A Look Back At February

Well, March is here and it’s time to look back at the past month again. I can’t believe February went by so quickly and we are a step closer to spring!

Březen je zde a opět nastal čas podívat se zpět na předešlý měsíc. Nemohu uvěřit, že únor utekl tak rychle a my jsme o krůček blíže jaru!

I love my Sunday walks from yoga, they are so relaxing. I also managed to do yoga twice a week as I intended to but then I had a flu so it slowed me a bit. I think it will be easier to get back into the groove now since I remember how good it actually is to practice yoga more than once a week.

Mé nedělní procházky z jógy se staly už takovým mým rituálem a pravidelnou dávkou relaxu. Také se mi podařilo zacvičit si dvakrát týdně, jak jsem chtěla. Ale pak jsem měla chřipku, a ta mé tempo trochu zastavila. Ale určitě se mi k tomu intervalu dvakrát týdně bude vracet lépe, protože jsem si vzpomněla, jak fajn to je praktikovat jógu vícekrát týdně. 

If you live here or plan to visit Prague then go the restaurant called Špejle (Skewer). There is no menu, simply great food served on wooden skewers and great drinks. And why the name skewer? I love to go there because everything is served in cute small portions containing one or two skewers and this way you can taste a few different things. And you pay for the food according to how many skewers you had, it’s a brilliant concept. Who would say no to a mini burger?

Jestli zde žijete nebo plánujete Prahu navštívit, určitě si zajděte do Špejle. Nemají žádné pevné menu, pouze skvělé jídlo servírované se špejlí a dobré drinky. A proč název Špejle? Mám to tam ráda, protože všechno jídlo je v mini porcích, které v sobě mají jednu nebo dvě špejle, a takto toho můžete ochutnat více. No, a zaplatíte podle toho, kolik špejlí jste měli. Přijde mi to jako úžasný nápad. A kdo by neodolal mini burgeru?

We have watched the Suits a lot with my hubby. It involved a lot of sushi. Yeah, I am back on sushi after just a little while when I was over it. And the reunion just feels so right! But back to The Suits, we finished watching everything there was and we are patiently waiting for the seventh season to continue. Have you watched The Suits? There was Valentine’s day in February and even though we don’t celebrate it that much I can’t say no to a delicious cupcake or more! My husband got me these which are from Leli’s Cupcakes here in Prague.

Spolu s manželem jsme hodně sledovali seriál The Suits. A to také obnášelo spoustu sushi. Ano, po krátké pauzičce si opět sushi užívám. A o to ještě více! Ale zpět k seriálu The Suits, vykoukali jsme vše, co bylo, a nyní už trpělivě čekáme na pokračování sedmé řady. Sledujete The Suits? V únoru byl také Valentýn, a i když ho zas tolik neprožívám, říci ne cupcakes prostě neumím. Manžel mi udělal radost těmito valentýnskými z Leli’s Cupcakes zde v Praze.

 

And now to the beauty part! I got to try Glossier finally and I don’t need to say more just that I am hooked from day one! My only wish now is they start shipping internationally soon!

A nyní k té části o mých kosmetických objevech! Konečně jsem mohla vyzkoušet Glossier a není, co dodat. Okamžitě jsem si vše zamilovala! Nyní si už jen přeji, aby brzy začali shippovat celosvětově!

I haven’t bought/tried a lot of beauty stuff because simply I haven’t had the urge to buy and I was rather busy playing with my new Glossier toys. One skincare thing I got was this pink clay mask by Dr. Jart+. I adore how gentle it is and at the same time, it does the job. I am a big fan of this type of a mask which is cleansing but also hydrating.

V únoru jsem nezkoušela nebo si nekoupila moc kosmetik, protože jsem prostě neměla potřebu, tak moc jsem byla zaujatá zkoušením produktů od Glossier. Jednu věc z kategorie pleťové péče jsem si přeci jen dopřála, a to tuto růžovou jílovou masku od Dr. Jart+. Ačkoli je maska velmi jemná a šetrná, i tak pleť hezky zbavuje nečistot. Tyto masky, které pleť nejenom čistí, ale i hydratují, mě opravdu baví.

I also added another shade of the SuperStay nail polish by Maybelline to my nail polish collection. I got the perfect nude shade called Greige Steel and I love it on my nails. These are hands down the best nail polishes drugstore has to offer!

Také jsem si do své sbírky laků na nehty pořídila další SuperStay od Maybelline. A to tento nádherný nude odstín Greige Steel, na nehtech vypadá moc hezky. Tyto Maybelline laky patří rozhodně mezi ty nejlepší, co v drogerii můžete sehnat.

 

The best thing I have discovered this past month has to be this Solid brush cleaner by Sephora. It’s a genius product. It’s in a form of solid soap and I adore its clean scent. But you also get a silicone pad which makes cleansing the brushes so much easier! I tried liquid cleansers but I find this much more effective because it simply cleanses the brushes so well. And I tried to clean my beauty blender with it and it did the job so much quicker! I am a big fan of this Sephora cleaner and I don’t want to clean my brushes with anything else!

Asi nejlepší věcí, co jsem za poslední měsíc objevila, je tento tuhý čistič na štětce. Přijde mi geniální. Je ve formě tuhého mýdla a voní nádherně čistě. K čističi také máte silikonovou podložku, kterou připevníte přísavkami na umyvadlo, a hned je mytí štětců jednodušší! Zkusila jsem již několik tekutých čističů na štětce, ale žádný nebyl tak efektivní jako tento tuhý. Zkoušela jsem s ním také umýt můj beauty blender a šlo to mnohem rychleji! Tento čistič ze Sephory mě hodně baví a nechci si mé štětce umývat s čímkoliv jiným!

And that’s it for my February! Hope you had a nice one too and even better start to March! I can’t wait what March has to offer.
MM

A tak to je za můj únor vše! Doufám, že jste měli fajn měsíc a ještě lepší start do toho březnového! Nemohu se dočkat, co přinese.
MM