Skincare Talk – Dermalogica Edit

Skincare is my thing and like I always say when your skin is happy, your makeup looks much better. You don’t have to cover your skin and rather just enhance it. I have discovered Dermalogica back in December when I totally fell for the amazing Superfoliant. I still love to use it and my skin does as well. I got the opportunity to try a few Dermalogica products* and I have decided to share my thoughts with you after a month of testing. My skin got pretty dry over the colder months, but thankfully I’ve solved the issue and it’s normal to dry at the moment and sensitized but that’s nothing new. Well, let’s talk Dermalogica!

Péče o pleť je něco, co mě opravdu baví. Stále říkám, když je vaše pleť šťastná, vaše líčení pak vypadá o to lépe. Nemusíte svou pleť zakrývat, a naopak ji stačí jen zvýraznit. Značku Dermalogica jsem objevila v prosinci, kdy jsem propadla jejich báječnému Superfoliantu. Stále mě baví a mou pleť také. Měla jsem možnost vyzkoušet několik produktů Dermalogica* a cca po měsíčním testování jsem se rozhodla podělit se s vámi o mé poznatky. Během chladnějších měsíců byla má pleť velmi suchá, ale naštěstí se mi podařilo ji srovnat, a nyní je normální až suchá, ale také zcitlivělá, což pro mě není nic nového. Tak si pojďme popovídat o značce Dermalogica!

And why not start with the PreCleanse Balm, which impressed me a lot. My standards are pretty high. I like to use stuff from brands like Omorovicza, Emma Hardie, Peter Thomas Roth, Oskia etc. so I was curious how this one will perform.  I am a big double-cleansing enthusiast and as the first step in my double-cleansing routine, I prefer a balm cleanser. This balm-to-oil melts all the makeup and impurities away and just ticks all the boxes! It contains Natural Biolipid Complex to lock in the hydration and the Apricot Kernel oil helps to nourish the skin. It has a nice light scent which I find very pleasant. What I also find genius is that you get with your PreCleanse balm a double-sided cleansing mitt for a more effective cleansing and exfoliation. I don’t use this mitt daily but a few times a week is just enough. If you like me prefer a cleansing balm to cleanse your skin this one is definitely worth a try! Like all of the Dermalogica products, this cleansing balm is gluten free, paraben free, vegan, cruelty-free and without any artificial fragrances and colors.

A proč nezačít hned s PreCleanse odličovacím balzámem? Ten na mě zanechal velký dojem. Jsem zvyklá odličovat se produkty od značek jako je Omorovicza, Emma Hardie, Peter Thomas Roth, Oskia aj., takže má laťka je opravdu vysoko. Byla jsem moc zvědavá, jak si povede tento kousek. Jsem velkou nadšenkyní dvojího čištění pleti a jako první krok mám nejraději odličovací balzámy. Tento balzám, který se po kontaktu s vodou mění na olejovou emulzi, hravě zvládne rozpustit všechna líčidla a jednoduše odstranit nečistoty. A zkrátka mu nemám co vytknout. Obsahuje komplex přirozených biolipidů pro uzamknutí hydratace a olej z meruňkových jader pro vyživení pleti. Balzám má lehkou vůni, která mi přijde velice příjemná. Co mi také přijde skvělé je, že spolu s balzámem dostanete oboustranný čistící aplikátor pro efektivnější čištění a exfoliaci. Aplikátor nepoužívám každý den, několikrát týdně je přesně tak akorát. Pokud si stejně jako já rádi čistíte pleť odličovacími balzámy, tak tento rozhodně stojí za vyzkoušení! Stejně jako všechny Dermalogica produkty, PreCleanse neobsahuje lepek ani parabeny, je veganský, není testovaný na zvířatech a nenajdete v něm ani žádné umělé parfemace a barviva.

 

Due to my skin being sensitized which mainly manifests with redness I always like to use soothing products. I was very keen on trying a few products from the UltraCalming range which is focused on sensitive and sensitized skin. I find all of the products I’ve tried from this range very hydrating as well. This range contains Dermalogica’s UltraCalming™ Complex which is clinically proven to control neurogenic and immunogenic inflammatory pathways leading to skin sensitivity. I have to say my skin is less red, angry and just calm, hydrated after a month of using. And what UltraCalming products have I tried?

Vzhledem ke zcitlivělosti mé pleti, což se projevuje zejména zčervenáním, jsem vždy ráda používala zklidňující produkty. A hodně mě zaujala UltraCalming řada určená právě pro citlivou a zcitlivělou pleť. Všechny produkty z této řady, které jsem vyzkoušela, jsou také hezky hydratační. Tato řada obsahuje UltraCalming™ komplex složek, kterým je klinicky dokázáno, že reguluje neurogenní a imunogenní cesty vedoucí právě k citlivé pleti. Musím říci, že má pleť je po měsíčním používání méně zčervenalá, celkově vypadá méně iritovaná a prostě klidná, hydratovaná. Které produkty z řady UltraCalming mi k tomu napomohly?

