The Sunday Ritual

Rituals are good. I am a creature of habit and I like to make my own rituals. One of them is my Sunday routine. There is one ritual besides the yoga sessions and walks through the park afterward I almost never skip and that’s having a bath. I like to go all out as you might be already aware. I do a face mask, body scrub, light a candle,  read a book or a magazine and just chill. One thing that’s been making my Sunday ritual even better are these Bath bars* from the niche unisex brand Commodity. So let’s talk more about these!

Rituály jsou výborné. Já na ty své nedám dopustit a ráda si vymýšlím i nové. Jedním z nich je můj nedělní rituál. Mimo dopolední jógu a procházku parkem zpět domů mám jeden rituál, který téměř nikdy nevynechávám, a tím je nedělní koupel. Jak asi už víte, mám ji ráda se vším všudy. Dám si masku, tělový peeling,  zapálím svíčku a přečtu si knihu nebo nějaký ten magazín. Něco, co mi ten můj nedělní rituál ještě vylepšuje, jsou koupelová mýdla* od unisexové niche značky Commodity. Tak si o nich pojďme říci více!

These luxurious, triple milled vegetable based bath bars smell amazing. And you can get them in four scents. Book, Tonka, Orris, and Bergamot. Their neutral vegetable base is enriched with a blend of natural ingredients. These bath bars aren’t tested on animals and are paraben free. So let’s have a closer look at each one of them!

Tato luxusní, tříbarevná rostlinná koupelová mýdla rozhodně voní úžasně. Vybrat si můžete ze čtyř vůní, a to Book, Tonka, Orris a Bergamot. Základ mýdel je obohacený o přírodní suroviny. Tato koupelová mýdla nejsou testována na zvířatech a jsou bez parabenů. Podívejme se na ně tedy blíže!

Let’s start with my favorite Commodity scent – the Book. This black bath bar is enriched with bamboo charcoal to purify, cleanse and nourish the skin. Like I’ve already mentioned I adore this scent. It’s very woody but at the same time really fresh. I have a perfume and candle in this scent and I am glad I can enjoy it even in the bath.

A začneme s jednou z mých oblíbených Commodity vůní – Book. Toto černé koupelové mýdlo je obohacené o bambusové uhlí pro vyčištění a vyživení pokožky. Jak už jsem zmínila, tuto vůni zbožňuju. Je hodně dřevitá, ale zároveň svěží. V této vůni mám také parfém a svíčku a jsem moc ráda, že si ji mohu užívat i při koupeli. 

Let’s talk Orris! I adore the soft, unique scent! Its neutral vegetable base contains a blend of ingredients such as pistachio butter, cupuacu butter, chia seed oil and my beloved coconut oil. These provide nourishing, moisturizing and soothing benefits while gently cleansing the skin. I usually go for heavier scents, but Orris smells beautiful, it’s a floral scent yet so clean and very calming.

A nyní se podíváme na Orris! Zcela si mě dostala jemná, jedinečná vůně! Přírodní základ mýdla obsahuje směs surovin jako je pistáciové a cupuacu máslo, chia olej a můj milovaný kokosový olej. Díky těmto surovinám pak máte nejen krásně vyživenou, hydratovanou a zklidněnou, ale i vyčištěnou pokožku. Většinou mám raději těžší, dřevité vůně, ale Orris voní nádherně. Je to taková ta květinová vůně, čistá a uklidňující. 

And now to Tonka. I already have a Tonka candle at home so I knew I would like the scent. Like Orris it’s a nourishing bath bar enriched with coconut oil, pistachio and cupuacu butter and chia seed oil. The Tonka smells most soap-like yet so luxurious.

A teď k Tonce. Doma už mám svíčku v této vůni, takže jsem věděla, že se mi bude líbit. Stejně jako Orris, je toto vyživující koupelové mýdlo obohacené o kokosový olej, pistáciové a cupuacu máslo a chia olej. Tonka voní asi nejvíce mýdlově, ale zároveň velice luxusně.

And last the beautiful Bergamot. This is an exfoliating bath bar and I love the fresh, zesty scent. Its formula is enriched with shea butter, tea tree oil and oatmeal to nourish, cleanse and smooth the skin. Bergamot smells amazing and I think I like it the most. Precious woods and amber hues support the composition’s citrus signature, while amyris oil from Dominican Republic imparts a creamy, final effect. I adore this scent, I think it would be definitely perfect for summer.

A jako poslední tu máme krásný Bergamot. Je to exfoliační koupelové mýdlo a zamilovala jsem si jeho svěží, citronovou vůni. Mýdlo je obohacené o bambucké máslo, tea tree olej a ovesné vločky pro vyživení, vyčištění a zjemnění kůže. Bergamot voní nádherně a mám ho asi ze všech nejraději. Je to vůně dřevitá, s ambrou s citronovým podpisem, přičemž amyrisový olej vůni dodává konečný krémový efekt. Tato vůně by určitě byla skvělá na léto.

And how do these bath bars perform? They lather nicely and I love using them. They smell amazing. Our whole bathroom smelled beautiful after I took a shower with Orris and I could smell the scent even long after. My skin was soft and I could still smell a light scent from the bar. The only thing I am not that keen on is the size, they’re too big for my small hands but I guess it would be no issue for a person with bigger hands. I am very picky when it comes to my shower/bath products. I prefer natural, cruelty-free products and these Commodity bath bars definitely exceeded my expectations! If you are after a natural yet luxuriously smelling product, give these bath bars a go!

A jaká tato koupelová mýdla jsou? Hezky se hned napění a používám je opravdu ráda. Voní úžasně. Celá naše koupelna voněla krásně svěže poté, co jsem si s Orris dala sprchu. Má pokožka byla po použití mýdla jemná a lehká vůně mýdla na ní byla cítit. Jediné, co mi na nich zas až tak moc nevyhovuje, je velikost. Pro mé menší ruce by tedy mohly být maličko menší, ale chápu, že někdo jiný s většíma rukama s tím problém mít nebude. Co se koupelových/sprchových produktů týká, jsem hodně vybíravá a jen tak něco si do koupelny nepustím. Preferuji přírodní produkty netestované na zvířatech, a tato koupelová mýdla od Commodity rozhodně předčila má očekávání. Pokud máte rádi přírodní produkty, které zároveň luxusně voní, tahle koupelová mýdla stojí za zkoušku!

And what about you, what’s your favorite ritual? Let me know!
MM
*Post contains PR samples.

A co vy, jaký je váš oblíbený rituál?
MM
*Článek obsahuje PR produkty.