What’s On My February Makeup Menu

If you follow me on IG you surely know I do these makeup menus quite regularly over there. And I really enjoy making them for you. It’s also a good reminder what products I am keen on at the moment. Well, what beauty gems are on my February makeup menu? Then keep on reading!

Jestli sledujete můj Instagram, tak jistě víte, že tam tato makeupová meníčka dělám celkem pravidelně. A dokumentuji je pro vás velice ráda. Také se mi to hodí jako taková připomínka, které produkty mě v daný moment bavily nejvíce. No, a jaké to jsou teď v únoru? Tak čtěte dál!

I am not a full coverage foundations enthusiast at all so this Capture Totale DreamSkin Perfect Skin cushion by Dior is just the right product for me. I don’t want to cover my skin, I want to enhance it and give it a nice glow. It’s my favorite cushion I’ve ever tried. It really gives you that nice dream skin. One of the many benefits is also a SPF50. To neutralize and brighten the under eye area I love the peachy pink Under Eye Brightening Corrector by Becca. I enjoy it in combination with the Soft matte complete concealer by NARS. Another holy grail product in my beauty arsenal.

Vůbec nejsem velká zastánkyně plně krycích makeupů, a proto je pro mě tento polštářkový Capture Totale Dreamskin od Dior tou pravou volbou. Nechci mou pleť zakrývat vrstvami líčidel, chci ji vylepšit a rozjasnit. Z těch všech polštářkových makeupů patří tento mezi mé nejoblíbenější. A vážně pak máte nádhernou pleť. Jednou z mnoha výhod je, že obsahuje ochranný faktor 50. K projasnění a neutralizování očního okolí jsem si zamilovala meruňkově růžový Under Eye Brightening korektor od značky Becca. Baví mě v kombinaci se Soft matte complete korektorem od NARS, což je takový můj další produkt v mém kosmetickém arzenálu, na který nedám dopustit. 

 

 

And here is the part where all the cream products come to shine. I do use a powder product from time to time but most of the days I reach for a cream product. They’re quick to use, look natural and I just love them. Not all my beauty stuff is organic or natural but I like using non-toxic makeup of course. I think it’s good to make an effort and think about what goes into your body through beauty products and that means not only makeup. I’ve loved most of the non-toxic products I got my hands on. And one of the brands that stand out to me is RMS Beauty. I adore the Buriti bronzer, my most used bronzer for a long time now. And to highlight I reach for the creamy, natural highlighter Living Luminizer all the time. For blush, I love this Multi-Stick in the beautiful shade At Last by another great organic brand ILIA Beauty.

A nyní k těm všem krémovým produktům, které jsem si tak oblíbila. Sice čas od času použiju pudrový produkt, ale většinu času sáhnu právě po krémových. Snadno se nanáší, vypadají přirozeně a pro mě to jsou produkty, na které nedám dopustit. Ráda se líčím netoxickými produkty, ačkoli ne všechna má líčidla jsou organická. Myslím si, že je důležité přemýšlet o tom, co do vašeho těla dostáváte skrze kosmetiku, a nemyslím tím jen líčidla. Zatím mě snad bavily všechny netoxické produkty, co se mi dostaly do rukou. Jednou takovou značkou, která je dle mého názoru skvělá, je RMS Beauty. Zbožňuju jejich Buriti bronzer, jenž je mým nejpoužívanějším bronzerem poslední doby. K projasnění pleti velmi často sahám po krémovém, přirozeném rozjasňovači Living Luminizer. A z krémových tvářenek u mě poslední dobou vede Multi-stick v odstínu At Last od další organické značky ILIA Beauty. 

 

When it comes to eye makeup I got back to a simple look created with only one eyeshadow. I still love to play with the Modern Renaissance palette or the Warm brown obsessions one, but lately, I’ve been reaching mostly for the Kjaer Weis eyeshadow in the brown-gold shade Magnetic. It’s a one sweep wonder from another natural/organic brand. I finally got my hands on the Total Temptation mascara by Maybelline at the end of the last month. And I just can’t stop using it. It gives such a nice volume to your lashes and it’s infused with coconut extract, I am sold.

Co se očního líčení týká, vrátila jsem se k jednoduchému líčení za použití pouze jednoho očního stínu. Ačkoli si sem tam užiju paletku Modern Renaissance nebo tu od Hudy Warm brown obsessions, tak nyní nejvíce používám oční stín od další přírodní/veganské značky Kjaer Weis, a to v hnědo-zlatavém odstínu Magnetic. Takové ty stíny, kdy stačí nanést pouze jeden odstín a vypadá to, jak kdybyste jich použili více, to je něco pro mě. Na konci minulého měsíce se mi také do rukou konečně dostala řasenka Total Temptation od Maybelline. A nemůžu se jí nabažit. Řasám dodává krásný objem a obsahuje kokosový výtažek, takže je zcela jasné, proč mě tak baví. 

 

And before brows come into play I set everything with this Skin Perfecting Powder from the Victoria Beckham’s collection with Estée Lauder. I have to say it took me a bit time to find the right brush to use it with but since I did I completely fell for this powder. I haven’t touched my all-time favorite hyaluronic powder from By Terry at all in a while. It’s that good!

A než se dostane na řadu obočí, vše zafixuji tímto Skin Perfecting pudrem z kolekce Victorie Beckham s Estée Lauder. Musím říci, že mi chvíli trvalo, než jsem našla ten pravý štětec, který si s tímto pudrem bude rozumět. Ale od té doby, co jsem ho objevila, jsem tomuto pudru totálně propadla. Dokonce natolik, že jsem se už nějakou chvíli ani nedotkla mého oblíbeného pudru od By Terry. Tak dobrý je ten od Estée Lauder!

My beloved brow gel pencil Brow Now by Estée Lauder is on its last legs so I am glad I got the eyebrow definer pencil from the same Maybelline range as the mascara. It gives a soft, natural-looking brow and I am very intrigued. I use my all-time favorite clear brow gel Brow This Way by Rimmel to set the brows in place. Both products are great drugstore finds.

Má milovaná gelová tužka na obočí Brow Now od Estée Lauder už je téměř u konce, tak mám radost, že jsem si pořídila tužku na obočí z té samé řady jako je kokosová řasenka Maybelline. Obočí dodá jemný a přirozený vzhled. A já z ní jsem nadšená. Pro zafixování obočí používám jeden z mých nejoblíbenějších průhledných gelů na obočí Brow This Way od Rimmel. Oba produkty mi přijdou jako super úlovky z drogerie.

There is no change in the lipstick area in terms of that I am still into my mauves. But I have discovered another great mauve lipstick and it’s from the drugstore! It’s the powder matte lipstick in the shade Smoky Taupe by Maybelline and let me tell you it’s a great one. I like to wear it on its own or in combination with my Boy lipstick from Chanel.

Stále nedám dopustit na mé mauve rtěnky, takže nějaká extra změna se v této oblasti opravdu nekoná. Zato mám další nový drogerkový úlovek! Je to pudrově matná rtěnka v odstínu Smoky Taupe od Maybelline. A je skvělá. Buď si ji užívám jen tak samotnou, nebo v kombinaci s mou Boy rtěnkou od Chanel. 

And what about you, what’s on your makeup menu?
MM

A co vy, čím se teď nejraději líčíte?
MM