Primers Edit – For That Extra Glow

Welcome to another post! This one is about primers. I wasn’t that into them until this winter when my skin got pretty dry. And I realized they are perfect for solving different skin issues including my dry skin. Since then I added a few primers to my skincare routine and I use one almost every day. What also helped to use them regularly was moving them onto my skincare shelf in the bathroom. And what primers do I have there? Well, I do love my glow, so that’s the main thing I look for in a primer, but I also like them to be hydrating, smoothing etc. Curious about my go-to primers?  Then keep on reading!

Vítejte u dalšího článku! Tentokrát to bude o podkladových bázích. Až do této zimy, kdy jsem měla velmi suchou pleť, jsem je pravidelně nepoužívala. Ale právě díky té suché pleti jsem si uvědomila, že mohou být dobrými pomocníky při řešení různých problémů s pletí. Od té chvíle se mi má primerová sbírka rozrostla a používám je pravidelně. Co mi také pomohlo na tento krok nezapomínat, byl jejich přesun na koupelnovou poličku k ostatní pleťové péči. A které byste tam našli? Hmm, tak hlavně ty rozjasňující, což je to hlavní, co od primeru vyžaduji. Ale také není na škodu, když pleti dodají nějakou tu extra hydrataci nebo ji vyhladí. Na které primery nedám tedy dopustit? Tak pokračujte ve čtení!

Let’s start with the ones from Becca! I have these two travel sized primers from a limited Jet Set Glow, Prep and Prime Kit. Sets are always a perfect way to try new products and they last quite a decent time. I can’t decide which one I like more, I simply adore both of them! The Illuminating Backlight priming filter is great for the days your skin feels dull and you need a bit of the glow. And you know I love my glow. The lavender toned First Light priming filter is also great brightening primer but I would say it’s more subtle than the Backlight one. And I think it’s more hydrating due to the fact it’s enriched with hyaluronic acid, ginger, spring water and prickly pear flower. So I use this one for the extra hydration and glow. I never thought I would like Becca primers that much but I do. Have I mentioned how good they smell? I adore the sweet citrusy scent!

A proč nezačít těmi od značky Becca! Ve své sbírce mám tyto dva v cestovním balení z limitovaného setu Jet Set Glow, Prep and Prime. Celkově jsou takové sety super pro vyzkoušení nových produktů a tyto jsou v dobré velikosti, která vydrží celkem dlouho. Který z nich mám nejradši, vám nepovím, protože mi přijdou super oba! Rozjasňující Backlight priming filter se skvěle hodí pro dny, kdy vaše pleť vypadá unavená a potřebuje vypadat svěžeji. Levandulově fialový First Light priming filter umí pleť také hezky rozjasnit, ale přijde mi méně nápadný než Backlight primer. A také hydratuje díky kyselině hyaluronové, zázvoru, pramenité vodě a opuncii. Takže po něm sáhnu, když chci k tomu rozjasnění i extra hydrataci. Nikdy bych neřekla, že budu z Becca primerů tak nadšená, ale je tomu tak. A zmínila jsem, jak hezky voní? Zbožňuju tu sladce citrusovou vůni!

The Le Blanc De Chanel – a multi-use illuminating base by Chanel – is another great primer I have. The signature Chanel skincare scent is so lovely! As the name suggests you can use it as a foundation base or for concealing redness or dark circles. You can also add it to your foundation for more glow or you can even layer it onto certain areas after applying foundation as a radiance booster. As you can see it’s a real multi-tasker and no wonder it’s a staple on my skincare shelf.

Dalším skvělým primerem, který se drží v mé sbírce, je multifunkční rozjasňující báze Le Blanc De Chanel. Voní nádherně takovou tou vůní typickou pro pleťovou péči Chanel. Jak již název napovídá, můžete ho použít jako bázi pod makeup nebo také pro zmírnění zčervenání nebo projasnění tmavých kruhů pod očima. Lze jej ale také přidat do makeupu pro rozjasnění nebo ho dokonce můžete nanést na již nalíčenou pleť jako takový nenápadný rozjasňovač. Jak vidíte, umí toho opravdu hodně a není se tedy čemu divit, že je stálicí na mé koupelnové poličce.

The newest addition to my primer collection is this one from Origins. I have talked about the Pore perfecting cooling primer in one of my recent posts so you can have a read if you are curious. But basically, it’s a great cooling primer, it smooths out the pores and brightens the skin. It’s a perfect summer primer for sure!

Nejnovějším přírůstkem mezi mými primery je tento od Origins. Tomuto chladícímu primeru jsem nedávno věnovala celý článek (ano, tak moc je dobrý), jestli vás zajímá více, můžete si o něm počíst zde. Ale když to shrnu, je to úžasně chladící primer, který vám vyhladí póry a rozjasní pleť. A na léto bude rozhodně parádní!

The last primer gem I like so much is the Hangover primer by Too Faced. This one is not only great for the times when you’re battling your hangover but mainly for dry skin. I have used it during winter the most and it really made a difference. It’s a hydrating, smoothing and brightening primer infused with coconut water and probiotics. I like probiotic skincare, especially the Repair Night oil by Aurelia Probiotic skincare is awesome. You know how I love my coconuts so the light coconut scent is only the cherry on top!

A jako poslední vám více povím o Hangover primer od Too Faced. Nejenže vám pomůže vypadat lépe, když zrovna nejste zas až tak fresh po prohýřené noci (jak už název indikuje), ale především je skvělý pro suchou pleť. V zimě jsem ho používala snad nejvíce, a ten rozdíl byl opravdu vidět. Tento primer obohacený o kokosovou vodu a probiotika pleť hydratuje, vyhlazuje a rozjasňuje. Péči s probiotiky jsem si celkem oblíbila, zejména noční olej od Aurelia Probiotic skincare, ten je úžasný. Jak už asi víte, nedám dopustit na mé ,,kokosy”, takže ta lehce kokosová vůně je už jen třešničkou na dortu.

As you can tell I do love a good brightening primer. I feel a well chosen primer can make all the difference according to what your skin needs. It’s a part of my daily skincare routine as the last step before I do my minimal makeup routine. And what about you, are you into primers or do you think it’s an unnecessary step?
MM

Po přečtení tohoto článku je jasné, že rozjasňující primery můžu. Podle toho, co si vaše pleť žádá, může být dobře zvolený primer skvělým pleťovým pomocníkem. Podkladové báze jsou posledním krokem mé pleťové rutiny před tím, než se nalíčím, a už jsem si na tento krok tak zvykla, že bez nich nedám ani ránu. A co vy, používáte primery pravidelně nebo to je pro vás zbytečný krok navíc?
MM