It’s All About The Base For Minimal Coverage Lovers

Welcome to another article, this time we will go through my favorite light coverage bases. I have never been into covering my skin too much. I am a definitely a light coverage enthusiast and when I need to cover any imperfections I just use a concealer. What about you?

Vítejte u dalšího článku, tentokrát to bude o mých oblíbených lehoučkých make-upech. Nikdy jsem nebyla zastánkyní těch hodně krycích. Rozhodně mě baví spíše takové, co nekryjí vůbec a v podstatě pleť jen sjednotí a rozjasní. No, a na nějaké ty nedokonalosti vždy existuje korektor. A jak to máte vy?

Why not start with my favorite of the bunch the Perfecting Skin tint from Glossier. This really is a lightweight base. Instead of much coverage it really just tones, smooths and gives the skin beautiful glow. And we all know I am all about that. The consistency is very watery and I usually apply it with my Sephora PRO Flawless airbrush nr. 56. It comes in five shades, I know it’s not that many but as it’s so sheer I think it suits a lot of skin tones. I got mine in the shade Medium. It contains ingredients such as Diamond powder for brightening and blurring, Glycerin for keeping the skin moisturized and Polymer X, which Glossier call their secret ingredient for the ever so slight lifted look to the face. Every time I wear this tint I have a great skin day. The only downside is the availability in Europe and I am dreading the day I ran out of it.

A proč nezačít s Perfecting Skin tintem od Glossier. Je mým nejoblíbenějším z těch, co vám dnes ukážu. Skin tint je opravdu lehounký. Namísto krytí pleť spíše sjednotí, vyhladí a nádherně rozjasní. A jak asi už víte, to je něco pro mě. Konzistence je hodně vodová a většinou ho aplikuji mým štětcem PRO Flawless airbrush nr. 56 ze Sephory. Skin tint je k dostání v pěti odstínech. Vím, že to tedy není žádná sláva, ale vzhledem k tomu, jak je lehounký, přijde mi, že bude sedět i různým tónům pleti. Ten můj mám v odstínu Medium. Tint obsahuje ingredience jako je diamantový prášek pro rozjasnění a blurování, Glycerin pro hydrataci a tajnou ingredienci Polymer X pro takový ten liftingový efekt. Pokaždé, když mám na pleti tento skin tint, tak si říkám, jak má pleť ten den vypadá skvěle. Jedinou nevýhodou je nedostupnost v Evropě, už teď se děsím momentu, kdy mi dojde.

 

 

When I need more coverage but still want to keep it sheer I go for the Light-Expert Click Brush foundation from By Terry. This base has definitely the most but still light coverage out of all. This illuminating foundation features a built-in brush and with a single click, it releases just the right amount of foundation. It’s very lightweight, perfect for concealing any redness and gives a nice glow to the skin. The brush is very handy and it can be removed for cleaning. You can also have a look at how much foundation you have left. I adore how the By Terry products contain skincare ingredients. This foundation actually makes your skin better while you’re having it on your face. It has a highly concentrated skincare formula with anti-aging ingredients like vitamin E, ursolic acid, phytosterols etc. and hyaluronic acid. I adore how luminous my skin looks with this base. It comes in ten shades, again nothing groundbreaking and my ideal match is the shade 4.5 Soft Beige. The Light-Expert has a signature rose By Terry scent and it soon disappears after application.

Když mám náladu na více krytí, ale přesto chci mít na obličeji něco lehkého, sáhnu vždy po make-upu ve štětci Light-Expert od By Terry. Z těch všech bází je určitě nejvíce krycí, ale i tak nemám pocit, že by mou pleť dusil. Tento rozjasňující make-up má v sobě zabudovaný štětec a jedním kliknutím skrze něj projde přesně tak akorát produktu. Jak jsem už zmínila, je lehounký a skvělý na zakrytí zčervenání a moc hezky pleť projasní. Štětec je praktický a lze jej odebrat, abyste ho mohli vyčistit. Také se můžete podívat, kolik make-upu vám ještě zbývá. Na produktech By Terry mě baví, že zároveň obsahují pečující složky. A tak vám takový make-up dělá pleť ještě hezčí. Obsahuje vysoce koncentrovanou pleťovou péči s anti-agingovými složkami jako je vitamín E, kyselinu ursolovou, fytosteroly nebo kyselinu hyaluronovou. Zbožňuju, jak mi tento make-up dokáže rozjasnit pleť. Nabízí se v deseti odstínech, opět nic světoborného, ten můj ideální odstín je 4.5 Soft Beige. Light-Expert voní pro By Terry typicky po růžích, po aplikaci vůně už cítit není.

