A Look Back At January

February is here and first month of the year is behind us. I thought I would change it up a bit in here by doing a complete look back every month instead of writing just about my beauty favorites. Hope you’ll enjoy reading this type of an article. Grab a coffee and let’s have a look back at January together!

První měsíc v roce je za námi a únor je zde. Řekla jsem si, že to tady trošku pozměním a namísto psaní článků jen o mých kosmetických oblíbencích, napíšu každý měsíc takové větší ohlédnutí. Doufám, že se vám to povídání bude líbit. Tak si dejte kávičku a pojďme se spolu podívat zpět na to, co se v lednu událo!

If you read my recent blog post you already know I did a sugar-free January which included a lot of sushi. I am glad it’s over but so far I still enjoy my coffee without sugar. Colder days go hand in hand with lighting a candle and enjoying the cozy atmosphere. I’ve burnt a lot of candles throughout January but the one I enjoyed the most is this Green Almond & Redcurrant one by Jo Malone. I simply adore it!

Jestli jste četli můj nedávný článek, pak asi jistě víte, že jsem držela leden bez cukru. Což znamenalo, že jsem si ten cukrový detox kompenzovala sushi, hodně sushi. Ačkoli jsem ráda, že už bez cukru být nemusím, i tak si kávu nesladím a nijak to s tím sladkým nepřeháním. Chladnější počasí jde ruku v ruce s pálením svíček a užíváním si té útulné atmosféry. V lednu jsem pálila opravdu hodně svíček, ale ta, která mě bavila nejvíce, byla tato Green Almond & Redcurrant od Jo Malone. Voní úžasně!

 

Beauty-wise I have discovered a few new favorite products of mine. Two lipsticks, one luxury, the other one a great drugstore find. A skincare product and another shade of the Glow-Expert. Curious?

V oblasti kosmetiky jsem objevila pár nových oblíbenců. Dvě rtěnky, jedna luxusnější, druhá super úlovek z drogerie. Také jeden objev z oblasti péče o pleť a další odstín mého oblíbeného Glow-Expert. Jste zvědaví?

When I heard L’Oreal is coming out with face scrubs I was very excited. I got the Smooth & Glow face scrub and let me tell you, it’s great. My skin is radiant and smooth after using it. It’s very gentle and I like to use it twice a week. It contains three pure sugars and grapeseed & monoi oils plus finely ground acai. I love the scent and the fact you can scrub your lips with it as well. There are other two scrubs in the range, a purifying and a nourishing one, so give it a try, you won’t regret.

Jakmile jsem zaslechla, že L’Oreal bude mít také scruby na obličej, hned jsem se těšila. Pořídila jsem si ten rozjasňující a musím říci, že je super. Má pleť je po použití rozzářená a jemná. Scrub je velmi šetrný a používám ho tak dvakrát týdně. Obsahuje tři druhy jemného cukru a olej z hroznových semínek, monoi olej a jemný acai prášek. Vůně je příjemná a baví mě, že si s ním můžete peelingovat i rty. V nabídce jsou ještě dva druhy scrubů, čistící a vyživující, určitě nějaký zkuste, nebudete litovat. 

The lipstick by RODIN was on my wishlist for a long time. And I finally decided to treat myself. I got it in a soft pale pink shade called So Mod. The lipstick formula is enriched with RODIN olio lusso’s signature jasmine and neroli oils, vitamin C and E. It’s very creamy, soft and highly pigmented. RODIN just came up with new five shades and I admit I am quite tempted to get another one. So it’s back on my wishlist!

Tuto RODIN rtěnku jsem si přála docela dlouho. A konečně jsem se rozhodla si udělat radost. Mám ji ve světle růžovém odstínu So Mod. Rtěnka obsahuje jasmínový a neroli olej, kterým je značka RODIN vyhlášená, a také vitamíny C a E. Rtěnka je velmi krémová, jemná a pigmentovaná. A nedávno přibylo ke stávajícím 5 odstínům dalších 5 nových, takže je opravdu z čeho vybírat. Musím přiznat, že mě láká pořídit si další!

Maybelline came up with new powder matte formula Color Sensational lipsticks and I couldn’t stay away from this mauve shade Smoky Taupe. And I fell in love with it since the moment I tried it for the first time. It’s matte, but not drying and it’s really long lasting one. It’s a perfect drugstore find!

V drogerii se objevila tato pudrově matná rtěnka Color Sensational od Maybelline a já si tuto mauve krásku v odstínu Smoky Taupe nemohla nechat ujít. Hned, jak jsem ji zkusila, jsem si ji zamilovala. I když je matná, rty nevysušuje a má výbornou výdrž. Skvělý kousek z drogerie!

And the last beauty discovery of mine isn’t a new discovery at all, just a new shade of the duo stick Glow-Expert from By Terry. I couldn’t help myself, I enjoy these so much I had to get this one in the shade Peachy Petal. And I adore it as much as the other two in my collection.

A poslední kosmetický objev není zas až takovou novinkou, jen další odstín mé oblíbené duo tyčinky Glow-Expert od By Terry. Jsou vážně skvělé a já nemohla jinak, než si pořídit další v odstínu Peachy Petal. Zbožňuju ho stejně jako ty dva další odstíny, co už mám ve své kosmetické sbírce.

I do enjoy a good burger, and after Dish and Palanda I’ve found a new place for burgers in Prague. The place is called the George Prime Burger and I got the Black truffle burger. I love truffles and this was the best truffle burger I ever had!

Na dobrý burger si vždy ráda zajdu, po Dishi a Palandě jsem objevila další skvělé místo v Praze, kde je mají výborné. Toto místo se jmenuje George Prime Burger a dala jsem si zde burger s černým lanýžem. Lanýže můžu a vážně jsem si pochutnala!

 

January also included walks with my little boy and rearranging our home. Especially my vanity area which is my little office corner now. And I have to say rearranging my space boosted my creativity. I was also sorting out my old magazines and got an idea to make a mood board. If you find yourself in a creative rut changing up your space is one of the ways how to get out of it. Just try it!

V lednu jsem si užívala nejen procházky s mým synkem, ale také jsem si u nás doma trochu pohrála s dekoracemi. Obzvláště jsem se vyřádila na mém toaletním stolku a udělala jsem si tam můj pracovní koutek. Musím říci, že taková změna mě inspirovala k větší kreativitě. No, a konečně jsem se donutila protřídit staré magazíny a napadlo mě, udělat si z obrázků z nich nástěnku pro inspiraci. Až budete mít kreativní zásek, jde to určitě zlepšit tím, že pozměníte prostředí kolem sebe. Jen to zkuste!

Even though January isn’t one of my favorite months it wasn’t that bad after all. But that doesn’t mean I am not looking forward to spring. But for now, let’s enjoy February!
MM

Ačkoli leden nepatří k mým oblíbeným měsícům v roce, nebylo to zas až tak špatné. To ovšem neznamená, že se netěším na jaro. Ale nyní si počkejme, co přinese únor!
MM