The Coconut Affair Vol. 3

Welcome to another coconut post! My love for everything coco begun back when I was a little girl. Since then I have been always on a hunt for everything coconut. It’s so popular these days I have a lot to choose from. And I don’t mind at all!

Vítejte u dalšího kokosového článku! Má láska ke všemu kokosovému přišla už hodně dávno, když jsem ještě byla malá holka. Od té doby mě láká vše, co má něco společného s kokosem. A jelikož jsou kokosy momentálně dost v kurzu, mám z čeho vybírat. To mi tedy vůbec nevadí!

Why not start with coconut candles! These actually don’t smell like coconuts, I am still trying to find one that does. If you know a good coconut candle, feel free to let me know in the comments below. The Macaron one by Voluspa is at least made from a coconut wax blend. It smells so nice – like macarons – at the same time definitely not too sweet. I like these little Voluspa candles a lot! The other candle is a soy candle called Viagem by the brand Earl of East. It’s inspired by the city Lisbon and its scent is quite fresh, earthy and a bit sweet. I usually go for woody scents but this combination of coconut, fig, and oregano is something different and I enjoy it a lot lately.

A proč nezačít s kokosovými svíčkami! Tyto vlastně zas až tak po kokosech nevoní, takovou svíčku stále hledám. Jestli o nějaké skvělé víte, klidně mi dejte vědět níže v komentářích. Makaronková svíčka od Voluspa je alespoň vyrobená z kokosového vosku. Voní moc hezky – jako makaronky – ale zároveň ne přeslazeně. Tyto malé Voluspa svíčky mám hodně ráda! Druhá svíčka Viagem je ze sójového vosku od značky Earl of East. Svíčka je inspirována krásou města Lisabon a voní svěže, zemitě a trošku sladce. Většinou si svíčky vybírám spíše dřevitější, ale tato kombinace kokosu, fíku a oregana je pro mě něco jiného a v poslední době si tuto vůni doma hodně užívám.

 

I got my hands on the Re(cover) perfecting coconut setting mist by Marc Jacobs Beauty thanks to my lovely instafriend Désirée! And now I want more of the coconut goodness Marc Jacobs created! This mist is awesome. I love the dewy glow it gives to my skin and of course, the light coconut scent is great too. I find it sets the makeup beautifully, nourishes and for me it’s just the perfect setting spray ever! Little tip – press  the pump down for a fine mist.

Díky mé skvělé instakamarádce Désirée se mi do rukou dostal kokosový setting sprej Re(cover) od Marc Jacobs Beauty. A teď bych nejraději chtěla zkusit vše kokosové, co Marc Jacobs vytvořil! Tento mist je bomba. Umí pleť nádherně rozjasnit a také voní nádherně jemně po kokosu. Líčení zafixuje parádně, k tomu také pleť hydratuje a pro mě je to ten ideální setting sprej vůbec! Jeden malý tip, abyste mist měli co nejvíce jemný, je dobré pumpičku zmáčknout úplně až dolů.

And now to coconut skincare! Coconut sheet masks are always a good idea. Sephora recently added a coconut face mask to their range of sheet masks. It’s nicely hydrating and soothing. Another good coconut sheet mask is the Egg Cream mask by Too cool for school. It has been my favorite for a while now. The micellar water from Yes to Coconut is another coconut gem. First of all, it has a pump, so practical! It has a light coconut scent, doesn’t sting in the eyes and I find it so pleasant on the skin. It’s hydrating and probably my fave micellar water. The first toner I have enjoyed using in a while is this one by Australian natural skincare brand A’kin. It’s a hydrating mist toner with organic coconut water, green tea and chamomile. It has a scent of green tea rather than coconut, but I don’t mind when my skin loves it.

A nyní se podíváme na kokosovou péči o pleť! Plátýnkovou kokosovou maskou nikdy nic nezkazíte. V Sephoře se mezi jejich plátýnkovými maskami objevila tato kokosová novinka. Hezky pleť hydratuje a zklidňuje. Další takovou dobrou kokosovou maskou je určitě Egg Cream mask od Too cool for school. Ta mě baví už nějakou tu chvíli. Micerálka od Yes to Coconut je dalším mým kokosovým pokladem. Co chci zmínit jako úplně první, je ta praktická pumpička! Micerálka voní lehce kokosově, neštípe do očí a celkově je na pleti velice příjemná. Tu také hydratuje a myslím, že je mou nejoblíbenější micerálkou, co jsem kdy měla. První tonikum, co mi po dlouhé době vyhovuje, je toto od australské přírodní značky A’kin. Hydratační tonikum ve spreji obsahuje organickou kokosovou vodu, zelený čaj a heřmánek. Voní spíše jako zelený čaj než kokosově, ale to mi nevadí, když si má pleť nestěžuje.

