Refresh Your Spring Makeup Bag

Spring has finally arrived and it’s a truly great opportunity to refresh your makeup bag with some of the beautiful products all the brands are releasing now! Spring beauty collections are my favorite ones, everything looks so pretty, colorful and most definitely tempting! This post is actually a joint idea with the lovely and talented fellow blogger Marwa, check her out she does beautiful hand arts over on her IG too. I am very curious what she picked! For this post, I chose high-end end stuff but I also tried to find drugstore options as well. And I treated my makeup bag to some very lovely things. Curious? Then keep on reading!

Jaro je už konečně tady a spolu s ním i vhodná chvíle pro osvěžení vaší kosmetické taštičky jarními novinkami! Jarní kosmetické kolekce mám nejraději, všechno je tak hezky barevné a lákavé! Nápad na tento článek jsme vymyslely společně s moc milou a talentovanou blogerkou Marwou. Mrkněte se na ní, na jejím IG dělá také nádherné hand arty. Jsem zvědavá, jaké produkty vybrala pro její článek ona. Já se snažila zvolit jak high-endové kousky, tak i ty dostupnější z drogerie. A určitě jsem jich pár mé kosmetické taštičce dopřála. Zajímá vás, které to jsou? Tak pokračujte ve čtení!

Let’s start with the amazing Lip Glow by Dior. Products from this range are seriously so good and I’ve been in love with them for a long time now. Lip Glows aren’t definitely just your regular lip balms. I adore how it gives you a natural flush of color that suits each skin tone thanks to the ,,,Color Reviver” technology which reacts to the unique chemistry of each person’s lips. Well, isn’t it genius? The other day I wore the Berry shade and my hubby complimented me on the very nice looking lipstick, which he doesn’t do that often. Dior came up with a bunch of new shades recently including two new finishes – matte and holographic – and I couldn’t stay away. The Holo Pink shade I got has all the spring vibes a lip product should have. This particular shade has an iridescent holographic glow finish to enhance the lips. And I love how fresh, plump it makes my lips look. Who wouldn’t right?

A začneme hned s úžasným Lip Glow od Dior. Celá tato řada mě hodně baví, zejména balzámy Lip Glow patří mezi mé nejoblíbenější už nějakou tu chvíli. Balzámy Lip Glow nejsou jen tak nějaké obyčejné balzámy na rty. Zbožňuju na nich tu přirozenou barvu, která sedne každému tónu pleti díky technologii „Color Reviver“. Ta spočívá v tom, že složení balzámu reaguje s unikátní chemií rtů každého člověka. No, není to geniální? Nedávno jsem měla na rtech Lip Glow v odstínu Berry a manžel mi pochválil rtěnku, což zas až tak často nedělá. Dior nedávno přišel s novými odstíny a dvěma novými finiši – matným a holografickým – a to jsem si nemohla nechat ujít. Neodolala jsem jarnímu odstínu Holo Pink, který na rtech vykouzlí nádherný duhový lesk. Holo pink na rtech vypadá vážně super, rty jsou svěží a k tomu navíc hydratované. No, a kdo by takové nechtěl?

 

This L’Oreal lipstick from the limited collection with the Parisian prêt-à-porter house Balmain is something different than the Lip Glow but also shimmery. I am not that into metallic lipsticks but when I swatched the shade Confidence, a beautiful matte rose gold shade, I couldn’t leave without it. This shade gives me NARS Orgasm vibes and I think it will look gorgeous in summer. But for now, I like to pair it with a pinky nude lip liner.

Tato L’Oreal rtěnka z limitované kolekce s francouzským módním domem Balmain je trošku něco jiného než Lip Glow, ale třpytí se také. Na metalické rtěnky zas až tak moc nejsem, ale když jsem swatchnula matný růžovo-zlatý odstín Confidence, nemohla jsem ji tam nechat. Hodně mi připomíná NARS Orgasm a v létě bude na rtech vypadat skvěle. Teď Confidence nejraději nosím se světle růžovou tužkou na rty.

 

 

I came across the Alverde spring collection when I was browsing the aisles of a drugstore. And this beautiful pink marbled Natural beautifying powder caught my eye. It’s nicely mild and I like the soft scent. I wouldn’t wear it all over the face though, it’s a bit dark and pink-ish but I would suggest to apply it like you would apply your bronzer. That looks the best. It’s a nice drugstore find for sure!

Když jsem brouzdala uličkami drogerie, objevila jsem jarní kolekci od Alverde. A do oka mi padl tento růžový mramorový zkrášlující pudr. Je hezky jemný a má příjemnou lehkou vůni. Přes celý obličej bych ho asi nenosila, na to je moc tmavý a růžový, navrhovala bych ho aplikovat jako bronzer. To vypadá určitě nejlépe. Za mě má palec nahoru!

