A Look Back At April

Well, another month has gone and May is here! April went by so quickly and I won’t lie I am so glad because May is my birthday month and thus my favorite! This past month was all about beauty and quite a few discoveries. So treat yourself to a cup of coffee or whatever you fancy and enjoy this April look back!

Tak, další měsíc je za námi a květen je tady! Duben utekl ani nevím jak a přiznám se, že jsem ráda. Květen je totiž mým nejoblíbenějším měsícem v roce. A nejen proto, že mám v květnu narozeniny! Předchozí měsíc byl hodně o kosmetice a nových objevech. Takže si dopřejte kafíčko nebo cokoliv, na co máte chuť, a dopřejte si chvilku klidu u mého článku!

Jo Malone has been one of my favorite brands for a while now. I love their colognes, candles and bath oils! I was lucky enough to attend a Jo Malone event here in Prague celebrating the brand’s first store ever in OC Chodov. What a beautiful event! There was even an illustrator creating amazing illustrations of Prague and London on the JML signature boxes!

Značka Jo Malone patří k mým oblíbeným už nějakou tu chvíli. Zamilovala jsem si jejich vůně, svíčky a oleje do koupele! Moc mě potěšilo, že jsem se mohla zúčastnit Jo Malone eventu na oslavu jejich prvního pražského obchodu v OC Chodov. Event to byl vážně povedený. Dokonce tam byla i ilustrátorka, která tvořila na krabičky Jo Malone nádherné ilustrace s pražskými a londýnskými motivy.

 

I got finally around to try the limited English Fields collection and let me tell you it’s one of the best. I fell for Oat & Cornflower at the event. It’s an amazing warm scent with notes of oats, blue cornflowers, hint of hazelnut with a vetiver base. I adore scents with vetiver so this cologne was a no-brainer and it had to come home with me! The whole English Fields collection is so good I had to get my hands on another cologne. And I came back for Primrose & Rye. A creamy, woody sweet scent with notes of golden corn, powdery primrose with a base of vanilla and rye. Can’t get enough of both of the colognes and I dread the day I ran out of them!

Také jsem se konečně dostala k tomu, ovonět si limitovanou kolekci vůní English Fields, a musím říci, že je úžasná! Na eventu mě dostala vůně Oat & Cornflower. Je nádherně hřejivá s ovesnými tóny doplněnými modrou chrpou a troškou oříšku, vše dotváří vetiver. Vůně s vetiverem mám hodně ráda, takže jsem dlouho neváhala a ,,oves”  putoval se mnou domů! Celá limitka English Fields se tak povedla, že jsem si musela pořídit alespoň ještě jednu. Volba padla na Primrose & Rye, krémovou, sladce dřevitou vůni s tóny zlatavé kukuřice a pudrovým petrklíčem na vanilkovo-žitném základu. Obě vůně jsou úžasné a nemůžu je přestat nosit. Už teď se obávám dne, kdy mi dojdou!

 

I was kindly gifted with the Peony & Blush Suede candle* at the event. I had a few Jo Malone candles but not yet this one. It’s a beautiful floral, sensual scent and in my opinion perfect for springtime! Can’t wait to have some fresh peonies at home again!

Z eventu jsem si odnesla svíčku Peony & Blush Suede*. Svíček Jo Malone jsem už měla několik, ale tuto mám poprvé. Má nádhernou květinovou, smyslnou vůni a podle mě se skvěle hodí na toto jarní období. Už se těším na živé pivoňky!

My bag of the month has been this round straw bag for sure! I finally found the ONE in Urban Outfitters and since the weather got sunny I couldn’t part ways with it. It fits just the essentials I need and I am sure it will be my bag companion in the upcoming summer months.

Tuto kulatou slaměnou kabelku jsem v dubnu rozhodně nosila nejvíce! Konečně jsem objevila TU pravou v Urban Outfitters a od té doby, co je tak hezké počasí, jsme nerozlučná dvojka. Vejde se do ní všechno, co potřebuji, a jsem si jistá, že mi bude dělat společnost i v nadcházejících letních měsících.