 

I’ve been wanting to try this Butter bronzer from Physicians Formula for ages and thankfully Desi made it happen. A big thank you goes to her! I am obsessed with this bronzer! It smells like coconuts, it’s so soft, contains murumuru butter and blends so easily. Also, the shade is perfect!

Kokosový bronzer od Physicians Formula jsem chtěla zkusit už dávno a díky Desi se mi mé přání konečně splnilo. Takže za to jí moc děkuji! Tento bronzer je super! Voní po kokosu, je jemný, obsahuje máslo murumuru a moc hezky se nanáší & blendí. A odstín je také dokonalý!

The Kjaer Weis lip pencil is so soft and no wonder when it contains coconut oil! It’s my favorite lip pencil I have ever tried. The Lip shine by RMS Beauty is another lip product containing coconut oil. I have it in the beautiful pinky red shade called Sacred, it looks full on but it applies sheer to the lips. I am a big fan of RMS Beauty and this is another great product from their range.

Tužka na rty Kjaer Weis je úžasně jemná. A není se čemu divit, když obsahuje kokosový olej! Je mou nejoblíbenější tužkou na rty, co jsem kdy zkusila. Dalším takovým produktem na rty s kokosovým olejem je Lip shine od RMS Beauty. Ten můj je v krásném červeno-růžovém odstínu Sacred. Na první pohled vypadá možná trošku výrazněji, ale rtům dodá jemný nádech této barvičky. Dekorativní kosmetika RMS Beauty mě hodně baví, a toto je bezpochyby další skvělý produkt z jejich nabídky.

 

Let’s have a look at lip balms. I have to admit I have a lot and when I see a coconut one I can’t help myself. My faves are the Coconut Balm Dot Com from Glossier, also the EOS lip balm in the Coconut milk flavor is great and very practical. Love the swirled pink packaging. And the last one is the Coconut & Pear from Burt’s Bees. Desi got me this one (yeah, she simply gets my obsession ha!) and I love how hydrating it is. The scent is a nice refreshing mix of coconut and pear.

A nyní k balzámům na rty. Musím přiznat, že jich mám docela slušnou sbírku, ale i tak nemůžu odolat, jak vidím nějaký ten kokosový. Mým oblíbeným je kokosový Balm Dot Com od Glossier, výborný a také praktický je balzám EOS s kokosovým mlékem. To balení je tak roztomilé. A jako poslední vám povím o tom kokosovo-hruškovém od Burt’s Bees. Dostala jsem ho od Desi (prostě chápe mou posedlost, haha!) a líbí se mi, jak je hydratační. Voní hezky svěže po kokosech a hruškách.

Perfumes can’t be missing amongst coconut products in my collection. I have a few coconut fragrances and this Velvet perfume by Commodity* is another piece to my perfume collection. One of its notes is coconut water and that’s one of many reasons why I adore the perfume. I also just remembered I had the Amber Musk by Aerin a while ago, that’s another awesome scent containing coconut water.

Mezi mými kokosovými oblíbenci nemůžou samozřejmě chybět ani parfémy. Mám jich několik , tím nejposlednějším přírůstkem do mé sbírky je Velvet od Commodity*. Jedním z důvodů, že mi tak voní, je právě jedna ze složek, kterou je kokosová voda. Právě jsem si také vzpomněla, že jsem kdysi měla Amber Musk od Aerin. Moc hezká vůně s kokosovou vodou. 

Well, hope all of you fellow coconut enthusiasts have enjoyed this post! If you have any coconut suggestions I should try, please let me know below. You know I am always keen on trying new coconut stuff!
MM
*Post contains PR products.

Doufám, že jste si vy všichni, co milujete vše kokosové jako já, článek užili! Ráda zkouším nové kokosové věci, takže jestli vás napadá něco, co jsem ještě neobjevila, všechny kokosové tipy jsou určitě vítány!
MM

*Článek obsahuje PR produkty.