Dry Winter Skin Edit

Skincare is something I enjoy as much as makeup. I also think that proper skincare is more important than makeup, because if your skin looks healthy and fresh there is no reason to hide it behind layers of makeup. My skin is usually normal/combination but the colder weather at the moment is taking its toll, so it became very dry and I had to amp up my skincare a bit. So what my skin loves at the moment?

Péče o pleť je něco, co mě baví stejně tak, jako všechna líčidla. Také si ale myslím, že pořádná péče o pleť je mnohem důležitější než makeup, protože když vaše pleť vypadá zdravě a svěže, není potřeba ji zakrývat nánosy líčidel. Většinou je má pleť normální/kombinovaná, ale momentálně si svou daň vybírá chladnější počasí, takže je velmi suchá. A proto jsem musela provést určité změny v mé péči o ni. No, a co mé pleti tedy nyní dělá nejlépe?

Hydrating creams! Good hydrating moisturizer is essential especially when your skin is dry. I’ve talked about this Korean does-everything cream MadeCera by SkinRx in my recent beauty haul post. It’s great and I am very impressed. I almost forgot to mention the Jade roller by Yu Ling Rollers, that’s one of the things I’ve changed in my skincare routine. Another change is that I stopped using toners. I only use from time to time the Glow tonic by Pixi and that’s why I love the Daily Essential moisturiser from Alpha H. It has SPF 50+, contains vitamin E, aloe vera and honeycomb extract. I love the texture, how nourishing it is and it doubles as primer as well.

Hydratační krémy! Dobrý krém je nezbytností, obzvláště když je vaše pleť spíše sušší. O tomto korejském krému MadeCera od SkinRx jsem mluvila v mém nedávném článku. Je skvělý a příjemně mě překvapil tím, jak je dobrý. Také jsem málem zapomněla zmínit masážní roller od Yu Ling Rollers, který je jednou ze změn v mé péči o pleť. Další takovou změnou je, že jsem přestala používat tonikum. Pouze občas použiju Glow Tonic od Pixi, a proto mi vyhovuje krém od Alpha H Daily Essential moisturiser. Pyšní se ochranným faktorem 50+, obsahuje vitamin E, aloe veru a med. Líbí se mi jeho konzistence, jak je hezky výživný a výborně zastoupí i pozici primeru.

 

Clean skin is so important and as you can see I like to have options. Skincare and especially evening one is my special everyday ritual when I have a little while for myself and I can relax. I prefer using cleansing oils and balms as the „first cleanse“. At the moment I adore the Cleansing oil by Votary and the Perfect cleansing balm by Skinfood. Both smell divine and do their job perfectly. I use the Daily Superfoliant by Dermalogica as the „second cleanse“ a few times a week. It’s in a form of powder and you mix it with a bit of water in your hand. It’s exfoliating yet gentle, so technically you could use it daily as the name suggests but my skin is fine with the 2-3 times a week. When I don’t use this cleanser I cleanse my skin with the Moor cream cleanser by Omorovicza. Both of these cleansers are perfect for „city skin“ protecting our skin from the effects of pollution. I have finally found my favorite eye makeup remover and it’s this gem by Mixa called the Bi-Phase cleanser. It’s gentle, yet effective and it doesn’t leave an oily residue like other bi-phase products tend to do, love the scent and overall it’s awesome.

Čistá pleť je velmi důležitá, a jak vidíte, mám ráda na výběr. Pleťová péče, obzvláště ta večerní, je takovým mým každodenním speciálním rituálem, kdy mám chvilku čas jen na sebe a můžu u toho relaxovat. Na „první odlíčení“  mám nejraději odličovací oleje a balzámy. V současné době zbožňuju čistící olej Votary a Perfect cleansing balzám od Skinfood. Oba voní přímo božsky a svou práci odvádějí na jedničku. Jako „druhé odlíčení“ používám několikrát týdně Daily Superfoliant od Dermalogica. Je ve formě prášku, který smícháte s troškou vody, a můžete si s ním vyčistit pleť. I když je exfoliační, je jemný, a mohli byste ho tedy, jak již název napovídá, používat denně. Mé pleti vyhovuje 2-3x týdně. Když nepoužívám tento odličovač, tak přijde na řadu Moor cream cleanser od Omorovicza. Oba tyto odličovače se výborně hodí pro „městskou“ pleť, jelikož ji chrání před efekty znečištěného životního prostředí. Konečně jsem objevila „můj“ odličovač očního makeupu. Tento poklad je 2-fázový odličovač od značky Mixa. Je jemný, ale účinný, a nezanechává takový ten mastný film, jak to některé dvoufázové odličovače dělávají. Líbí se mi jeho vůně a celkově je to vážně povedený produkt.

