Beauty Tools To Make Your Makeup Life Easier

Beauty isn’t just about the beautiful products but also the beauty tools that are just as important. And they can make your makeup life much easier along with a better application of your favorite beauty products. For some products, I prefer finger application and I use my tools for the others. I show you a lot of my beloved products but not so much of „the behind scenes“ with all of my beauty helpers. So shall we have a look?

Kosmetika není jen o překrásných produktech, ale také o neméně důležitých kosmetických nástrojích. Nejen, že vám usnadní ten kosmetický život, ale také vám napomůžou k lepší aplikaci vašich oblíbených produktů. Na některé používám mé nádobíčko, u jiných nedám dopustit na aplikaci prsty. Hodně vám ukazuji mé oblíbené produkty, ale již méně, jakými kosmetickými pomocníky je aplikuji. Můžeme se na ně tedy podívat?

 

 

Let’s start with one thing I thought I didn’t need until I’ve tried it and never gone back. The eye lash curler. I have two, one from Bobbi Brown and one from Kevyn Aucoin. Both are great if I had to choose I would go for the Kevyn Aucoin one. Curled lashes give you that fresh look and you simply look better. I give my lashes a quick curl with these even when I don’t wear makeup and I instantly look more put together.

Pojďme začít s jednou věcí, o které jsem si nemyslela, že ji potřebuji, a to kleštičky na řasy. Mám dvoje, jedny od Bobbi Brown a druhé od Kevyn Aucoin. Oboje jsou skvělé, ale kdybych si měla vybrat, tak by to vyhrály ty Kevyn Aucoin. Natočené řasy vám otevřou pohled, a prostě vypadáte lépe. I když se zrovna ten den nenalíčím, tak si nakroutím řasy, a hned vypadám svěžeji.

 

These Ebelin pointy cotton buds are the best helpers in any eye makeup mistake situations. One end of the bud is more pointy, the other is wider. Especially the pointy tip is so handy when I smudge my mascara during application or need to clean up my lipstick. It’s so easy to clean anything that’s not part of my look.

Na jakékoli chybičky při líčení jsou skvělé tyto špičaté Ebelin tyčinky. Jeden konec mají špičatější, druhý je širší. Ten špičatější je super, když si třeba rozmažu řasenku při nanášení nebo potřebuji doupravit rtěnku. Je to pak jednoduché zbavit se čehokoliv, co nemá být součástí vašeho líčení. 

 

And now to the beauty blender/makeup sponge. Again it’s something I thought I didn’t need until I tried it and couldn’t live without now. I use mine for bases application the most, it’s also great for applying concealer. It gives such a nice and natural finish! It’s also good for the moments when you put too much of any product on, you can easily blend it and that mistake is gone. I had the black Dior makeup sponge first and I got the pink beauty blender after a while. The Dior one is much firmer compared to the beauty blender, which is very soft. I like both of them. I find them very handy while traveling, I took only a few of my brushes to our holiday because I could use my beauty blender for almost everything.

A nyní k beauty blenderu/houbičce na makeup. Opět je to něco, o čem jsem si myslela, že to nepotřebuji. Až jsem to zkusila a nyní si mé líčení bez této vychytávky nedokážu představit. Nejvíce ho používám na makeup, výsledek je pak velice přirozený, ale na nanášení korektoru je také skvělý. Hodí se též v moment, kdy to s nějakým produktem přeženete, a s tímto pomocníkem tu chybku hezky vyblendíte. Nejdříve jsem měla černou houbičku na makeup od Dior, a po nějaké době jsem si pořídila i klasický růžový beauty blender. Houbička od Dior je v porovnání s měkoučkým beauty blenderem pevnější. Baví mě obojí. Obzvláště praktické mi přijdou na cestování. Na naši dovolenou jsem si brala jen pár štětců, protože téměř všechno ostatní jde nanášet beauty blenderem.

 

Let’s talk brushes! Like I said, in the beginning, I don’t mind applying my makeup with fingers but some stuff looks just better applied with brushes.

A nyní se pojďme pobavit o štětcích! Jak už jsem na začátku zmínila, nevadí mi aplikace prsty, ale některé produkty prostě vypadají lépe, když je nanesete štětci. 

