What’s New For Spring At By Terry – A Visit to L´Eclat Salon Prague

I discovered the brand By Terry about 3 years ago and it got to be one of my favorite brands since then. It was founded by the talented Terry de Gunzburg. She worked at YSL Beauté for 15 years and she’s behind the iconic Touché Eclat. No surprise her products are so great. Terry understands the time pressure of modern women very well and launched the Expert range, where each and every product is a multi-tasking gem. The dual action makeup products combine amazing caring formulas with beautiful pigments and to make it even easier the brush for quick application. And they’re seriously amazing. I was very excited when I got invited to have a look at the new spring collection at the beautiful L’Eclat salon here in Prague!

Značku By Terry jsem objevila něco málo před 3 lety a od té doby patří mezi mé nejoblíbenější. Značku založila talentovaná Terry de Gunzburg poté, co 15 let pracovala pro YSL Beauté, a právě ona stojí za ikonickým Touché Eclat. Není tedy žádným překvapením, že její produkty jsou tak skvělé. Terry výborně rozumí tomu, jak moc jsou moderní ženy časově vytížené a přišla s Expert řadou, ve které je každý produkt multifunkčním pokladem. Tato líčidla v sobě kombinují úžasnou pěstící péči s nádhernou pigmentací. Aby práce s nimi byla co nejjednodušší, produkty v sobě zahrnují i štětce pro aplikaci. A vážně nemají chybu. Samozřejmě jsem byla nadšená z pozvání do pražského kosmetického salonu a butiku L’Eclat, abych si prohlédla jarní kolekci dekorativní kosmetiky By Terry!

L’Eclat is situated at the address of Bílkova 16 and offers brands like the luxurious Swiss skincare Valmont, Japanese cosmetic brand Annayake, French decorative cosmetics and skincare By Terry or niche perfumes Terry de Gunzburg. I love the calming and pleasant atmosphere of this cosmetic boutique and salon. They’re the main distributor of By Terry products in the Czech Republic and distribute By Terry to Sephora as well. Even though you can get the brand at Sephora stores (not all of them though) and online of course, I find it much better to go to the L’Eclat if you’re interested in this brand or you’re about to explore it more. Unlike Sephora, they offer the whole range of products, even skincare and you can consult with an expert who actually knows the brand and can advise properly. Let’s talk By Terry then!

L’Eclat se nachází na adrese Bílkova 16 a nabízí značky jako luxusní švýcarskou kosmetiku Valmont, japonskou kosmetiku Annayake, francouzskou dekorativní kosmetiku a péči By Terry nebo také niche vůně Terry de Gunzburg. Velice mě nadchla ta klidná a příjemná atmosféra. Salon je hlavním distributorem značky By Terry pro Českou Republiku a také do českých Sephor (ne do všech kamenných obchodů), kde si produkty By Terry lze objednat online. Pokud tuto značku máte v oblibě nebo se ji chystáte více prozkoumat, přijde mi lepší zavítat právě do L’Eclat. Oproti Sephoře nabízí celý sortiment včetně pleťové péče a s výběrem vám ochotně poradí odbornice, která této značce rozumí. Tak se pojďme podívat blíže, co vše L’Eclat od By Terry nabízí!

 

 

 

You can treat yourself to one of the beautiful rose scented skincare products. I am a big fan of the Cellularose Cleansing oil and the Nutri-Rose face mask, which was sadly discontinued but there are other great products to choose from.

Můžete si dopřát nějaký z překrásně po růžích vonících produktů pleťové péče. Já jsem si již dávno oblíbila odličovací olej Cellularose a pleťovou masku Nutri-Rose, která se k mé neradosti přestala vyrábět, nicméně je zde velký výběr z jiných úžasných produktů pro péči o pleť. 

If you are into niche perfumes, then Terry de Gunzburg is something worth trying. Her signature Terryfic Oud smells amazing! The latest perfume intense Délectation Splendide is a sweet, floral, spicy/oriental scent with woody notes warmed by tonka bean, vanilla, and patchouli. Exactly my kind of scent! The fig one called Flagrant Délice is divine and I am kinda thinking about getting it for summer.

Pokud vás baví niche vůně, tak ty od Terry de Gunzburg stojí rozhodně za zkoušku. Její, již už klasika, Terryfic Oud voní úžasně! Jedním z posledních parfémů je Délectation Splendide, sladká, květinová, kořeněná/orientální vůně s dřevitými nótami s hřejivou tonkou, vanilkou a pačuli. Přesně moje vůně! Fíková vůně Flagrant Délice je nádherná a pohrávám si s myšlenkou, že by se skvěle hodila na léto.