First up is the Barrier Defense Booster. It’s a concentrated oil-based serum which soothes, moisturizes and nourishes the skin to restore its balance. I don’t think I have ever used an oil-based serum, especially during the day. It was so mainly due to the fact I was afraid it would make me oily. Thankfully this serum doesn’t make me oily and my skin loves it. I use 2-3 drops before my moisturizer mornings and evenings. I love that it prevents irritation before it can even happen thanks to the Triple Defense Complex. This Booster is a real skin saver especially in combination with the moisturizer I am going to talk about next.

Nejprve si povíme o Barrier Defense Booster. Jedná se o koncentrované sérum na bázi oleje, které pleť zklidňuje, hydratuje a vyživuje pro zachování její rovnováhy. Nejsem si zcela tak jistá, jestli jsem někdy vůbec používala sérum na bázi oleje, rozhodně ne jako denní sérum. A důvodem byla má obava, že by má pleť byla po použití až moc mastná. Naštěstí má pleť po vsáknutí mastná není ani trochu a Booster jí velice vyhovuje. Používám 2-3 kapky před mým hydratačním krémem každé ráno a večer. Líbí se mi, že díky trojitému obrannému systému pomáhá předcházet podráždění pleti před jeho vznikem. Toto olejové sérum je takový můj pleťový hrdina zejména v kombinaci s hydratačním krémem, o kterém vám hned povím více.

And which moisturizer do I mean? The CalmWater gel. I love its water-gel texture! You squeeze a little bit out and rub your hands together to activate it. The product transforms into weightless water which sinks quickly into the skin. I adore how refreshing it feels. Let’s talk more about the main ingredients. CalmWater gel contains  dual Hyaluronic Acid technology which helps to increase and lock in the moisture. Another ingredients for hydration and softening while defending the skin against dryness are Apple Fruit Extract and Glycerin. And for soothing and supporting moisture balance is responsible the Cactus Pear Extract. I didn’t think I would be that impressed but these two are a dream team for my skin! And I would say they’re my hero products from the ones I tried out.

A který mám na mysli? Hydrogelový krém CalmWater. Zbožňuju jeho vodovo-gelovou texturu!  Při použití si dáte trochu gelu do dlaně a aktivujete jej třením. Gel se pak doslova přemění na vodu, která se téměř ihned vpije do vaší pleti. A ten osvěžující pocit opravdu stojí za to. Ale pojďme si říci více k hlavním složkám. CalmWater obsahuje jedinečnou technologii kyseliny hyaluronové, která napomáhá k optimální hydrataci a její uzamčení v pleti. Další takovou složkou pro hydrataci, zjemnění a obranu pleti před vysušením je výtažek z jablka a glycerin. Nakonec extrakt z opuncie pomáhá ke zklidnění pleti a zachování její rovnováhy. Nemyslela jsem si, že by mě tyto dva produkty tak nadchly, ale pro mou pleť jsou skvělá dvojka! A rozhodně vyčnívají z řady mezi všemi produkty, které jsem od Dermalogica vyzkoušela.

And the last product I’ve tested from the UltraCalming range is the UltraCalming Cleanser. And to be honest, compared to CalmWater gel and the Barrier Defense Booster this one impressed me the least. It’s a gentle cleansing gel which cleanses the skin without stripping its protective barrier. You can use it with water or without.  I use it mainly mornings and yes it did cleanse my skin and left it calm, but I get the same feeling from other cleansers I use as well. It’s definitely a good cleanser but nothing groundbreaking like the duo above.

A posledním produktem, který jsem z UltraCalming řady testovala, je UltraCalming čistící gel. Upřímně, v porovnání s CalmWater hydrogelovým krémem a olejovým sérem Barrier Defense Booster, mě nadchl úplně nejméně. Je to ultrajemný čistící gel, který pleť vyčistí, aniž by narušoval její ochrannou bariéru. Lze jej použít s vodou, ale i bez. Používám ho zejména ráno. Jistě, pleť byla po aplikaci hezky čistá, zklidněná, ale ten samý výsledek mám i po použití mých ostatních čistících produktů. Rozhodně to je dobrý produkt na čištění pleti, ale nic světoborného oproti výše zmíněné dvojici.

Do you use Dermalogica products? I am positively surprised by everything I have ever tried from this brand and it certainly secured its place on my skincare shelf!
MM
*Post contains PR samples.

A co vy, používáte na svou pleť produkty Dermalogica? Vše, co jsem od této značky zkusila, mě doposud příjemně překvapilo a určitě si zajistila čestné místo na mé poličce s pleťovými produkty.
MM
*Článek obsahuje PR produkty.