A Pink Beauty – The Overose Shahaman Candle

Attention, there is a new candle in the house. And it’s pink! I’ve burnt quite a few of my candles throughout this winter season so I thought why not treat myself to a new one. Let’s talk about the new addition to my candle collection!

Pozor, máme zde novou svíčku. A je růžová! Za tuto zimní sezónu jsem se propálila několika svíčkami, tak proč si neudělat radost nějakou novou, že? Pojďme si tedy říci více o novém přírůstku do mé sbírky!

This beautiful pink candle is made by the brand Overose, a luxury French perfume house founded just recently in 2016. Each of their candles has a special in-house botany blend wax and non-classical floral essences. Their candles have standard 60 H burn time. Their packaging is environmentally friendly, and Overose candles are also phthalates free & cruelty free. I always appreciate when a product isn’t tested on animals. What I appreciate even more that there are more and more companies who think differently and put the effort to produce their goods without testing on animals, use environmentally friendly sources and just want to do it right.

Tato nádherná růžová svíčka pochází od značky Overose, francouzského výrobce luxusních svíček založeného poměrně nedávno v roce 2016. Každá z jejich svíček obsahuje speciálně vyrobený rostlinný vosk s inovativními květinovými esencemi. Doba hoření se pohybuje okolo standardních 60 hodin. Balení svíček Overose je šetrné k životnímu prostředí, jejich svíčky také neobsahují ftaláty a nejsou testovány na zvířatech. Což mě vždy u každého takového produktu velmi potěší. Co oceňuji ještě více, že se zde objevuje více a více firem, které si dají tu práci a vyrábějí jejich produkty, aniž by je testovali na zvířatech, využívají k přírodě šetrné ingredience a prostě to chtějí dělat jinak a správně.

 

I love the packaging, so unique! The Overose candles have their signature custom-made colored pink wax and matching pink glass. I have to say I am very keen on this shade of pink lately! It makes such a nice home decor. They offer seven beautiful candles and I was kinda deciding between Gaiasilk and the one I actually got. Let’s find out more about it!

To jejich balení zbožňuju, super jediněčný kousek! Každá z Overose svíček se pyšní dnes už ikonickým růžovým voskem, ke kterému perfektně ladí sklenice ve stejné barvě. Musím říci, že mě tento odstín růžové v poslední době opravdu hodně chytl. A nejen, že hezky voní, ale je to i skvělý dekorační doplněk. Můžete si vybrat ze sedmi svíček, přičemž já se rozhodovala mezi Gaiasilk a tou, co jsem si nakonec vybrala. Tak o ní pojďme zjistit více!

 

I treated myself to this pink beauty called Shahaman. Overose describe it as smoother than a love spell. And I agree, the scent is almost powdery and gives you nice comforting feeling. It’s crafted with the notes of benzoin, which I love in all scents. Shahaman smells like a deep amber aroma, vanilla pods with dried fruits undertones, there are also notes of labdanum and smokey sweet wood & ruby red cherries. This scent kinda reminds me of the Loose Lips candle by Byredo, maybe because of the cherry note. I already burnt this candle, it burned fine but the wick sort of moved a bit to one side more and I had to adjust it so it would burn evenly. Besides that, the scent was nice strong like you would expect when you are used to candles from brands such as Byredo, Commodity, Jo Malone or Diptyque.

Já si udělala radost svíčkou Shahaman. Overose ji popisují jako jemnější než kouzlo lásky. A já souhlasím, vůně je až skoro taková pudrová. Rozhodně dodává prostoru, kde ji pálíte, takový ten pocit pohodlí. Mimo jiné obsahuje benzoin, který mám ráda v každé vůni. Svíčka Shahaman voní jako těžší ambrová vůně, ale je zjemněná vanilkou s podtóny sušeného ovoce, jsou v ní také nóty labdunum a kouřového sladkého dřeva spolu s třešněmi. Nemohla jsem se dočkat, a tak jsem svíčku poprvé zapálila prakticky téměř ihned, co mi dorazila. Samotné hoření mi přišlo ok, jediné, co bych svíčce vytkla, bylo, že jsem pro rovnoměrné hoření musela upravovovat pozici knotu, který měl tendenci pohybovat se k jedné straně. Jinak byla vůně svíčky hezky silná, jak byste asi očekávali, když jste zvyklí na svíčky od Byredo, Commodity, Jo Malone nebo Diptyque. 

 

I am very happy with this pink beauty! And what about you, do you like these candles and do you have any Overose ones at home?
MM

Jsem velice spokojená s touto růžovou kráskou! A co vy, líbí se vám tyto svíčky a máte nějakou od Overose doma?
MM