 

 

I adore this Estée Lauder EE cream for a flawless, even-toned skin. This EE cream (Even Effect Skintone Corrector) has an ultra sheer coverage and like the name suggests creates an even effect on your skin. It has also SPF 30, minimizes the look of dark spots, sun spots, redness and I simply find it perfect for everyday wear. I like to apply it with my fingers which is perfect when I am in a hurry. It’s very luminous, I would say the most out of the bunch. It comes in two shades, mine is O1 Light. This EE is also quite hydrating and I can definitely wear it on its own without putting any other moisturizer on my face. It’s my go-to base for the days when I feel tired and I need to look more awake.

Toto EEčko od Estée Lauder jsem si oblíbila už dávno a u mě patří mezi top produkty pro bezchybnou, sjednocenou pleť. Tento EE krém (celý název je Even Effect Skintone Corrector) je lehce krycí, a jak již název napovídá, sjednocuje tón a jas pleti. Má také SPF 30, minimalizuje vzhled tmavých skvrn, zčervenání pleti a jednoduše mi přijde perfektní na každodenní nošení. Nejraději ho nanáším prsty, a tak je skvělý zrovna pro chvíle, kdy nemám času nazbyt. Mezi těmito produkty pleť rozjasňuje určitě nejvíce. Existuje ve dvou odstínech, já mám 01 Light. Toto EEčko mi přijde také celkem hydratační a lze jej nosit jen tak, aniž byste pod něj museli použít jiný hydratační krém. Sahám po něm nejčastěji, když se cítím unavená a potřebuji vypadat více svěží. 

 

I am a big cushion enthusiast and probably my favorite one is this Capture Totale DreamSkin Perfect skin cushion by Dior. It’s kinda the same as the By Terry one in the sense it combines skincare with makeup and makes your skin dreamy. The key ingredients are Longoza and Opilia, as Dior call them anti-aging jewels of Dior Gardens. This cushion is as expected not big on the coverage front it rather evens out the skin tone, skin is fresh, matte and luminous. DreamSkin contains SPF 50 PA +++ and I love using it all year round, but especially during summer months. I prefer applying it with my Zoeva Silk Finish nr. 102 brush instead of with the accompanying pad. It comes in seven shades and mine is 020. What I like about it as well is the fact you can get a refill after you finish it. A little tip for using cushions, turn it around with your tweezers from time to time, you’ll see there is a lot of product still left.

Cushion produkty mě baví už nějakou dobu a jedním z nejlepších je bezpochyby ten od Dioru Capture Totale DreamSkin Perfect skin. V podstatě se jedná o podobný produkt jako makeup od By Terry v tom smyslu, že cushion také kombinuje makeup s péčí o pleť a dělá ji dokonalou. Klíčovými složkami jsou Longoza a Opilia, omlazující klenoty ze zahrad Dior. Jak by se dalo čekat, tento cushion také není kdoví jak krycí, spíše vám pleť sjednotí. Ta pak vypadá svěže, matně a rozjasněně. Cushion DreamSkin obsahuje SPF 50 PA +++ a nosím ho ráda po celý rok, zejména pak v letním období. Preferuji aplikaci mým Zoeva štětcem Silk Finish nr. 102 namísto přiloženého aplikátoru. Lze jej sehnat v sedmi odstínech, můj je 020. Co mi na tomto cushionu přijde také fajn je, že si do něj po vypotřebování můžete zakoupit už jen náplň. Jedna rada na závěr, čas od času polštářek za pomoci pinzety obraťte, uvidíte, že vám určitě zbývá ještě dost produktu. 

Well, these are my everyday light coverage companions for that minimal look and I adore all of them!
MM

Tak, a toto jsou moji každodenní společníci pro mé oblíbené minimální líčení a zbožňuju je všechny!
MM