 

And now to the new By Terry products! I adore the Glow-Expert Duo sticks. Well, adore is not the right word I am literally obsessed. These sticks are that good. And By Terry added another three new shades for this spring. Imagine my pure excitement when I heard the news back in December. And what are these sticks exactly? The Glow-Experts are dual-toned, 3-in-1 hybrid blusher, highlighter, and bronzer. These are very soft and give a natural, healthy-looking and radiant result to the skin. Not to mention how easy these creamy sticks are to use. They’re just the best! Let’s have a look at the new shades! There is one called Cream Melba for a fresh, rosy pearl gleam. For that sun-kissed golden sheen would be perfect Beach Glow. And the last new shade is the gorgeous Copper Coffee, ideal for a cocoa bronze shimmer. If you haven’t tried these yet, give them a go, you won’t be disappointed!

A nyní k By Terry novinkám! Duo tyčinky Glow-Expert zbožňuji. No, tak dobrá, zbožňuji není zcela tak přesný výraz, jsem jimi doslova posedlá. Jsou opravdu tak dobré. A By Terry toto jaro přišla s dalšími třemi odstíny. Představte si mou radost, když jsem to v prosinci zjistila. A co jsou tyto tyčinky vůbec zač? Glow-Experti jsou tyčinky 3v1, tj. tvářenka, rozjasňovač a bronzer v jednom. Jsou ultra jemné, pleť rozjasňují a podtrhují její přirozený vzhled. A to ani nemluvě o tom, jak jednoduše se nanáší. Prostě jsou nejlepší! A nyní k novým odstínům. Je mezi nimi nádherný odstín Cream Melba, pro takový ten svěží, perlově růžový jas. Jak již název napovídá, odstín Beach Glow se skvěle hodí pro takový ten sluncem políbený vzhled. A jako poslední zde máme odstín Copper Coffee, ideální pro kakaově bronzový lesk. Jestli jste tyto tyčinky ještě nezkusili, dejte jim šanci, nebudete litovat!

 

By Terry came with two new limited dual eyeshadow „it palettes“ for spring. The Game Lighter Pixie Nude one features enlightening matte and shiny shades to create endless combinations of eye-looks and it’s my favorite. You can use as it is or with a wet brush for more of an intense look. The other one called Game Lighter Fun’tasia features vibrant matte and shiny shades. How the name suggests it looks really fun. Both palettes are very pigmented and would be a joy to use.

By Terry toto jaro vydala dvě nové „it paletky“. Paletka Game Lighter v odstínu Pixie nude nabízí nádherné rozjasňující matné a lesklé stíny pro nekonečné množství očního líčení, a z těchto dvou se mi líbí nejvíce. Pro větší intenzitu lze stíny nanášet navlhčeným štětečkem. Druhá Game Lighter paletka s názvem Fun’tasia obsahuje zářivé matné a lesklé stíny. Jak už samotný název napovídá, vypadá opravdu zábavně. Obě paletky jsou krásně pigmentované a určitě by byla radost se s nimi nalíčit. 

 

Another new release is the Lash-Expert Twist brush effect mascara. It features the innovative “Two-Step Twist” custom brush system to give your lashes length, volume, definition, and separation. You just twist the brush to get the results. I heard only good things about this mascara, so I can’t wait to get my hands on this miracle.

Další novinkou je Lash-Expert Twist brush řasenka. Štěteček řasenky zahrnuje inovativní „dvoukrokové otočení“ pro prodloužení, objem, definici a oddělení řas. Kartáčkem jen otočíte podle toho, jakého výsledku chcete na vašich řasách docílit. O této novince jsem slyšela jen samé skvělé věci, takže se nemůžu dočkat, až tento zázrak také vyzkouším. 

The iconic Baume de Rose is another of my beloved products from By Terry. I have a pot on my nightstand all the time. By Terry released a more on the go friendly version of this balm in a crayon form. And I think it’s genius, because like I said my pot is on my nightstand and I rarely carry it in my bag. This crayon seems like a perfect option for the Baume de Rose lovers. This iconic lip balm has been also reinterpreted into a lip scrub. It smells divine and gently exfoliates the lips. It’s definitely something extra for your lips!

Ikonický balzám na rty Baume de Rose je dalším z mých By Terry oblíbenců, který si našel své stálé místo na mém nočním stolku. A nyní By Terry přišla s pastelkovou verzí, která se více hodí na každodenní nošení v kabelce. Přijde mi to jako geniální nápad, jak jsem už zmínila, jeden mám neustále na mém nočním stolku a opravdu jen občas ho najdete i v mé kabelce. Tato pastelka tedy bude perfektní pro všechny nadšence Baume de Rose. Tento ikonický balzám na rty se také dočkal peelingové verze. Voní nádherně a rty jemně exfoliuje. Určitě je to něco extra pro vaše rty!

As you can tell I am very excited about By Terry’s spring collection, the Glow Experts especially. I really enjoyed the individual By Terry consultation in L’Eclat. Highly recommend paying a visit there! And what about you, are you a By Terry enthusiast like me?
MM

Asi je zřejmé, jak moc mě jarní kolekce By Terry nadchla, obzvláště nové odstíny Glow-Expertů. Individuální konzultaci v L’Eclat jsem si velice užila a rozhodně doporučuji toto místo navštívit! A co vy, také jste By Terry nadšenci jako já?
MM