All About That Extra Step For Your Skin

I love my skincare and I always say you should treat your skin right. Face masks are definitely something extra you can do for your skin and who doesn’t like to relax with a face mask on, right? I was reorganizing my skincare shelf in our bathroom the other day and I realized I have quite an array of masks there. I use them according to what my skin needs, so let’s see which ones I like to use for different tasks!

Pečovat o mou pleť je jednou z věcí, která mě vážně baví, a neustále připomínám, jak je to důležité. A právě pleťové masky jsou tím něčím extra, co své pleti můžete dopřát. No, a kdo by si rád nedal ten relax s maskou na obličeji, že?  Nedávno jsem přerovnávala poličku v koupelně s mými pleťovými pomocníky a všimla jsem si, že tam mám celou řadu pleťových masek. Vybírám si je podle toho, co má pleť právě potřebuje nejvíce. Tak se pojďme podívat, na co kterou masku používám!

If my skin needs some serious detox then this Cucumber Gel mask by Peter Thomas Roth is just the right one to put on. It has all the good ingredients like extracts of cucumber, aloe, chamomile, sugar maple, lemon and many more.  It detoxifies your skin and is hydrating at the same time. The NightWear Plus 3 minute detox mask by Estée Lauder is perfect for a quick detox when you just don’t have that time to sit and wait around with a mask on. You put this face mask on, wait for 3 minutes and wash it off after. It’s perfect and also the fresh, cucumber-ish scent is so pleasant.

Tato okurková maska od Peter Thomas Roth je přesně to pravé, když má pleť potřebuje pořádný detox. Obsahuje všechny dobré ingredience jako je extrakt z okurky, aloe, heřmánku, javoru, citronu a mnoha dalších. Pleť detoxikuje a zároveň hydratuje. Pro takový ten rychlý detox, kdy nemáte čas vysedávat s maskou na obličeji, je skvělá tříminutová detox maska NightWear Plus od Estée Lauder. Prostě ji nanesete, počkáte tři minuty, a poté smyjete. Přijde mi skvělá a má velmi příjemnou svěží, okurkovou vůni.

 

This hydrating Black sugar honey face mask by Skinfood is one of the masks which I call a mask that does it all. I grab this Korean skincare gem when my skin feels a bit dull and needs a pick me up. The black sugar gently exfoliates and the honey moisturizes. It’s already my second pot and not the last, I know for sure.

Hydratační medová maska s černým cukrem Skinfood je jednou z masek, která prostě umí všechno. Sahám po ní v momentě, kdy mi má pleť přijde taková mdlá a potřebovala by dát do kupy. Černý cukr pleť jemně exfoliuje a med hezky hydratuje. Je to už mé druhé balení a určitě ne poslední, to si jsem jistá. 

My go-to mask for hydration is this Coconut mask, again from Skinfood. It’s perfect, the coconut scent is to die for and it just delivers plump, smooth and calm skin. The By Terry Nutri-Rose mask is a nice nourishing one and smells like roses. I am a big fan of sheet masks, the Sephora ones are pretty good. Also, the ones from Korean brands are always good. This one from OhK! is a hydrating fibre mask with coconut water, so good. I also like the ones from Too cool for school or TONYMOLY.

Pro hydrataci pleti je tato kokosová maska, opět od Skinfood, jak dělaná. Je skvělá, její kokosové vůni nelze odolat a pleť je po ní hezky hydratovaná, jemná a zklidněná. Maska Nutri-Rose od By Terry pleť také hezky vyživí a voní po růžích. Plátýnkové masky mě baví, a ty ze Sephory mi přijdou fajn. Masky od korejských značek samozřejmě také. Tato od značky OhK! je hydratační maskou obsahující kokosovou vodu a je super. Také jsem si oblíbila masky od Too cool for school nebo TONYMOLY.

 

For that something extra, I have recently discovered these Shake & Shot rubber face masks by the brand Dr.Jart+. I got the hydrating one and my skin looked nice and plump afterward. It’s definitely something extra in the sense you’re making the mask yourself by mixing the ingredients and shaking them. Now I want to try the soothing one. The Sephora sleeping masks are also great, I was always into the products that do their magic overnight.

Když chcete dopřát pleti něco vážně extra, tak tato gumová maska Shake & Shot od Dr.Jart+ je rozhodně tou pravou. Já zkusila tu hydratační a má pleť poté vypadala moc hezky a vyživeně. Je určitě unikátní v tom smyslu, že si masku umícháte sami. Ještě mě k vyzkoušení láká ta zklidňující verze. Noční Sephora masky jsou také super, vždycky mě bavily produkty, které na pleti kouzlí přes noc.

 

I have always an eye mask cooling in our fridge for the moments when I need to treat my eye area. These coconut ones from Too cool for school are my faves.

V naší ledničce se mi vždycky chladí nějaká oční maska pro případ, kdy ji bude třeba k osvěžení očního okolí. Tato kokosová od Too cool for school je jednou z mých oblíbených. 

When I want some extra glow I go for the five minute morning mask by frank body. I am into these quick morning products so when I finish this sample sized one I will definitely get the big version of this Glow mask. In the category of overnight miracle face masks, the Watermelon glow sleeping mask from Glow Recipe is definitely up there. When I feel my skin needs that extra kick in the glow department I will put on this Korean gem, you can also use it as classic wash off mask if you want to.

Pro rozjasnění pleti mám ráda tuto pětiminutovou ranní masku od frank body. Tyto rychlé ranní produkty mě baví, takže až dopotřebuji toto menší balení, určitě si tuto masku pořídím v tom velkém. Do kategorie nočních pleťových zázraků rozhodně patří tato melounová maska od Glow Recipe. Když vidím, že by mé pleti neuškodilo nějaké to extra rozjasnění, sáhnu po tomto korejském pokladu. Lze ji také použít jako klasickou smývací masku, kdyby se vám v ní nechtělo nocovat. 

 

For purifying the skin but not letting it get too dry is this Dermaclear Trans-foam pink clay mask by Dr. Jart+. just perfect. I am very keen on clay masks but I find them a bit drying so I always double mask and use a hydrating one afterward. But with this pink one, I don’t need to because it contains hydrating lotus flower extract.

Pro vyčištění pleti, které ale pleť nevysuší, je skvělá tato jílová maska Dermaclear od Dr.Jart+. Jílové masky mě baví, ale mnoho z nich mi přijde hodně vysušujících, proto vždycky po té jílové používám ještě nějakou tu hydratační. Ale s touto růžovou nemusím, protože pleť zárověň hydratuje díky extraktu z lotusového květu. 

Well, all of these are my favorite face masks and I couldn’t imagine my skincare routine without them. What’s your go-to face mask?
MM

Tak, a toto jsou všechny mé oblíbené pleťové masky. Upřímně, mou pleťovou péči si bez nich už ani nedokážu představit. A která je ta vaše oblíbená?
MM