What’s On My May Makeup Menu

Well, hello and welcome to another makeup menu. To be honest I almost forgot to do one because I had this annoying cold the past week and I was wearing even more minimal makeup than I already do. And I was rather enjoying it! The May menu mainly consists of my beloved beauty staples mixed with a few new favorites. Enjoy!

Tak vás zdravím u dalšího makeupového meníčka. Upřímně jsem ho málem zapomněla napsat, protože jsem měla příšernou chřipku a líčila jsem se ještě méně než obvykle. A vůbec mi to nevadilo! V květnovém meníčku se převážně objevují stálice spolu s pár novinkami, které jsem si v poslední době oblíbila. Tak si článek užijte a můžeme začít!

Nothing groundbreaking is happening when it comes to my base. I’ve been enjoying the lightweight, dewy tinted moisturizer from the Les Beiges collection by Chanel a lot. It’s my latest addition to my light bases and it’s certainly perfect for giving you that healthy glow. I’ve been faithful to my trusty Stretch concealer by Glossier, in my opinion, it’s the best natural concealer ever.

Co se samotného makeupu týká, tak tady se nic moc nezměnilo. Hodně mě bavil lehounký, rozjasňující tónovací hydratační krém z kolekce Les Beiges od Chanel. Je posledním přírůstkem mezi mými lehounkými makeupy a určitě je tím pravým pro takový ten ,,healthy glow”. A jinak jsem stále věrná korektoru od Glossier, za mě je to nejlepší přirozený korektor vůbec. 

I am not sure what happened, but I haven’t been wearing a lot of blush lately. I have been skipping it completely and just wearing a bronzer or I’ve used some of my Glow-Experts instead or the Cloud paint in Dusk. What I have discovered recently and got completely hooked is this Diorskin Mineral Nude Bronze Powder. Just look at it how stunning it is! I got in the shade 02 Soft Sunlight which is a perfect medium bronze shade with a bit of pink perfect for that healthy glow. And that’s why I think it doubles as a blush. It’s great for that quick, minimal makeup and I think everyone who enjoys natural, minimal makeup would love this. What’s also great about it is the new thinner, lighter packaging. I remember these Dior compacts were a bit bulky and heavy and I prefer much more this type of packaging.

Nejsem si jistá proč, ale nějak jsem v poslední době moc nenosila tvářenky. Buď jsem ji vynechala úplně a použila jen bronzer, a nebo jsem se nalíčila jedním z mých Glow-Expertů popř. Cloud Paintem v odstínu Dusk. Co jsem nedávno objevila a totálně mě nadchlo, je minerální pudrový bronzer Diorskin. Jen se na něj podívejte, jak vypadá dokonale! Já ho mám v odstínu 02 Soft Sunlight, což je takový střední bronz s trochou růžové pro docílení zdravého vzhledu pleti. Díky těm růžovým tónům mi přijde skvělý i jako tvářenka. Každopádně je dokonalý na takové to rychlé, jednoduché líčení, kdy nemáte čas se zdržovat nanášením miliónu produktů. Řekla bych, že takový typ bronzeru, bude bavit každého nadšence do přirozeného, jednoduchého líčení. Co mi také přišlo super, je to tenké a lehounké balení. Je to příjemná změna oproti předešlým robustnějším balením.

When it comes to eye makeup there’s nothing new, just a few great staples. I have been using either the Wanted palette by NARS or my custom ABH palette. I am still very pleased with my selection of shadows. For mascara, I wore the quite new-ish Lash-Expert Twist brush* one from By Terry the most. And on my brows the good old Boy Brow by Glossier.

Žádné novinky, co se očního makeupu týká, nemám. Jen ty osvědčené stálice z mé kosmetické taštičky. V květnu jsem se nejvíce líčila buď Wanted paletkou od NARS, a nebo mnou sestavenou paletkou se stíny Anastasia Beverly Hills. Nejpoužívanější řasenkou byla nedávná By Terry novinka Lash-Expert* s dvoukrokovým kartáčkem. A na obočí nic jiného než starý dobrý Boy Brow od Glossier. 

 

 

The Skin Perfecting powder from the amazing Victoria Beckham collection with Estée Lauder is still my number one powder. I haven’t been wearing that much highlighter either, but when I did I used the Living Luminizer by RMS Beauty, amazing natural highlighter.

Mou pudrovou jedničkou je stále ten z limitované kolekce Victorie Beckham s Estée Lauder. Stejně jako tvářenku, tak ani rozjasňovač mě tento měsíc nějak extra nebavil, ale když už jsem se s ním nalíčila, tak to byl Living Luminizer od RMS Beauty, nejlepší přirozený rozjasňovač vůbec.

 

A minimal makeup look pairs perfectly with a bolder lipstick. And I have to show you my newest lipstick obsession. It’s from the Poppy Sauvage collection from Violette, French makeup artist living in New York and the Global Beauty Director of Estée Lauder. I have adored her long before she was part of Estée Lauder. Love her effortless French style and her short makeup videos on her YouTube channel. The whole collection is inspired by South of France and it’ s stunning! I fell for the Pure Color Envy lipstick in the shade Poésie. Violette calls it essential pink that will fit a lot of women. And I agree! She also loves it to use as a blush, such a signature Violette move. Poésie is super creamy, comfortable on the lips and stays on for a decent time. Oh, and it has a magnetic closure. Can’t get enough!

Jednoduché líčení jde skvěle ruku v ruce s výraznějšími rty. Musím se vám pochlubit mou nejnovější rtěnkovou posedlostí. Je z kolekce Poppy Sauvage, kterou vytvořila Violette. Francouzka a makeup artistka žijící v New Yorku, která je světovou beauty ředitelkou Estée Lauder. Obdivovala jsem ji ještě dávno před tím, než byla u Estée Lauder. Zbožňuju její přirozený, francouzský styl, a také krátká videa na jejím YouTube kanálu. Celá kolekce je inspirována jižní Francií a je úžasná! Neodolala jsem rtěnce Pure Color Envy v odstínu Poésie. Violette o ní říká, že to je taková ta růžová pro všechny a neměla by chybět v žádné kosmetické taštičce. Naprosto s ní souhlasím! Violette ji ráda používá i jako tvářenku, což je pro ni tak typické. Poésie je velmi krémová, na rtech příjemná a vydrží na nich docela slušnou dobu. A také má takové to magnetické cvaknutí, když ji zavřete. Nenosím skoro žádnou jinou rtěnku!

 

 

And that’s everything I fancied on my face in May! What are your go-to products at the moment?
MM
*Post contains PR products.

A to je vše, čím mě bavilo se líčit v tomto měsíci. A na co nedáte dopustit vy v poslední době?
MM

*Článek obsahuje PR produkty.