When I don’t use my beauty blender/Dior makeup sponge I have for the base three of my go-to brushes. The Sephora PRO Flawless airbrush nr. 56, the Zoeva Silk Finish nr. 102 and the Tarte brush for liquid foundation. All of them are excellent for that natural looking finish.

Pokud na makeup nepoužiju můj beauty blender/houbičku na makeup Dior, mám pak tři štětce, na které nedám dopustit. A to Pro Flawless airbrush č.56 ze Sephory, Silk Finish č.102 od Zoeva a štětec na tekutý makeup od Tarte. Všechny tři jsou skvělé na takový ten přirozený finiš.

 

This Stippling brush from EcoTools is just perfect for cream bronzer. I use it mainly for bronzer and even though I prefer my fingers for applying cream blush I did use this brush a few times and the application was also great. The pink Contour brush by Tarte is great for cream bronzer as well. It’s denser than the EcoTools one and I find it grabs more of the product. For a more natural look I would use the EcoTools one for sure.

Na aplikaci krémového bronzeru se skvěle hodí Stippling štětec od EcoTools. Nejvíce ho používám právě na krémové bronzery, a ačkoli preferuji u krémových tvářenek aplikaci prsty, několikrát jsem to zkusila s tímto štětcem a výsledek byl také super. Růžový konturovací štětec od Tarte je také výborný. Je hustší než ten od EcoTools a přijde mi, že nabere více produktu. Na takové to více přirozenější líčení bych určitě dala přednost tomu od EcoTools. 

 

 

For the powder I love the Mie Kabuki brush from NARS. It’s so good. I had it for three years now, still works fine but it started shedding a few months ago. And also the hand-spun black wisteria handle came off like a year ago. But I guess it’s expected when you use a tool regularly for that long.

Pudr nejraději aplikuji tímto Mie Kabuki štětcem od NARS. Je vážně skvělý. Už ho mám skoro tři roky, stále funguje výborně, jen mi začal před pár měsíci vypadávat. A i to slaměné držadlo odpadlo asi před rokem. Asi se to dá ale čekat, když štětec používáte pravidelně několik let.

 

 

The Setting brush from Real Techniques is just the best for setting concealer. It’s also great for powder highlighter but since I use mainly cream highlighters I use it mainly for setting my concealer.

Na zapudrování korektoru mi přijde nejlepší Setting štětec od Real Techniques. Také se s ním dobře nanáší pudrové rozjasňovače. Od té doby, co preferuji víceméně spíše ty krémové, využívám ho nejvíce na můj korektor.

And now to eye brushes! My favorite one is from the Modern Renaissance palette by ABH. I usually don’t use brushes that come with palettes, the only exception is this one by ABH and a few from NARS. I like this small one which came with the And God Created a Woman palette a few years back. EcoTools also do great brushes for makeup and so do & Other Stories. Apparently, they did revamp their brushes recently so I can’t wait to go check them out when I am near one of their stores. I adore this light green brush by Tarte for applying all my cream eye shadows.

A nyní ke štětcům na líčení očí! Mým nejoblíbenějším je ten z paletky Modern Renaissance od ABH. Většinou štětce z paletek nepoužívám, jedinou výjimkou je tento a několik od NARS, jako tento mini, který byl součástí paletky And God Created A Woman před pár lety. EcoTools umí také skvělé štětce, stejně tak jako & Other Stories. Jejich štětce prý nedávno prošly vylepšením, tak už se nemůžu dočkat, až se dostanu do nějakého jejich obchodu a vyzkouším je. Na krémové stíny zbožňuji tento světle zelený od Tarte. 

When I use powder blush I like to apply it with this Stila 24a brush. It grabs just the perfect amount of the product and gives a natural finish, and as you already know I am all about that.

Když se rozhodnu nalíčit pudrovou tvářenkou, nanáším ji nejraději tímto štětcem č. 24a od Stila. Nabere přesně tak akorát produktu a výsledek je pak velice přirozený. Jak asi víte, takové líčení mám nejraději.

Hope you’ve enjoyed this post as much I did enjoy talking about my favorite beauty tools. What beauty tools make your life easier?
MM

Doufám, že vás článek bavil, stejně tak jako mě bavilo mluvit o mých nejoblíbenějších kosmetických pomocnících. A které zjednodušují život vám?
MM