Two Gems You Need On Your Skincare Shelf

When I discover something really good, I can’t keep it to myself and I have to share my joy with you! This time it’s these two gems from Origins from the Original Skin range. Curious? Then keep on reading!

Pokaždé, když objevím něco vážně dobrého, nemůžu si to nechat pro sebe a musím se s vámi podělit o mou radost. Tentokrát to budou tyto dva skvosty od Origins, a to z řady Original Skin. Zajímá vás, jaké jsou? Tak pokračujte ve čtení!

Let’s start with the Cleansing Makeup Removing Jelly. I have briefly mentioned this jelly in my March look back and I thought it really deserves more attention on my blog, so here it is. The active ingredient in all of the Original Skin range is Canadian Willowherb and apparently, my skin loves it. This flower is known to be very resilient to extreme environments. It’s excellent to help with dullness, discoloration and helps to restore radiance to the skin. And we all know how much I enjoy products that brighten my skin. This lightweight jelly cleanser transforms into a milky emulsion upon contact with water and gently removes all of your makeup and impurities. It doesn’t sting me in the eyes which is always a plus. I like to use it as a first step of my double-cleansing routine or as a quick refresh for my skin in the morning. It doesn’t contain any nasty chemicals such as parabens, mineral oil, phthalates etc. The cleanser has a very light, but pleasant scent. I have always a few cleansers on a go and this one is definitely one of the most used in my skincare routine. I adore it that much I already got my second tube, it is that good!

A začneme s odličovacím želé, které jsem krátce zmínila jako jeden z mých objevů za měsíc březen. Řekla jsem si, že si určitě zaslouží více pozornosti na mém blogu, a tak ho tu dnes máte. Aktivní složkou celé Original Skin řady je kanadská vrba,  ta evidentně mé pleti dělá moc dobře. Tato rostlina je známá svou odolností vůči extrémním podmínkám. Výborně pomáhá mdlé pleti, sjednocuje její tón a navrací jí jas. A jak asi už všichni ví, rozjasňující produkty jsou něco pro mě. Lehounký odličovač s želé konzistencí se po kontaktu s vodou promění v mléčnou emulzi a odstraní všechna líčidla včetně nečistot. Neštípe mě do očí. Za to u mě má velké plus. Nejraději ho používám jako první krok v mé dvojí odličovací rutině, a nebo ráno pro osvěžení pleti. Odličovač neobsahuje žádné ošklivé chemikálie jako jsou parabeny, minerální oleje, ftaláty apod. Voní velice jemně a vůně mi je moc příjemná. Vždycky mám více odličovačů, které různě střídám, a tento rozhodně patří mezi ty více používané. Zamilovala jsem si ho natolik, že už jsem si pořídila další tubu do zásoby, protože je vážně tak dobrý!

 

 

I got big into primers this winter and I am excited I have a new one on my skincare shelf. And let me tell you it’s an excellent one! This Pore Perfecting Cooling primer is a must-have for your summer makeup bag. Do you ask why? Well, mainly because of the cooling effect! The primer has a consistency of an airy mousse which delivers literally ice-cold moisture, minimizes pores (I would say it blurs them), leaves your skin looking radiant, fresh and almost velvet-like. I LOVE what it does to my skin and my makeup lasts all day. I find it mattifies, but brightens as well. As you can see in the picture below the primer has a light beige color, it doesn’t give any major tint to your skin, only a little and makes it look just perfect. I can imagine I will wear it on its own with just a little dab of concealer during summer. It is formulated without nasty toxic stuff like the Jelly. I almost forgot to mention it has a nice fresh scent. I’ve heard a lot of good stuff about this primer and I am pleased to confirm it’s a perfect step before doing your makeup!

Během zimy jsem začala používat primery ve velkém a jsem nadšená, že jsem objevila další do mé sbírky. A musím uznat, že tento je fakt výborný! Troufám si říci, že to je něco, co by nemělo chybět ve vaší letní kosmetické taštičce. A ptáte se proč? No, zejména kvůli tomu super chladícímu efektu! Primer má konzistenci lehounké pěny, která je doslova ledově studená. Zmenšuje póry (řekla bych, že je dokonce vyhlazuje), rozjasní pleť, která pak vypadá svěží až sametová. ZBOŽŇUJU, co tento primer umí udělat s mou pletí, a také, jak s ním mé líčení vydrží celý den. Přijde mi, že pleť nejen zmatní, ale i moc hezky projasní. Jak můžete vidět na dolní fotce, primer je světle béžový, ale i tak té barvy pleti moc nedodá. To opravdu minimálně, a prostě ji jen udělá moc pěknou. Stejně jako u odličovacího želé v něm nenajdete žádné toxické ingredience. Málem jsem zapomněla zmínit, že voní příjemně svěže. O tomto primeru jsem slyšela jen samou chválu a s potěšením mohu potvrdit, že to je výborný krok před tím, než se nalíčíte!

 

And what about you, have you tried anything from the Orginal Skin range? I am quite tempted to get something else from this range. There is a Retexturising face mask with rose clay (I have already tried a little pot of it and it’s great!), Matte moisturizer, Renewal serum and Essence lotion. With exception of the Essence, all of them are available in Czech Sephoras.
MM

A co vy, zkusili jste už něco z Original Skin? Docela mě lákají i další produkty z této řady. Je v ní retexturizační maska s růžovým jílem (tu jsem již zkusila a je výborná!), matný hydratační krém, pleťové sérum a esence. S výjimkou té esence jsou všechny výše jmenované dostupné v českých Sephorách.
MM