A Look Back At March

Welcome to another look back at the previous month, this time the March edition. I can’t believe we are already into Easter! I had quite a few beauty and skincare discoveries during March and I am excited to tell you about them. Also, who’s watching the Suits? The seventh season is back on air after a break and I can’t wait to see how the story continues!

Vítejte u dalšího ohlédnutí za předešlým měsícem, tentokrát za březnem. Nechce se mi ani uvěřit, že už jsou Velikonoce! Co se dekorativní kosmetiky a pleťové péče týká, březen byl v tomto ohledu velice zajímavý. Nemůžu se již dočkat, až vám povím více. Mimochodem, sledujete právnický seriál Suits? Právě začala druhá polovina sedmé řady a jsem zvědavá, jak se to bude celé vyvíjet!

 

Let’s start with skincare! I am a big fan of the Daily Superfoliant by Dermalogica, it’s seriously good! My skin is quite sensitive and it got pretty dry over the winter. And because of that, I was very keen on trying some stuff from the UltraCalming range*. I won’t get much into detail because I am planning to sum up my experience in a separate post but what I can tell you right now is I adore the Calm water gel in combination with the Barrier defense booster, they’re the dream team! I’ve also discovered two new cleansers this past month. One is Dermalogica’s Precleanse balm* great for double cleansing. And the second discovery is the cleansing jelly from Origins. I don’t think I have ever tried a cleanser with such texture, it’s a jelly texture with a subtle clean scent and I like how it makes my skin feel soft and glowing. I got the Omorovicza balancing moisturiser with the last edition of Beaty box from Lookfantastic. It’s a nice cooling gel/cream which also helps avoid shine by regulating the production of sebum. I tried it a few times and I really liked it. The only thing is it’s a bit too much for my dry skin at the moment. I think it will be awesome for warmer months during summer when my skin gets a bit oilier. So I will investigate this more in summer and until then I’ll stick with my Calm water gel for sure.

Začněme s pleťovou péčí! Daily Superfoliant od Dermalogica jsem si doslova zamilovala. Má pleť je docela citlivá a přes zimu navíc i suchá, a proto jsem byla nadšená, že mohu vyzkoušet i něco ze zklidňující řady UltraCalming*. Nebudu zacházet úplně do detailů, to si nechám až na samostatný článek, ale co můžu už teď říci je, že mě, nebo tedy spíše mou pleť, hodně baví hydratační Calm water gel v kombinaci s olejovým sérem Barrier defense booster. Jde jim to spolu výborně! V předešlém měsíci mě také nadchly dva nové odličovače. Jedním z nich je Precleanse balm* od Dermalogica, který je perfektní  v rámci dvojího čištění pleti. A druhým objevem je odličovací želátko od Origins. Nejsem si zcela jistá, ale myslím, že odličovač takové konzistence, jsem nyní zkusila úplně poprvé. Odličovač má texturu želé s jemnou vůní a líbí se mi, jak je má pleť pak jemná a rozjasněná. Součástí posledního vydání Beauty boxu od Lookfantastic byl hydratační krém Omorovicza. Je to hezky chladivý, hydratační gelový krém, který díky regulaci tvorby mazu zamezuje lesknutí pleti. Zkusila jsem ho několikrát a přišel mi fajn. Pro mou sušší pleť není teď zas až tak moc vhodný, ale na léto, kdy je má pleť mastnější, bude super. Takže ho podrobím větší zkoušce až se oteplí, a do té doby zůstávám určitě věrná zklidňujícímu Calm water gelu.

I have to admit it was less about sushi than usual this past month but I got into Thai a lot. I’ve been a few times to Modrý zub here in Prague. Pad Thai is a classic which never gets old for me, but what I’ve tried for the first time and certainly not the last is this green looking cake. It’s the Cassava and Taro cake – a gluten-free coconut goodness! And also delicious visit to the Skewer restaurant happened, who would say no to a mini tiramisu really?

Musím přiznat, že v březnu to tolik nebylo o sushi jako před tím, měla jsem totiž hodně chuť na thajskou kuchyni, takže jsem několikrát zavítala do Modrého zubu zde v Praze. Pad Thai je už taková klasika, která se mi asi nikdy neomrzí. Co mě ale nadchlo, když jsem poprvé /a jistě ne naposledy/ ochutnala tento zeleně vyhlížející dort. Je to bezlepkový dort s kořenem manioku a taro, prostě je to kokosová delikatesa! Také jsem nemohla vynechat návštěvu Špejle, kdo by také odolal mini tiramisu a jiným dobrůtkám!

 

When it wasn’t snowing and the sun came up I’ve enjoyed nice walks with my little one. I really hope the sunnier weather at the moment lasts and we will have a proper spring finally!

Se synkem jsme si užívali hezké procházky, když bylo slunečno a zrovna nesněžilo. Doufám, že nám to slunečné počasí, co teď máme, vydrží a dočkáme se už pořádného jara!

