A Love Letter To Cream Blush

My love for cream products is no secret. I was always into powders until I’ve discovered the magic of creams last year. I like how nicely they blend into the skin, not to mention they look far more natural than powders. I still have powder products in my collection and use them from time to time. But cream products are something I reach for daily. I adore cream bronzers, highlighters but the true staple in my beauty collection is cream blush. Out of the few I have I chose three to talk about. Not that I don’t like all of them, but the shades seem a bit similar. Let’s talk cream blush!

To, že se ráda líčím krémovými produkty, asi už není žadným tajemstvím. Vždy jsem spíše používala ty pudrové, než jsem loni objevila kouzlo těch krémových. Líbí se mi, jak snadno se roztírají, a to ani nemluvím o tom, že vypadají mnohem přirozeněji než pudry. V mé kosmetické sbírce sice ještě nějaké ty pudrové produkty určitě najdete, ale ty krémové používám denně. Zbožňuju krémové bronzery, rozjasňovače, ale co je mezi mými líčidly taková už nezbytnost, jsou krémové tvářenky. Ne, že bych je neměla ráda všechny, ale byly si trochu podobné odstíny, povím vám tedy více o třech. Tak si o nich pojďme popovídat!

I’ve been raving about the Glow-Expert duo stick from By Terry for quite some time now. Simply because it’s a genius product. It’s a two-tone product and there are three shades, one called Amber Light which is a bronzer/highlighter type and the other two are blush/highlighter type. There is a pink one called Terra Rosa and I love it. The second one is a more peachy called Peachy Petal. By the time you’re reading this I already got this one too. Yes, they’re that good! And there are coming three new shades this spring! I will talk more about the pink Terra Rosa here. It’s that kind of a pink that brightens your face and you look fresh. It gives you a natural glow thanks to the highlighter part in it. And you know I am all about that glow. It’s very creamy and blends like a dream. Actually, this stick has a brush on the other end. The fact you can take it out and clean the brush is super handy. As a bonus, these Glow-Experts have such a pleasant scent. By Terry is one of my favorite brands ever and if I should recommend one product from this brand, it would be the Glow-Expert for sure.

O konturovacích tyčinkách Glow-Expert od By Terry na mém blogu neslyšíte poprvé. A to ze zcela jasného důvodu, přijdou mi totiž jako geniální produkt. Duo tyčinky Glow-Expert si můžete pořídit ve 3 odstínech. Ta v odstínu Amber Light je duo bronzeru/rozjasňovače a zbývající dvě jsou tvářenka/rozjasňovač. V nabídce je růžová v odstínu Terra Rosa, a ta je mou oblíbenou. Druhá tvářenková tyčinka je v broskvovém odstínu Peachy Petal. V momentě, kdy tento článek čtete, už mám i tuto. Ano, jsou vážně tak dobré! A toto jaro se můžeme těšit na další tři odstíny! Ale nyní se vrátím ke krásné růžové Terra Rosa. Je to taková ta růžová, která vám rozjasní pleť a vypadáte hezky svěže. Tvářenka je nádherně krémová a stejně tak se roztírá. A k tomu můžete použít štětec, který je na jejím druhém konci. Dá se lehce sundat a vyčistit, to mi přijde jako další super věc na této tvářence. A jako další bonus navíc je nádherná vůně. Značka By Terry patří k jedné z mých nejoblíbenějších značek, a kdybych vám měla od této značky doporučit jeden produkt, tak by to byl určitě tento.

 

If you want to look fresh get a cool-toned pink blush. I adore the Blush Subtil Créme aka healthy glow blush in the shade Bonjour Bonheur by the brand Lancome. This blush was a part of a limited collection all about the draping trend (this collection is still available as I got the blush back in December). The Blush Subtil Créme comes in a pink & coral shade and a highlighter. The concept of draping is based on the fact that you replace classic contouring by using a blush to give your face a sculpted & natural glow. I have to say I am very keen on this draping thing. This blush is very creamy and the texture is so soft and airy. The consistency is non-sticky and blends seamlessly. You can apply it with your fingers, but I prefer a stippling brush. It’s my go-to blush for the days when I feel tired and want to look fresher.

Jestli chcete vypadat svěže, pořiďte si růžovou tvářenku se studeným podtónem. Má oblíbená  je Blush Subtil Créme v odstínu Bonjour Bonheur od značky Lancome. Tato tvářenka byla součástí limitované kolekce věnované drapingu (jen podotýkám, že je kolekce ještě k mání, pořídila jsem si ji v prosinci). V této kolekci jsou tvářenky v růžovém & korálovém odstínu a jeden rozjasňovač. Podstata stínování/překrývání spočívá v tom, že klasické konturování nahradíte tvářenkou, abyste získali konturovaný & přirozený jas. Musím říci, že mě celé to stínování docela baví. Tvářenka je velmi krémová a až vzdušně jemná. Rozhodně není lepivá a dokonale se roztírá. Můžete ji nanášet prsty, ale já na ni používám raději štětec. Ve dnech, kdy se cítím unavěně a chci vypadat svěží, je tato tvářenka jasnou volbou.

 

And the last cream blush I want to talk about is the Multi-Stick by ILIA Beauty in the shade At Last. As the name suggests you can wear it on your cheeks, lips and even eyes. I love it on my cheeks as much as on my lips. It contains a blend of organic ingredients such as avocado oil, vitamin E and shea butter. It literally melts into your skin and the final look is very natural. And that is something for me. There are a few colors to choose from but the muted, dusty rose shade At Last caught my eye. I adore it! This stick is actually the first product from ILIA Beauty I’ve ever tried and it got me excited to try more. What about you, do you use anything from this brand?

A poslední krémová tvářenka, o které vám chci říci více, je multi-tyčinka od ILIA Beauty v odstínu At Last. Jak již jméno napovídá, můžete ji nosit na vašich tvářích, rtech a dokonce i očích. Já ji mám ráda na svých tvářích, stejně tak jako na rtech. Obsahuje směs organických surovin jako avokádový olej, vitamín E a bambucké máslo. Doslova se vpije do vaší pleti a konečný výsledek vypadá hezky přirozeně. A to je samozřejmě něco pro mě. Tuto multifunkční tyčinku můžete sehnat v několika odstínech, mě padl do oka tlumeně růžový odstín At Last. Zbožňuju ho! Tato tyčinka je teprve prvním produktem, co jsem od této značky zkusila. Rozhodně mě nalákala vyzkoušet více. A co vy, používáte ILIA Beauty?

Are you into powders or cream products? I am glad I got into creams because they work for me much better than powder products. I would like to mention the other two cream blushes I have in my collection. The duo cream blush Panda’s dream by TONYMOLY and Dinoplatz by Too cool for school, both excellent Korean beauty products! What is your favorite blush?
Enjoy your Sunday!
MM

Preferujete spíše pudrová nebo krémová líčidla? Já jsem moc ráda, že jsem si k těm krémovým našla cestu, protože mi vyhovují lépe. Také bych chtěla zmínit další dvě skvělé krémové tvářenky mezi mými líčidly. A to, krémovou duo tvářenku Panda’s Dream od TONYMOLY a tvářenku Dinoplatz od Too cool for school. Obě patří mezi skvělé produkty z řad Korejské dekorativní kosmetiky! A která tvářenka je vaší oblíbenou?
Tak hezkou neděli!
MM