 

Lipstick wise I had three discoveries this past month. I am not that into YSL Beauty lip stuff but the Tatouage Couture matte stain surprised me how good and pleasant it actually is. I fell for the nude mauve shade nr.7 Nu Interdit. It’s a perfect color for spring. Another lip product I discovered in April is this Pop Glaze by Clinique. It gives a nice sheer lip color to the lips and at the same time acts as a lip primer. I got it in the mauve shade Sugar Plum Pop. I love the shade and how hydrating it is. Another sheer lipstick I fell for this April is the one from the Lips and Boys collection by Tom Ford. I had two TF lipsticks a while ago and both got bad pretty quickly (they smelled funny) so I kinda stayed away from them. These mini lipsticks are so cute! Also, the mini size is perfect to use it up before it goes bad. I got the shade Douglas which is a nice mauve (surprise ha!) with golden shimmer.

Co se rtěnek týká, předešlý měsíc mě zaujaly tyto tři. Produkty na rty YSL Beauty mě nikdy moc nebavily, ale jejich matný stain Tatouage Couture mě překvapil tím, jak je dobrý a příjemný na rtech. Zamilovala jsem si světlý mauve odstín číslo 7 Nu Interdit. Na jaro je perfektní. Další rtěnkou, kterou jsem v dubnu objevila, je Pop Glaze od Clinique. Rtům dodá lehkou vrstvu barvy a zároveň se chová jako primer, kdybyste na ni chtěli použít ještě další rtěnku. Pořídila jsem si ji v mauvovém odstínu Sugar Plum Pop. Odstín je boží a rtěnka hezky hydratuje. Další takovou lehkou, ne příliš pigmentovanou rtěnkou, co jsem si v dubnu oblíbila, je ta z Tom Ford kolekce mini rtěnek Lips and Boys. Před nějakou dobou jsem měla dvě TF rtěnky, a obě se začaly kazit strašně rychle (začaly divně vonět), takže jsem se TF rtěnkám nějakou dobu vyhýbala. Tyto mini rtěnky jsou nejen roztomilé, ale mají i perfektní velikost, kterou snad stihnu vypotřebovat, kdyby se začala kazit. Pořídila jsem si ji, jak jinak, než v odstínu Douglas, což je moc hezká mauve barvička se zlatavým shimmerem.

 

Skincare standouts this month are definitely the Caudalie Beauty Elixir, it’s a great refreshing mist. I have had it numerous times and I still love it. Caudalie is one of my favorite skincare brands for sure. I also liked  The Origins Pore perfecting cooling primer and the Glow mask by frank body this past month. You know I am all about the glow. The Glow mask just delivers and it’s a nice five minutes pick me up in the morning.

Mezi pečujícími pleťovými produkty mě tento měsíc bavil skvělý, osvěžující mist Beauty Elixir od Caudalie. Už jsem ho měla několikrát a pořád je to láska. Caudalie je určitě jednou z mých oblíbených značek v oblasti pleťové péče. V dubnu mě také zaujal chladící primer od Origins a rozjasňující maska od značky frank body. Asi víte, že rozjasňující produkty mám hodně ráda. Tahle maska je výborná a je rozhodně takové to něco extra, co můžete ráno pleti dopřát během pěti minut.

 

The products I added to my collection from Kjaer Weis are great. I treated myself to a smooth, creamy lip liner in the shade Rose and a cream blush in the shade Abundance. I had the opportunity to attend an event with Kjaer Weis here in Prague. You can read all about that and my love for Kjaer Weis here.

Do mé kosmetické sbírky také přibyly tyto skvělé Kjaer Weis produkty. Dopřála jsem si krémovou, jemnou tužku na rty v odstínu Rose a krémovou tvářenku v odstínu Abundance. V dubnu jsem také měla příležitost zúčastnit se eventu u příležitosti uvedení této značky na český trh. Vše o eventu a mé Kjaer Weis sbírce si můžete přečíst zde

 

I have talked about these eye makeup gems in one of my latest posts but I still wanted to mention them here because they are that great. I am talking about the Wanted palette by NARS and the Lash-Expert Twist brush mascara* from By Terry. I told you, I had so many great discoveries this month, right?

O těchto makeupových pokladech jsem už hovořila v jednom z mých předešlých článků, ale stejně je tu chci alespoň zmínit, protože jsou vážně super. Na mysli mám Wanted paletku od NARS a řasenku Lash-Expert Twist Brush od By Terry*. No, neměla jsem pravdu, že duben byl nabitý samými skvělými produkty?

What a month, right? I can’t wait what May will bring, I have a feeling it’s going to be a great one!
MM
*Post contains PR products.

To byl tedy měsíc, že? Nemůžu se dočkat, co přinese květen. Mám pocit, že to bude stát za to!
MM

*Článek obsahuje PR produkty.