 

 

I haven’t used a face serum regularly until my skin got dry and thankfully I found this great serum with hyaluronic acid in my Liberty beauty advent calendar. It’s the Serum Repair serum by Dr Sebagh and my skin loves it.

Pleťová séra jsem pravidelně nepoužívala, dokud má pleť nebyla takto suchá. A jsem moc ráda, že jsem v mém Liberty adventním kalendáři našla toto úžasné sérum s kyselinou hyaluronovou. Jedná se o Serum Repair od Dr Sebagh a má pleť ho zbožňuje. 

If you are looking for a great night oil get this Cell Repair night oil by Aurelia. It is another gem from the Liberty calendar and seriously, it’s great. I am very satisfied how my skin looks since I’ve been using it every night. Did I tell you it has an amazing scent? The brow oil from Bbrowbar is also from the Liberty calendar and it’s something completely new for me. I am trying it for a month now and if it does something I will report back for sure, so far I can’t see any visible results.

Jestli hledáte výborný noční olej, pořiďte si tento Cell Repair noční olej od Aurelia. Je dalším pokladem z adventního kalendáře Liberty a vážně je skvělý. Jsem velmi spokojená s mou pletí, co ho používám každý večer. A zmínila jsem, jak krásně voní? Výživný olej na obočí od Bbrowbar byl také v kalendáři Liberty a je to pro mě něco naprosto nového. Testuji ho něco kolem měsíce a určitě dám vědět, zatím jsem nějaké extra viditelné výsledky nepostřehla. 

 

If you have dry skin get a nice hydrating primer, it can make all the difference. My skin looked dry and flaky without it and a great primer can make other products you apply to your face work much better. Since I needed to add that extra moisture to my skin every day I moved my primers to the skincare shelf in the bathroom. The Hangover primer by Too Faced is perfect, and not only because it contains coconut water. The illuminating base Le Blanc De Chanel is another favorite of mine, I love the natural glow it gives to my skin. I won’t go into details about the Becca primers because I talked about them in that beauty haul, but I am very glad I got them. The coconut Quick-Fix by Urban Decay is another favorite of mine. It’s in a spray form, so very handy and quick for the application. I am almost out of it and I will get it for summer for sure.

Jestli je vaše pleť sušší, pořiďte si hezky hydratační primer, opravdu to může udělat velký rozdíl. Bez primeru byla má pleť suchá, šupinkatá, ale skvělý primer zkrátka může ostatním produktům pomoci vypadat lépe. Od té doby, co jsem primery začala používat denně, přesunula jsem je do koupelny k mým ostatním pleťovým produktům. Hangover primer od Too Faced je super a nejen proto, že obsahuje kokosovou vodu. Rozjasňující báze Le Blanc De Chanel je dalším z mých oblíbených primerů. Dodává pleti takový ten přirozeně rozjasněný vzhled. Primery od Becca tady nebudu rozebírat dopodrobna, psala jsem o nich právě v článku o posledních kosmetických nákupech, ale jsem moc ráda, že jsem si je pořídila. Dalším mým oblíbencem je kokosový Quick-Fix od Urban Decay. Jako jediný je ve spreji, takže je velice rychlý a šikovný na aplikaci. Pomalu mi dochází a určitě si ho znovu na léto pořídím. 

 

And as the last thing, I would like to mention the hydrating mists, I adore this Coconut Milky mist by Too cool for school. The mist is so fine it’s perfect for application throughout the day when you’re wearing makeup. The Grape water by Caudalie is one of my favorites, love how soothing it is.
And that’s my updated winter skincare routine. What are your go-to skincare products at the moment
MM

A jako poslední věc bych chtěla zmínit hydratační mlhy. Zamilovala jsem si tuto kokosovou od Too cool for school. Sprej je velmi jemný, takže se skvěle hodí přes den, protože nijak nenaruší vaše líčení. Hroznová voda od Caudalie je také jednou z mých oblíbených, líbí se mi, jak umí pleť zklidnit.
A toto je vše, co má pleť tuto zimu zbožňuje. Jaké vás teď baví pleťové produkty?
MM