collection seems too colorful for me, but what caught my eye are the lip powder duos. Lucia Pica always comes with new, creative ideas and brings them into the world of beauty. Oh and I forgot about the Total temptation from Maybelline, hope it’s coming here soon because I can’t wait to get my hands on the coconut mascara!

Jara se už vážně nemůžu dočkat. Spolu s tím mě napadá, že se pomalinku začínají objevovat jarní kosmetické kolekce, a o to více se na tu změnu teším. Padlo vám už něco z těch kolekcí do oka? Mě docela zaujala kolekce Glow Addict od Dior. Zaujme mě všechno, co se točí kolem toho „glow“. A právě jejich balzámy Lip Glow mě hodně baví, a ty dva, co mám, mi už pomalinku docházejí. Takže se chci mrknout na ty nové odstíny, matný růžový vypadá slibně. Kolekce Neapolis: New City od Chanel mi na můj vkus přijde celkem barevná, ale co mě zaujalo jsou pudry na rty. Skvělá práce Lucia Pica mě baví, vždycky přinese do světa kosmetiky nějaký nový, kreativní nápad. A také jsem zapomněla zmínit kolekci Total temptation od Maybelline. Doufám, že se u nás brzy objeví, protože se nemohu dočkat té kokosové řasenky!

 

Fashionwise, I am quite enjoying my coats and sweaters, but I am starting to think about what I may add to my spring wardrobe. I do a switch up of seasonal clothes every year and I am very excited about that already. After I do the switch and see what I got and what’s missing, I will make a wishlist like I did for fall/winter. On my wishlist was a red and cream cable knit, which I got. So, we’ll see what ends up on my spring/summer one!

Co se módy týká, tak si celkem užívám všechny moje svetry a kabáty, ale už pomalinku začínám přemýšlet, co bych doplnila do mého jarního šatníku. Pravidelně dělám sezónní výměnu v mé skříni, a moc se na to už těším. Po této výměně se podívám, co už tam je a co zde chybí, a pak si udělám seznam věcí, které bych si chtěla pořídit. Stejně jsem to udělala už na podzim/zimu. V mém podzimním/zimním seznamu byl červený svetr a krémový svetr s copánkovým vzorem, oba jsem sehnala. Takže uvidím, co se objeví na tom jarním/letním!

Well, congrats if you made it till the end of this post! Another thing on my mind are of course the presidental elections, for all the Czech people reading this, please go vote, it’s so important for our future!
Enjoy your Sunday!
MM

Gratuluju, jestli jste článek dočetli až sem! Další věcí, co mi teď leží v hlavě, jsou samozřejmě prezidentské volby. Pro všechny české čtenáře, jděte prosím volit, je to tak důležité pro naši budoucnost!
Tak hezkou neděli!
MM