Kjaer Weis Launch Event In Prague – A Cream Products Lover’s Dream & What’s In My KW Collection

I thought it is about time to talk some more about Kjaer Weis (pronounced Kē-yar Wīs). This New York based brand has been founded by Danish makeup artist Kirsten Kjaer Weis. I love how this brand mixes the minimal Scandi vibe with the NYC spirit. Kjaer Weis products are a cream product lovers dream! Kirsten created luxury makeup that is both organic and sustainable. It manifests you don’t have to compromise when it comes to luxury makeup. All of her products contain certified natural or certified organic ingredients. And your skin will love Kjaer Weis. I fell in love with this brand in Fall last year and I am very excited it’s finally available here in Czech as well. Before I tell you all about my fave Kjaer Weis products in my collection, let’s have a look at the launch event of this brand which took place this week at Book Therapy!

Tak jsem si tak říkala, že by nebylo od věci napsat vám více o značce Kjaer Weis (vyslovuj Kír Wajs). Tuto značku se sídlem v New Yorku založila dánská makeup artistka Kirsten Kjaer Weis. Líbí se mi, jak nádherně kombinuje ten minimalistický Scandi styl spolu s divokým duchem New Yorku. Každý milovník krémových produktů si u této značky rozhodně přijde na své! Kirsten vytvořila velice luxusní makeup, který ale zároveň obsahuje organické ingredience a prodává je v udržitelných obalech. Na tom je zcela jasně vidět, že lze vytvořit luxusní makeup bez jakéhokoliv kompromisu. Všechny její produkty obsahují buď přírodní, a nebo organické suroviny certifikované CCPB. A vaše pleť bude Kjaer Weis zbožňovat. Já této značce propadla loni na podzim a jsem nadšená, že je konečně k dostání i v Čechách. Než vám povím o mých oblíbených Kjaer Weis produktech, pojďme se mrknout na akci u příležitosti uvedení této značky na český trh, která proběhla tento týden v prostorech Book Therapy!

You can get Kjaer Weis exclusively at the concept store Líčírna Organics in Prague. Which is a brilliant news! I don’t have to look at a ton of swatches before choosing what I want. The beautiful brand launch event took place in Book Therapy and we had an opportunity to admire the full range of Kjaer Weis products and see the looks created with these products on models as well.

Dekorativní kosmetika Kjaer Weis je exkluzivně k dostání v concept store Líčírna Organics zde v Praze. To je úžasná zpráva hlavně proto, že už nebudu muset trávit tolik času hledáním swatchů jednotlivých produktů, než si vyberu. Nádherný event k představení značky se konal v Book Therapy, kde jsme mohli obdivovat celou kolekci Kjaer Weis, a také ji vidět v akci na modelkách nalíčených právě těmito produkty. 

 

 

 

 

Let’s talk about Kjaer Weis products in my collection! But I just have to mention the sustainable packaging first. Signature red boxes hold stunning metal compacts with white enamel KW logos designed by Marc Atlan. I love it, the compacts are quite heavy and feel so luxurious. I adore the idea of getting a makeup item and just getting the refill instead of tossing it away after using it up.

Pojďme se podívat blíže na Kjaer Weis produkty v mé sbírce. Nejprve chci zmínit jejich udržitelné obaly. Pro značku typické červené krabičky v sobě ukrývají nádherné kovové obaly s bílým smaltovaným logem KW, navržené Marcem Atlanem. Nemám jim co vytknout, vypadají úžasně. Samotné obaly jsou docela těžké a ten luxus z nich přímo sálá. Nápad, že si pořídím makeup a namísto, abych po vypotřebování obal vyhodila, si do něj jen pořídím náplň, mi přijde naprosto geniální.

My first ever Kjaer Weis product was an eyeshadow in the shade Magnetic. The brownish-gold shadow looks like a perfect everyday shade and I love wearing it on its own. It’s vegan, CCPB certified natural and doesn’t contain any artificial ingredients or gluten and of course, it’s not tested on animals. This shadow contains Bamboo rich in natural silicone, antibacterial Honeysuckle extract and Gardenia Florida fruit extract as a natural preservative. It blends so easily and lasts looking great all day long. I have swatched a few another shades when I was at the launch event and I am myself surprised but I kinda dig the green shade with golden flecks called Green Depth.

Úplně prvním produktem, který jsem od značky Kjaer Weis vyzkoušela, byl oční stín v odstínu Magnetic. Tento zlatavě-hnědý odstín se skvěle hodí na každodenní líčení a já ho nejraději nosím jen tak sám o sobě. Je veganský, certifikovaný CCPB jako přírodní a nenajdete v něm žádné parabeny, umělá barviva, vůně, ani lepek. Samozřejmě není testovaný na zvířatech jako všechny Kjaer Weis produkty. Mezi hlavní suroviny v tomto stínu patří bambus bohatý na přírodní silikony, dále v něm nalezneme antibakteriální výtažek ze zimolezu a extrakt z gardénie jasmínovité jako přírodní konzervant. Pracuje se s ním tak jednoduše a vypadá skvěle po celý den. Na eventu jsem si zkusila i další odstíny a samotnou mě překvapilo, že mi padl do oka zelený odstín se zlatými pigmenty Green Depth. 

 

 

If you follow me for a while you surely know how much I adore cream blushes. So it was only a matter of time until I added a Kjaer Weis one to my collection. I chose a perfect muted pink mauve shade called Abundance. I love the shade, how it blends, the longevity and to be honest just everything about it. It’s CCPB certified organic and above main ingredients is Jojoba seed oil for adding some always needed moisture to your skin, Rosa Rubiginosa seed oil which fights signs of aging and Gardenia Florida Fruit Extract as a natural preservative. Definitely, give these a go if you are into cream blush like I do.