 

And now to makeup! I am sure you already know how much I adore the Glow-Experts from By Terry! I was kindly gifted my fifth one from the L’Eclat salon and it’s in the most beautiful bronzey shade Copper Coffee*. It’s a perfect bronze shade, which will look amazing in summer. I like to pair it with Cloud paint in Dusk at the moment. The final shade is a bronzey nude and it looks great on the cheeks. Another makeup item I fell for is an eyeshadow from Anastasia Beverly Hills. I was eyeing up her single shadows for a while now. And I finally decided to get one in the shade Caramel, a warm light brown. I also got the empty eyeshadow palette for four shadows, but since I wasn’t sure what other shades to get I allowed myself some time to do a proper ,,research” and order the rest later. And if you want to see which ones I got, stay tuned for Wednesday!

A nyní se podíváme na něco z té dekorativní kosmetiky! Jsem si zcela jistá, že už dávno víte, jak moc jsem si oblíbila Glow-Experty od By Terry! A tak mi nedávno po mé návštěvě v salonu L’Eclat přibyl do sbírky můj pátý kus v nádherném bronzovém odstínu Copper Coffee*. Bronzový odstín je to úžasný a v létě bude vypadat určitě báječně. Nyní ho ráda kombinuji s Cloud paint tvářenkou v odstínu Dusk. Výsledný odstín je takový bronzový nude a na tvářích vypadá moc hezky. Dalším líčidlem, které si mě získalo, je oční stín od Anastasia Beverly Hills. Její samostatné oční stíny jsem měla v hledáčku už nějakou chvíli. A konečně jsem se rozhodla pro jeden v odstínu Caramel, je to taková hřejivější hnědá. K tomu jsem si rovnou pořídila prázdnou paletku na čtyři stíny s tím, že si zbytek doobjednám, až všechny odstíny pořádně prozkoumám. Jestli vás zajímá, které jsem vybrala, tak si počkejte na středeční článek!

 

When it comes to lip stuff I discovered two interesting products this past month. One is by RMS Beauty and it’s the Lip Shine in the shade Sacred. It’s a red shade with a hint of pink. It gives a nice sheer color to your lips while nourishing them thanks to the Buriti oil. Perfect for that minimal makeup look I enjoy so much. And the second lip product discovery is this Buxom lip liner in the shade Hush Hush, which is described as a cinnamon shade. I love how creamy this lip liner is and I have worn it on its own most of the time. I don’t like hard lip liners, they’re not comfortable at all and nothing for me really. This one is great, has a handy brush on the other end of it and thanks to jojoba oil it doesn’t dry the lips out.

Co se produktů na rty týká, zamilovala jsem si předešlý měsíc hned dva. Jedním je Lip Shine od RMS Beauty v odstínu Sacred. Je to taková červená s trochou té růžové. Rtům dodá hezký barevný nádech a zároveň je hydratuje díky Buriti oleji. Hodí se přesně na takové to jednoduché líčení, co mě tak baví. A dalším rtěnkovým objevem je tužka na rty od Buxom v odstínu Hush Hush, který je popisován jako skořicová barva. Líbí se mi, jak je tužka krémová, a většinou jsem ji nosila jen tak samotnou. Takové ty tvrdší tužky na rty nejsou vůbec nic pro mě. Tahle je super, na druhém konci má šikovný štěteček pro lepší aplikaci a rty díky jojobovému oleji vůbec nevysušuje.

 

I have a new scent favorite in my collection and it is Velvet by Commodity*. It’s exactly my kind of scent, woody with notes of roasted almond, coconut water, rose petals, vanilla, and amber.  It’s a very cozy but at the same time mysterious scent and I’ve been wearing it a lot this past month.

Přibyl mi další parfémový oblíbenec do mé sbírky, a to Velvet od Commodity*. Je to přesně „moje“ vůně, dřevitá s nótami pečených mandlí, kokosové vody, růžových lístků, vanilky a ambry. Je to příjemná, hřejivější vůně, která je ale zároveň tajemná. A v březnu jsem si ji dopřávala opravdu hodně.

I couldn’t really take it anymore and as I was so fed up with cold winter days I started spring/summer shopping. I treated myself to this lovely top from COS which I scored in the sale. I also got a few another pieces which were on my list too. What about you, have you started your shopping for warmer months yet?
Hope you all have lovely Easter holidays!
MM
*Post contains PR samples.

Už jsem tu zimu nemohla vydržet a začala jsem s mými nákupy na jaro/léto. Ze slev v COS jsem si dopřála tento top. A také se mi z mého nákupního seznamu podařilo odškrtnout několik dalších kousků. A co vy, už jste také začali s jarními/letními nákupy?
Tak hezké Velikonoce!

MM
*Článek obsahuje PR produkty.