Shopping My Stash – Forgotten Heroes

Welcome to another post, this time we will talk makeup. I don’t have the biggest makeup collection, I try to keep it reasonable (as I am writing this I am actually planning to declutter a bit) but with all of the new tempting products it still happens, I neglect some of my favorites. Enjoy a peek at my collection while I talk about some awesome products I want to give much-deserved love and attention!

Vítejte u dalšího článku, tentokrát to bude o makeupu. Nemyslím si, že bych toho měla nějak extra moc, snažím se to držet v rozumných mezích (a při psaní tohoto článku jsem se právě rozhodla, že je na čase zase všechno probrat), ale občas se prostě stává – obzvláště s tolika lákavými novinkami – že na nějaké mé oblíbence prostě zapomenu a už po nich nesahám tak často. Užijte si pohled do mé sbírky mezitím, co vám povím o pár skvělých produktech, které si rozhodně zaslouží více mé lásky a pozornosti!

 

Let’s talk lipsticks! I am quite good at rotating them, but it still happens some of them don’t get used that much. Chanel Coco Rouge in Boy is such a pretty, classic nude! The packaging, sheer, shiny formula and just everything about it is perfect. Well, it’s Chanel, who would resist right? Another lipstick I think deserves much more attention from me is the Bite Beauty one in the mauve shade Cava. It’s creamy, velvety matte, made from food grade ingredients which is great given the fact how much lipstick we digest throughout our whole lives.

A začnu se rtěnkami! Celkem se mi daří je střídat a opravdu je používat, ale i tak se občas stává, že na nějaké zapomenu. Rtěnka Coco Rouge od Chanel v odstínu Boy je už taková klasika, ale nádherná! To balení, lehounká konzistence, zkrátka jí nemám co vytknout. A kdo by neodolal něčemu od Chanelu, že? Další takovou rtěnkou, co si zaslouží více pozornosti, je ta od Bite Beauty v mauve odstínu Cava. Je krémová, sametově matná, vyrobená z potravinářských ingrediencí, což je super, když si uvědomíte, kolik rtěnky nepřímo zkonzumujeme za celý život.

Brands like Hourglass and By Terry do great powders. And still, I have been neglecting them a bit. The By Terry one is called Hyaluronic Hydra-Powder. I love it so much I have it in travel size. It’s an excellent loose powder, it mattifies your skin but doesn’t look cakey and hydrates it. It’s the best loose powder I have ever tried. And now to Hourglass!  I adore this palette. It contains everything, setting powder, blush, bronzer and you can even subtle highlight with it. But sadly I don’t reach for it as often as it deserves. I even got one of the powders – Dim Light – in travel size!

Značky jako jsou Hourglass a By Terry pudry umí. A přesto je v poslední době trochu zanedbávám. Ten od By Terry s názvem Hyaluronic Hydra-powder je úžasný, a to dokonce tak moc, že ho mám i v cestovní mini verzi. Umí hezky zmatnit, aniž by pleť vypadala přepudrovaně, a také ji hydratuje. Za mě je to nejlepší sypký pudr, co jsem kdy zkusila. A nyní k Hourglass! Tuhle paletku zbožňuju. Obsahuje všechno, na co si pomyslíte. Pudr, bronzer, tvářenku a můžete s ní pleť i hezky přirozeně rozjasnit. Bohužel po ní nesahám tak často, jak by si zasloužila. Dokonce jsem si jeden z pudrů  z této paletky – Dim Light – pořídila i v roztomilé mini verzi!

 

 

Chanel blush in Élégance is such a perfect nude, everyday shade! In general, Chanel does great blushes, they’re not as pigmented as the NARS ones, but still, so pretty and great for that minimal, natural makeup. My Chanel is neglected mainly due to the fact I prefer cream blush more. But when I am in the mood for powder this is perfect.

Tvářenka Chanel v odstínu Élégance je perfektním odstínem na každodenní líčení! Všeobecně mi přijde, že Chanel mají krásné tvářenky, ne tak pigmentované jako ty od NARS, ale i tak jsou úžasné na takové to jednoduché, přirozené líčení. Tu mou nepoužívám tak často z jednoho hlavního důvodu a tím je, že mě ty krémové prostě baví více. Ale jak mám náladu na nějakou tu pudrovou, sáhnu po této.

 

 

Since I got more into warm shades I’ve been sadly not giving that much love to these bronzey – brown eyeshadows as they deserve.  By Terry Ombré Blackstars are amazing! Creamy, very long-lasting and just the best. My favorite shade is Bronze Moon, it’s my go-to smokey eye. You can literally create it in seconds! Another awesome eyeshadow is this limited shade Infinity from the Dior Mono Fusion range. These creamy pots are excellent. Pigmented, creamy and don’t dry out like the Chanel ones tend to do. And lastly, I want to mention this gorgeous eyeshadow from the Victoria Beckham and Estée Lauder collab. Bitter Clove is so beautiful, it’s great on its own or layered over different eyeshadow. When I look at it would be a sin not to use it more!

Od té doby, co mě chytly hřejivější oční stíny, tak už ty bronzově hnědé tolik nepoužívám. Krémové stíny v tužce Ombré Blackstars od By Terry jsou dokonalé! Jsou krémové, vydrží, a to snad všechno, a prostě jsou nejlepší. Mým nejoblíbenějším odstínem je Bronze Moon, který mám nejraději na kouřovky. Ty s touto tužkou uděláte doslova za pár sekund! Dalším úžasným stínem je limitovaný odstín Infinity z řady Dior Mono Fusion. Tyhle krémové kelímky jsou jedny z nejlepších. Nádherně pigmentované, krémové a nevysychají jako ty od Chanel. A jako poslední chci zmínit tento krásný stín z limitované kolekce Victorie Beckham s Estée Lauder. Bitter Clove je nádherný, vypadá moc hezky sám o sobě nebo přes nějaký jiný stín. Když se tak na něj dívám, byl by hřích ho více nepoužívat!

 

 

 

 

These two golden highlighters are another example of me being more into the cream ones. Becca’s moonstone is such a perfect highlighter and the Tarte one in Exposed is even better. Both of them are very pigmented, soft and I can’t say anything bad about them. I am just more into subtle, natural, creamy highlighters at the moment than these full-on powder ones.

Tyto dva zlatavé rozjasňovače jsou dalším příkladem toho, jak moc mě v poslední době baví krémová líčidla. Moonstone od značky Becca je výborný, a ten od Tarte v odstínu Exposed mi snad přijde ještě lepší. Oba jsou krásně pigmentované, jemné a nemám jim co vytknout. Ale jednoduše teď mám raději nenápadné, krémové rozjasňovače, než ty pudrové, u kterých je hned poznat, že to není přirozený lesk, ale makeup.

And what about you, do you use everything in your makeup bag or do you have forgotten heroes like I do? Btw I just started another decluttering session. The last one happened beginning of the year so I think it was about time. Wish me luck!
MM

A jak to máte vy, používáte vše ve vašem kosmetickém arzenálu, a nebo se u vás také najdou nějaké ty zapomenuté poklady? Jen tak mimochodem, opravdu jsem začala s tou mou plánovanou kosmetickou čistkou. Naposledy jsem to udělala začátkem roku, takže si myslím, že už bylo na čase provést další. Tak mi držte palce!
MM