Jestli mě už nějakou tu chvilku sledujete, tak asi víte, jak moc mám v oblibě právě krémové tvářenky. Takže bylo jen otázkou času, kdy do své sbírky přidám nějakou tu od Kjaer Weis. A myslím, že jsem si vybrala opravdu dobře. Nejvíce mě zaujal tlumený odstín mauve růžové Abundance. Samotná barva je nádherná, líbí se mi, jak rychle ji lze aplikovat, celková výdrž je také skvělá a upřímně, nemám co bych tvářence vytkla. Tvářenka je certifikovaná CCPB jako organická a mezi hlavními ingrediencemi naleznete hydratační jojobový olej, růžový olej zmírňující známky stárnutí a extrakt z gardénie jasmínovité jako přírodní konzervant. Pokud vás baví krémové tvářenky stejně tak jako mě, tak ty od Kjaer Weis za zkoušku rozhodně stojí. 

 

 

 

I also got the lip pencil in the beautiful shade Rose. I adore these your lips but better shades. The Kjaer Weis lip pencil has a soft, very creamy texture and that’s what I like about it the most, how pleasant on the lips this lip pencil is. It’s CCPB certified organic and contains coconut oil. And you know how into coconut I am. I like wearing it on its own or paired with a lipstick, mostly the By Terry one in the shade Dare to Bare.

Také jsem neodolala tužce na rty v odstínu Rose. Tyhle odstíny, které vypadají jako barva vašich rtů jen o trošku lepší, mám nejraději. Tužka od Kjaer Weis má jemnou krémovou texturu, a to se mi na ní líbí nejvíce, jak je příjemná na rtech. Tužka je certifikovaná CCPB jako organická a obsahuje kokosový olej. A vy víte, jak moc si ujíždím na všem kokosovém. Nejraději ji nosím jen tak samotnou nebo v kombinaci s nějakou rtěnkou, nejčastěji tou od By Terry v odstínu Dare to Bare.  

 

 

 

I’ve been kindly gifted with two deluxe samples at the event and I am excited to try something new from Kjaer Weis.

Na eventu jsem dostala dva deluxe vzorky a jsem nadšená, že můžu vyzkoušet něco nového, co od Kjaer Weis ještě neznám.

 

The first deluxe sample is the Lip tint in the shade Passionate* which is a nice neutral berry shade. Kjaer Weis lip tints are a fusion of a lip balm and a lipstick. The lip tint is new to me, but so far I like it. It’s quite waxy in consistency and gives a nice sheer wash of color to your lips, but it’s buildable. This lip tint contains all the good stuff like Cera Alba – Beeswax for nourishing and moisturizing, Jojoba seed oil for hydration, Rosa Rubiginosa seed oil for fighting signs of aging and Gardenia Florida fruit extract as a natural preservative.

Prvním deluxe vzorkem je lip tint v odstínu Passionate*, který je takovou hezkou barvou lesního ovoce. Tyto lip tinty jsou spojením dvou produktů, a to balzámu na rty a rtěnky. Lip tint od Kjaer Weis je pro mne novinkou, ale zatím s ním jsem spokojená. Konzistence je celkem taková vosková a rtům dodá jemnou barvu, kterou lze ale zintenzivnit. Tento lip tint obsahuje samé dobré suroviny jako je včelí vosk pro vyživení a hydrataci, k té také dopomáhá jojobový olej. V lip tintu je také růžový olej pro zmírnění příznaků stárnutí a již několikrát zmiňovaný extrakt z gardénie jasmínovité jako přírodní konzervant.

 

 

 

 

And the second is another cream blush in a beautiful peachy pink shade called Sun Touched*. I adore Kjaer Weis cream blushes and this one is a welcomed addition to my collection. It’s CCPB certified organic and amongst its ingredients are again Jojoba seed oil for hydration, Rosa Rubiginosa seed oil for fighting signs of aging and Gardenia Florida fruit extract as a natural preservative. I’ve already worn it throughout a whole day and I think it’s an excellent blush like you would expect from Kjaer Weis.

A druhým vzorkem je krémová tvářenka v překrásném broskvově růžovém odstínu Sun Touched*. Krémové tvářenky od Kjaer Weis mě baví, a tato je vítaným přírůstkem do mé sbírky. Je certifikovaná CCPB jako organická a k hlavním ingrediencím opět patří jojobový olej pro hydrataci, ten růžový pro zmírnění známek stárnutí a extrakt z gardénie jasmínovité jako přírodní konzervant. Neodolala jsem a již jsem tvářenku testovala při celodenním nošení. A opět se mi potvrdilo, že Kjaer Weis produkty jsou skvělé a tvářenka dostála kvalitě, jakou byste od této značky očekávali. 

I have enjoyed talking about Kjaer Weis so much, hope you liked it as well. Kjaer Weis has also her own YouTube channel with short tutorials, so you can see all of her products in action over there. But be warned, when I discovered the channel I couldn’t stop watching!
MM
*Post contains PR samples.

Toto povídání o Kjaer Weis jsem si náramně užila a doufám, že vás článek také bavil. Co také stojí za zmínku, je Kjaer Weis YouTube kanál, kde můžete všechny její produkty vidět přímo v akci v krátkých tutoriálech. Ale varuji vás, nebudete se moci od toho odtrhnout jako já, když jsem její kanál objevila.
MM

*Článek obsahuje PR produkty.