 

This matte lip crayon by Alverde is another great drugstore discovery. I fell in love with the shade Rosé delight, it’s a perfect pink nude – kinda your lips but better shade. Even though it’s matte I don’t find it drying thanks to jojoba & sunflower oil. It has a light fruity scent and bonus points for being a twist-up crayon so you don’t have to sharpen it. And also it’s vegan and cruelty-free. It’s definitely a perfect addition to my spring makeup bag!

Dalším takovým drogerkovým objevem je tato matná pastelka na rty od Alverde. Já si zamilovala odstín Rosé delight, který je takovým tím perfektním nude odstínem jako barva mých rtů, jen trošku lepší. Ačkoli je tato pastelka matná, nepřijde mi vysušující, a to díky jojobovému a slunečnicovému oleji. Má lehkou ovocnou vůni a rozhodně chválím, že je vysunovací a nemusíte ji ořezávat. A málem bych zapomněla zmínit, že je veganská a není testovaná na zvířatech. Určitě je skvělým přírůstkem do mé jarní kosmetické taštičky!

 

I’ve been always intrigued by lash primers but I wasn’t lucky to find one I actually like and also I don’t think it’s worth spending money on a high-end version. When I saw this Lash Sensational Primer from Maybelline I was curious if it’s any good. The Lash Sensational mascara is one of my drugstore faves and I hoped it would be the same. And my verdict? I think it’s a really interesting drugstore find. It has a nice big brush and I tried it with four different mascaras and I had the best results with the Lash Sensational mascara. This primer adds volume, the lashes look more defined and just full. It’s not something I couldn’t exist without but it’s an easy step for more beautiful lashes.

Řasenkové báze mě vždycky zajímaly, ale nikdy jsem nenarazila na žádnou, která by mi vyhovovala. Navíc si nemyslím, že to je ten správný produkt, za který bychom měli utrácet v high-endové verzi. Zajímalo mě, jestli tento Lash Sensational primer od Maybelline vůbec k něčemu bude. Řasenka Lash Sensational patří mezi jednu z mých nejoblíbenějších drogerkových řasenek, a tak jsem doufala, že primer bude také dobrý. A můj verdikt? Přijde mi jako vážně zajímavý úlovek z drogerie. Má hezký velký kartáček, zkoušela jsem ho asi se čtyřmi různými řasenkami, přičemž nejlépe vypadal právě s řasenkou Lash Sensational. Řasám dodá objem, jsou pak víc definované a působí plněji. Není to rozhodně nic, bez čeho bych nemohla být, ale zajisté je to jednoduchý krok pro ještě hezčí řasy. 

 

Well, I could not mention one of the Glow Experts from By Terry when talking spring makeup. You already know how much I adore these. By Terry released three new shades for this spring and I love the shade, Beach Glow. It is perfect for that golden, sun-kissed sheen. If you should get one thing from my edit this spring, get the Glow Expert duo stick, you won’t regret! I have five of them and lately, I’ve been wearing them almost every day.

Když tady mluvím o jarním líčení, nemohu opomenout jeden z Glow Expertů od By Terry. Už asi víte, jak moc jsem si je oblíbila. Spolu s jarní kolekcí přidala By Terry další tři nové odstíny a Beach Glow se stal dalším z mých oblíbenců. Je úžasný pro takový ten zlatavý, sluncem políbený lesk. Jestli byste si měli pořídit z mého jarního výběru jednu jedinou věc, tak by to byl jeden z Glow Expertů, nebudete litovat! Mám jich pět a v poslední době je nosím téměř každý den.

 

And the last product I think it’s worth adding to your spring makeup bag is the Tatouage Couture matte stain by YSL. I got the beautiful shade Nu Interdit, a warm mauve color perfect for spring. Even though it’s a matte formula it’s not drying and feels so lightweight on the lips. And it lasts! Also, let’s have a closer look at the unique applicator! I am very intrigued, so easy to apply. I am not the biggest fan of YSL lip products but this one gets my vibes.

A poslední produkt, který si myslím, že skvěle osvěží každou jarní kosmetickou taštičku, je matný stain Tatouage Couture od YSL. Já si ho pořídila v nádherném hřejivém mauve odstínu Nu Interdit. Ačkoli je matný, rty nevysušuje a na rtech je tak lehounký, že o něm nevíte. A vydrží! Také se zblízka podívejme na jeho zvláštní aplikátor! Stain se s ním aplikuje tak jednoduše, celkově jsem z tohoto produktu nadšená. Produkty na rty od YSL zas až tak moc v oblibě nemám, ale tento mi padl do noty.

 

 

Hope you liked this spring post and got inspired to refresh your makeup bag like I did! I certainly enjoyed ,,researching” all of the spring collections, who wouldn’t right?
MM

Doufám, že vás tento jarní článek bavil, a třeba se jako já necháte inspirovat k osvěžení vaší kosmetické taštičky! Já si ten „průzkum“ jarních kosmetických kolekcí určitě užila, koho by to také nebavilo, že?
MM